Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 r., 347 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank
Harcerze z ZHP Bohaterami Święta Niepodległości
Dodał: MaG, 12-11-2017 17:06, odsłon: 10779
fot.ZSP
fot.ZSP

W środę 8 listopada w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyła się uroczystość patriotyczna zorganizowana z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polaków niepodległości. Na zaproszenie dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów na obchody do Zielonego przybył prof. Marek Wierzbicki - pracownik Instytutu Pamięci Narodowej z Delegatury w Radomiu. Znakomitego gościa przywitała Agnieszka Stępień, dyrektor ZS w Pionkach.

Najważniejszym punktem uroczystości był wykład prof. Marka Wierzbickiego na temat: „Związek Harcerstwa Polskiego na obczyźnie i w walce o niepodległość Polski”. Wystąpienie prelegenta było wzbogacone o prezentację multimedialną.


- Harcerstwo, a szczególnie ZHP w Polsce za główny cel stawiało sobie wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu i służbę ludziom bez względu na to czy jest wojna, czy pokój. Tylko ofiarna służba swojej ojczyźnie uzasadnia istnienie tego typu ruchu młodzieży. Niech bohaterskie czyny harcerzy z okresu odrodzenia Polski w 1918 roku i czasów II wojny światowej będą wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń - tym słowami zakończył swój wykład prof. Marek Wierzbicki.


 W imieniu całej społeczności Zielonego dyrektor placówki ofiarowała panu profesorowi jego portret wykonany przez uczennice z klasy II FP -  Weronikę Krekora i jej siostrę Wiktorię. W ramach V edycji akcji „Mamy Niepodległą” prof. Marek Wierzbicki jako pierwszy otrzymał okolicznościowe kartki związane z 99.  rocznicą odzyskania przez Polaków niepodległości w 1918 roku.   

 
Uroczystości patriotyczne są ważne dla uczniów Zielonego, dlatego w ich przygotowaniach wzięły udział uczennice z klasy III EFP – Agata Baran, Natalia Borkiewicz, Julia Krajewska i Dominika Kwaśnik, które przygotowały okolicznościową wystawę.


- Od wielu lat w uroczystościach patriotycznych w naszej szkole bierze udział „Przyjaciel Zielonego” - prof. Marek Wierzbicki. Młodzież z największą uwagą i zainteresowaniem uczestniczy w „żywych lekcjach historii” z jego z udziałem.Dyrekcja ZS, moje koleżanki i koledzy oraz uczniowie chętnie włączają się w organizację patriotycznych uroczystości. Serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu  uroczystości nauczycielom ZS -  Anecie Zawadzkiej,  Patrykowi Wróblowi i Januszowi Frysztakowi, a nade wszystko uczennicom z klasy III EFP - stwierdził  Jacek Malicki, nauczyciel historii.

 

 

Autor:ZSP

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook