Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Czerwone wysyła uczniów do Portugalii. Szkoła wygrała duży unijny projekt na zagraniczne praktyki
Dodał: JaW, 23-12-2015 14:42, odsłon: 4258

48 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach pojedzie w przyszłym roku na 3-tygodniowe praktyki zawodowe do Portugalii. Jest to możliwe, bo szkoła wygrała duży unijny projekt wart ponad 430 tysięcy złotych. - Nasi uczniowie będą mogli sprawdzić się na rynku pracy w innym kraju i skonfrontować do tej pory zdobytą wiedzę – przyznaje Magdalena Wiśniewska, dyrektor CKZiU.

Pełna nazwa projektu to "Być zawodowcem – praktyki zagraniczne krokiem do celu".

 

- Wniosek złożyliśmy jeszcze w marcu 2015 roku. Wyniki poznaliśmy pół roku później. Ważne jest to, że całość zostanie w stu procentach sfinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Nie musimy do tego nic dokładać – opowiada Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU.

 

Zainteresowanie uczniów Czerwonego praktykami w Portugalii było spore, chociaż kryteria naboru były dość ostre. Dobre wyniki w nauce, znajomość języka angielskiego czy angażowanie się w życie szkoły. Spośród 81 chętnych z klas II-III wybrano grupę 48 uczniów, która w trzech turach pojedzie na trzytygodniowe praktyki do Portugalii. Zdobywanie doświadczeń na rynku pracy, to nie wszystko. Uczniowie CKZiU będą mogli w weekendy pozwiedzać Lizbonę, Fatimę i inne najciekawsze miejsca Portugalii.

 

Wyjazd w okolice Porto poprzedzą dodatkowe zajęcia w szkole, które pozwolą poznać kulturę Portugalii czy "podszlifować" język angielski.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Pan burmistrz tego wyjazdu nie załatwił?,a szkoda.
28-12-2015, 10:06:53
+ 4
- 4
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook