Dzisiaj jest czwartek, 25 maja 2017 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
KCRiS2
Anna Borkowska z Czerwonego wyrecytowała sobie finał ogólnopolskiego konkursu poezji
Dodał: , 06-05-2016 11:21, odsłon: 1926

Anna Borkowska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie zdobyła pierwszą nagrodę w finale 13. edycji Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Uczennica Czerwonego otrzymała nagrody rzeczowe i bilet wstępu do finału w Krakowie, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej.

Diecezjalny etap konkursu "Kocham moją Ojczyznę" przeprowadzono w czwartek 28 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Na scenie prezentowało się 400 osób w rożnych grupach wiekowych i kategoriach. Konkurencja była ogromna. Recytatorzy przygotowali oryginalne interpretacje tekstów, często mało znanych i zapomnianych.

 

ZAPRACOWAŁA NA SUKCES

Anna Borkowska z drugiej klasy technikum Czerwonego zdobyła pierwszą nagrodę wśród uczniów szkół średnich w kategorii poezja patriotyczna.

 

- Udział w konkursie poprzedzony był wieloma godzinami żmudnych ćwiczeń i dwoma etapami eliminacyjnymi. Warto było poświęcić tyle czasu – przyznaje laureatka z CKZiU.

 

Oprócz nagród rzeczowych zwyciężczyni weźmie udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Krakowie.

 

Organizatorem Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę" jest od lat Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Gościem honorowym 13. edycji imprezy w Drzewicy był ksiądz biskup Henryk Tomasik.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook