Dzisiaj jest poniedziałek, 01 maja 2017 r., 121 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Uczniowie Czerwonego byli na zagranicznych praktykach w Portugalii
Dodał: JaW, 14-06-2016 10:10, odsłon: 2873

Uczyli się zawodu, ale poznali też kulturę i zwyczaje Portugalii. Uczniowie pionkowskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbywali praktyki na Półwyspie Iberyjskim. W sobotę 11 czerwca z Portugalii wróciła trzecia i ostatnia już grupa młodzieży z Czerwonego. Wszyscy szczęśliwi i pełni dobrej portugalskiej energii.

Praktyki były możliwe dzięki pieniądzom zdobytym z funduszy Unii Europejskiej. Z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji udało się zdobyć ponad 434 tysiące złotych na projekt "Być zawodowcem – praktyki zagraniczne krokiem do celu". Dzięki praktykom w Portugalii uczniowie CKZiU podnosili swoje kompetencje zawodowe, w praktyce sprawdzali to, czego nauczyli się w szkole oraz szlifowali język obcy.

 

Do Portugalii na trzy trzytygodniowe pobyty wyjechało 48 uczniów klas drugich i trzecich technikum, którzy wcześniej zostali wybrani w drodze rekrutacji. Uczestnicy podzieleni zostali na grupy. W pierwszej byli hotelarze i logistycy, w drugiej graficy i mechanicy, a w trzeciej mechanicy i żywieniowcy. Przed wyjazdem odbyły się zajęcia kulturowo-integracyjne oraz językowe. Wszystko po to, żeby poznać kulturę portugalską, podstawowe zwroty w tym języku oraz podszkolić angielski i zniwelować barierę językową.

 

TO BYŁA SUPER PRZYGODA I CENNA NAUKA

Oto relacja jednej z uczennic klasy trzeciej technikum hotelarskiego: "Zwiedzanie Portugalii zaczęliśmy od Lizbony. W drodze do Apulii, gdzie mieszkaliśmy w hotelu nad samym oceanem, zatrzymaliśmy się w Fatimie. Od poniedziałku do piątku pracowałyśmy w hotelu, a w każdy weekend zabierano nas na wycieczki – do Porto, Bragi, Guimaraes, Bom Jesus do Monte. Codzienne spacery nad oceanem, poznawanie nowych ludzi, a przede wszystkim kultury innego kraju...to wszystko sprawiło, że ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. Same praktyki to dla nas ogromna szansa na podniesienie swoich kwalifikacji i zdobycie atrakcyjnej pracy w przyszłości. W końcu nie każdy może się pochwalić, że odbywał praktyki w Portugalii!".

 

Jak podkreślają opiekunowie, z przyjemnością obserwowali swoich uczniów, którzy doskonale radzili sobie zarówno podczas praktyk, jak i w sytuacjach codziennych i towarzyskich, kiedy wykorzystywali swoje umiejętności językowe.

 

- To otwarci, młodzi ludzie, którzy rozumieją, że zdobywanie nowych doświadczeń kształtuje ich przyszłość. Wykorzystują swój potencjał i szanse, jakie się przed nimi otwierają – to słowa jednej z nauczycielek, zaangażowanej w realizację projektu.

 

NOWY PROJEKT JUŻ W DRODZE

- Zachęceni tegorocznym sukcesem złożyliśmy projekt o dofinansowanie na kolejny rok szkolny "Mobilność, kompetencje, doświadczenie, czyli młodzi Europejczycy na rynku pracy". Projekt zyskał akceptację Funduszu Systemu Rozwoju Edukacji w ramach programu Power - mówi koordynator projektu, Daniel Maciejewski, kierownik kształcenia praktycznego w CKZiU. - Został oceniony wysoko i już dziś możemy się pochwalić, że w przyszłym roku szkolnym będzie realizowany dla grupy 40 uczniów drugich i trzecich klas technikum. Dla naszych uczniów stanowi to niemałą motywację do nauki i zaangażowania w życie szkoły - dodaje Maciejewski.

 

Mazda MX-5 RF
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek   Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji   Działka uzbrojona   tel. kont. 792...
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC nowe na działkę, budowę, sosnowe solidnie wykonane, pokryte papą, możliwy transport,   Cena 400 zł
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook