Dzisiaj jest czwartek, 30 marca 2017 r., 89 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Anna Borkowska z Czerwonego wyrecytowała sobie finał ogólnopolskiego konkursu poezji
Dodał: NK, 06-05-2016 11:21, odsłon: 1850

Anna Borkowska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie zdobyła pierwszą nagrodę w finale 13. edycji Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Uczennica Czerwonego otrzymała nagrody rzeczowe i bilet wstępu do finału w Krakowie, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej.

Diecezjalny etap konkursu "Kocham moją Ojczyznę" przeprowadzono w czwartek 28 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Na scenie prezentowało się 400 osób w rożnych grupach wiekowych i kategoriach. Konkurencja była ogromna. Recytatorzy przygotowali oryginalne interpretacje tekstów, często mało znanych i zapomnianych.

 

ZAPRACOWAŁA NA SUKCES

Anna Borkowska z drugiej klasy technikum Czerwonego zdobyła pierwszą nagrodę wśród uczniów szkół średnich w kategorii poezja patriotyczna.

 

- Udział w konkursie poprzedzony był wieloma godzinami żmudnych ćwiczeń i dwoma etapami eliminacyjnymi. Warto było poświęcić tyle czasu – przyznaje laureatka z CKZiU.

 

Oprócz nagród rzeczowych zwyciężczyni weźmie udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Krakowie.

 

Organizatorem Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę" jest od lat Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Gościem honorowym 13. edycji imprezy w Drzewicy był ksiądz biskup Henryk Tomasik.

 

Mazda
Skontaktuj się z autorem tekstu: NK
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
NAUCZYCIEL W PRZEDSZKOLU KOLOROWE PUDEŁKO
NAUCZYCIEL W PRZEDSZKOLU KOLOROWE PUDEŁKO
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach poszukuje do pracy nauczyciela z wykształceniem pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, mile widziana znajomość języka...
SPRZEDAM DWIE DZIAŁKI 900 M2
SPRZEDAM DWIE DZIAŁKI 900 M2
Sprzedam działki 2x 900 metrów, położone koniec ulicy Kościuszki, początek Kamyka, działki graniczące ze sobą, media w drodze, przy zakupie całości cena ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook