Dzisiaj jest poniedziałek, 01 maja 2017 r., 121 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM

Młodzież Czerwonego rozpoczyna praktyki w Portugalii
Dodał: ED, 31-03-2016 15:20, odsłon: 2962

Już w najbliższą sobotę pierwsza grupa 16 uczniów i dwóch opiekunów "czerwonego" wyruszy na praktyki do Portugalii. Szkoła wygrała duży unijny projekt wart ponad 430 tysięcy złotych. Uczniowie sprawdzą swoje umięjętności na rynku zagranicznym. 

 

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Power Vet. Pełna jego nazwa brzmi: "Być zawodowcem – praktyki zagraniczne krokiem do celu". Wniosek szkoła złożyła w marcu tamtego roku, wyniki konkursu były wiadome już po pół roku. 

 

Projekt w całości wyniósł 434 590,90 złotych. Jego celem jest podniesienie praktycznych umiejetności i kompetencji zawodowych oraz językowych uczniów. Do projektu zgłosiło się ponad 80 chętnych, spośród nich wyłoniono 48 osób, które wyjadą do Barcelos. Koordynatorem jest Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU, natomiast przez ten czas przygotowań do wyjazdu prace uczniów i nauczycieli nadzorowała Magdalena Wiśniewska, dyrektor CKZiU.

 

Kryteria naboru były dość ostre. Dobre wyniki w nauce, znajomość języka angielskiego, ocena z zachowania i angażowanie się w życie szkoły.

 

Całość została w stu procentach sfinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Uczniowie nic nie dokładają do wyjazdu. Do ich kieszeni trafi jeszcze kieszonkowe. 

 

Uczennice kl. III profil technik hotelarstwa, które w I turze w ramach projektu jadą do Portugalii

 

- Jest to ogromna szansa dla nas - mówi Weronika, uczennica III klasy, profil technik hotelarstwa - poznamy nowych ludzi i ich mentalność. Najważniejsze, że mogę kształcić swój zawód - dodaje. 

 

- Największą trudność sprawiła nam rozmowa po angielsku - o kryteriach naboru mówi Benita, również uczennica klasy III technik hotelarstwa - musimy przecież tam dobrze wypaść. 

 

Wszyscy uczestnicy mieli dodatkowe zajęcia w szkole, które miały pomóc uczniom poznanie regionu i podszlifować język. Nauczyciele prowadzili dodatkowe lekcje związane z kierunkiem uczniów. Oprócz pracy w planach mają zwiedzanie. Zobaczą m.in. Fatimę, Barcelonę, czy Lisbonę. 

 

Pierwsza grupa 16 uczniów i dwóch opiekunów wyjeżdża już w najbliższą sobotę, druga tura 23 kwietnia, a ostatnia 21 maja. 

 

 

 

Mazda MX-5 RF
Skontaktuj się z autorem tekstu: ED
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC nowe na działkę, budowę, sosnowe solidnie wykonane, pokryte papą, możliwy transport,   Cena 400 zł
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek   Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji   Działka uzbrojona   tel. kont. 792...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook