Dzisiaj jest wtorek, 28 marca 2017 r., 87 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Młodzież Czerwonego rozpoczyna praktyki w Portugalii
Dodał: ED, 31-03-2016 15:20, odsłon: 2907

Już w najbliższą sobotę pierwsza grupa 16 uczniów i dwóch opiekunów "czerwonego" wyruszy na praktyki do Portugalii. Szkoła wygrała duży unijny projekt wart ponad 430 tysięcy złotych. Uczniowie sprawdzą swoje umięjętności na rynku zagranicznym. 

 

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Power Vet. Pełna jego nazwa brzmi: "Być zawodowcem – praktyki zagraniczne krokiem do celu". Wniosek szkoła złożyła w marcu tamtego roku, wyniki konkursu były wiadome już po pół roku. 

 

Projekt w całości wyniósł 434 590,90 złotych. Jego celem jest podniesienie praktycznych umiejetności i kompetencji zawodowych oraz językowych uczniów. Do projektu zgłosiło się ponad 80 chętnych, spośród nich wyłoniono 48 osób, które wyjadą do Barcelos. Koordynatorem jest Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU, natomiast przez ten czas przygotowań do wyjazdu prace uczniów i nauczycieli nadzorowała Magdalena Wiśniewska, dyrektor CKZiU.

 

Kryteria naboru były dość ostre. Dobre wyniki w nauce, znajomość języka angielskiego, ocena z zachowania i angażowanie się w życie szkoły.

 

Całość została w stu procentach sfinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Uczniowie nic nie dokładają do wyjazdu. Do ich kieszeni trafi jeszcze kieszonkowe. 

 

Uczennice kl. III profil technik hotelarstwa, które w I turze w ramach projektu jadą do Portugalii

 

- Jest to ogromna szansa dla nas - mówi Weronika, uczennica III klasy, profil technik hotelarstwa - poznamy nowych ludzi i ich mentalność. Najważniejsze, że mogę kształcić swój zawód - dodaje. 

 

- Największą trudność sprawiła nam rozmowa po angielsku - o kryteriach naboru mówi Benita, również uczennica klasy III technik hotelarstwa - musimy przecież tam dobrze wypaść. 

 

Wszyscy uczestnicy mieli dodatkowe zajęcia w szkole, które miały pomóc uczniom poznanie regionu i podszlifować język. Nauczyciele prowadzili dodatkowe lekcje związane z kierunkiem uczniów. Oprócz pracy w planach mają zwiedzanie. Zobaczą m.in. Fatimę, Barcelonę, czy Lisbonę. 

 

Pierwsza grupa 16 uczniów i dwóch opiekunów wyjeżdża już w najbliższą sobotę, druga tura 23 kwietnia, a ostatnia 21 maja. 

 

 

 

Mazda
Skontaktuj się z autorem tekstu: ED
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DWIE DZIAŁKI 900 METRãW
SPRZEDAM DWIE DZIAŁKI 900 METRãW
Sprzedam działki 2x 900 metrów, położone koniec ulicy Kościuszki, początek Kamyka, działki graniczące ze sobą, media w drodze, przy zakupie całości cena ...
NAUCZYCIEL W PRZEDSZKOLU KOLOROWE PUDEŁKO
NAUCZYCIEL W PRZEDSZKOLU KOLOROWE PUDEŁKO
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach poszukuje do pracy nauczyciela z wykształceniem pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, mile widziana znajomość języka...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook