Dzisiaj jest wtorek, 22 maja 2018 r., 142 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Uczniowie CKZiU apelują do rówieśników - pomóżmy osobom chorym na białaczkę
Dodał: admin, 10-03-2016 14:02, odsłon: 1854

Białaczka, nowotwór krwi – śmiertelna choroba, która atakuje znienacka. W czwartek. 10 marca, we wszystkich pionkowskich szkołach ponadgimnazjalnych, została przedstawiona prelekcja na temat białaczki, oraz możliwości pomocy osobom chorym na tę niebezpieczną chorobę. Nasza redakcja uczestniczyła w jednej z nich razem z uczniami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach

Troje uczniów z pionkowskiego CKZiU, Weronika Lewikowska, Sara Łojak i Hubert Koniarczyk, pod kuratelą pani Małgorzaty Sulimy, przygotowali prezentację na temat białaczki, fundacji DKMS i dawców szpiku, którą przedstawili w ZSP im. Śniadeckiego, LO im. Marii Dąbrowskiej i CKZiU.

- Wielu ludzi, szczególnie młodych, nie interesuje się tak poważnymi tematami i po prostu nie zdają sobie sprawy z możliwości pomocy, jakiej mogą udzielić chorym. Jeśli nie uświadomimy ich o tym my albo ktoś inny, prawdopodobnie nigdy się tego nie dowiedzą. A dzięki nam, przynajmniej część z nich na pewno się zarejestruje i być może któregoś dnia uratują komuś życie – Mówi Hubert Koniarczyk, jeden z uczniów, którzy przygotowali prelekcję.

 Pomimo problemów technicznych, z jakimi musieli się zmierzyć, trójka uczniów przekazała swoim rówieśnikom niezbędne informacje, namawiając do wzięcia udziału w Dniu Dawcy Szpiku, który odbędzie się w przyszłą środę, 16 marca, w „Czerwonym”.

 

 

/Piotr Czarnecki/   

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Piękna akcja . Można na lekcjach języka polskiego przypomnieć przepiękną książkę " Oskar i pani Róża" E-E Schmitta. Może obudzi wrażliwość .
Dodane obrazki:
10-03-2016, 15:33:21
+ 15
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook