Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Czerwone wspólnie w walce z białaczką. Kolorowy happening uczniów CKZiU na Dzień Dawcy Szpiku
Dodał: JaW, 31-03-2017 14:43, odsłon: 15345
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

"Oddaj z kości garść miłości", "Przyłącz się do walki z białaczką" - z takimi transparentami wyszli w piątek na ulice Pionek uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie. W ten sposób społeczność Czerwonego promowała Dzień Dawcy Szpiku, który odbędzie się w szkole 6 kwietnia. Już od siedmiu lat CKZiU zachęca mieszkańców Pionek do tego, żeby rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku.

Piątek godzina 10.30. Na Placu Konstytucji 3 Maja 30-osobowa grupa młodych ludzi z balonikami, chorągiewkami, ulotkami i transparentami. Od razu rzucają się w oczy i budzą zaciekawienie przechodniów. Tak ma być, bo cel w jakim wyszli na ulicę jest bardzo ważny.

 

- W ten sposób promujemy naszą akcję i chcemy zachęcać mieszkańców Pionek do tego, żeby rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. To już siódma edycja tego wydarzenia, dzięki któremu w bazie DKMS zarejestrowało się blisko 400 mieszkańców naszego miasta i okolic – opowiada Małgorzata Sulima, nauczycielka CKZiU, która od samego początku organizuje akcję w szkole.

 

 

- Przez siedem lat dzięki naszym akcjom w bazie dawców zarejestrowało się około 400 mieszkańców Pionek - mówi Małgorzata Sulima, która organizuje Dzień Dawcy Szpiku w CKZiU.

 

Od 2011 roku Czerwone organizuje Dzień Dawcy Szpiku. Piątkowy happening miał przypomnieć o finale akcji, który zaplanowano na 6 kwietnia.

 

W całej Polsce blisko 1,2 miliona osób postanowiło zostać potencjalnym dawcą szpiku i pomóc ludziom w walce z białaczką. Na Mazowszu na ten bezcenny gest zdecydowało się 134 tysiące osób. Do tej pory szpik oddało 3800 dawców.

 

 

Uczniowie Czerwonego zwracali na siebie uwagę kolorowymi transparentami.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook