Dzisiaj jest poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 197 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Czerwone wysyła uczniów do Portugalii. Szkoła wygrała duży unijny projekt na zagraniczne praktyki
Dodał: JaW, 23-12-2015 14:42, odsłon: 4679

48 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach pojedzie w przyszłym roku na 3-tygodniowe praktyki zawodowe do Portugalii. Jest to możliwe, bo szkoła wygrała duży unijny projekt wart ponad 430 tysięcy złotych. - Nasi uczniowie będą mogli sprawdzić się na rynku pracy w innym kraju i skonfrontować do tej pory zdobytą wiedzę – przyznaje Magdalena Wiśniewska, dyrektor CKZiU.

Pełna nazwa projektu to "Być zawodowcem – praktyki zagraniczne krokiem do celu".

 

- Wniosek złożyliśmy jeszcze w marcu 2015 roku. Wyniki poznaliśmy pół roku później. Ważne jest to, że całość zostanie w stu procentach sfinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Nie musimy do tego nic dokładać – opowiada Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU.

 

Zainteresowanie uczniów Czerwonego praktykami w Portugalii było spore, chociaż kryteria naboru były dość ostre. Dobre wyniki w nauce, znajomość języka angielskiego czy angażowanie się w życie szkoły. Spośród 81 chętnych z klas II-III wybrano grupę 48 uczniów, która w trzech turach pojedzie na trzytygodniowe praktyki do Portugalii. Zdobywanie doświadczeń na rynku pracy, to nie wszystko. Uczniowie CKZiU będą mogli w weekendy pozwiedzać Lizbonę, Fatimę i inne najciekawsze miejsca Portugalii.

 

Wyjazd w okolice Porto poprzedzą dodatkowe zajęcia w szkole, które pozwolą poznać kulturę Portugalii czy "podszlifować" język angielski.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Pan burmistrz tego wyjazdu nie załatwił?,a szkoda.
28-12-2015, 10:06:53
+ 4
- 4
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook