Dzisiaj jest poniedziałek, 01 maja 2017 r., 121 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Święto Czerwonego. Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie
Dodał: , 21-04-2016 12:33, odsłon: 3621

Oferta edukacyjna, warunki kształcenia, możliwość spędzania wolnego czasu, sukcesy uczniów - z tym wszystkim mogli zapoznać się uczniowie trzecich klas gimnazjum, którzy w czwartek odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie w Pionkach. Okazją był Dzień Otwarty Czerwonego. 

TANIEC, DRINKI I WSPINACZKA NA ŚCIANCE

Młodzież CKZiU i nauczyciele stanęli na wysokości zadania, żeby zaprezentować szkołę jak najlepiej. Pochwalili się swoją aktywnością, zdobytymi osiągnięciami i plusami nauki na wybranych profilach. Były występy muzyczne i taneczne, pokaz street workoutu i wspinaczki na ściance, a barmani serwowali drinki, bezalkoholowe oczywiście.

 

W czwartek nie brakowało chętnych, żeby zobaczyć, jak wygląda nauka w Czerwonym. W kilka godzin szkołę zwiedziło blisko 300 osób. Gimnazjaliści z Pionek, Suskowoli, Jedlni, Głowaczowa czy Garbatki oglądali sale lekcyjne, w których nauczyciele i uczniowie CKZiU opowiadali, dlaczego warto od września zacząć naukę w ich szkole. Atrakcji było sporo, bo właściwie w każdej klasie prezentowano inne oryginalne inicjatywy uczniów. Dla trzecioklasistów z gimnazjów był też słodki poczęstunek i pamiątkowe gadżety.

 

 

Mariusz Wrochna opowiadał o plusach nauki w klasie technik mechanik.

 

CZERWONE OFERUJE JEDENAŚCIE PROFILI

Od roku szkolnego 2016/2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oferuje jedenaście kierunków kształcenia. W technikum planowane jest otworzenie klas o profilach: technik mechanik, technik cyfrowych procesów graficznych, technik logistyk, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

 

Jedną z atrakcji Dnia Otwartego w Czerwonym był pokaz barmański.

 

Nowością jest wprowadzenie elementów ratownictwa medycznego w klasie mundurowej LO.

 

NOWOŚĆ W ZAWODÓWCE

Zupełnie nowym kierunkiem jest klasa w zawodówce operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Czerwone nawiązało współpracę z lokalną firmą QFG, w której to uczniowie będą mogli na bieżąco odbywać praktyki. W czwartek o przedsiębiorstwie opowiadał Ryszard Fałek, zastępca dyrektora operacyjnego w firmie QFG. CKZiU będzie prowadziło też nabór do Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilach ślusarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kucharz i sprzedawca.

 

 

Uczniowie klasy drugiej, Kuba, Zuzanna i Malwina zachęcali gimnazjalistów do nauki w klasie technik cyfrowych procesów graficznych.

 

 

Czwartkowy Dzień Otwarty w CKZiU przyciągnął blisko 300 gimnazjalistów z Pionek i okolic. Wszystkich przywitała dyrektor szkoły, Magdalena Wiśniewska.

 

 

Ciekawie o fizyce opowiadał nauczyciel tego przedmiotu, Krzysztof Maj.

 

 

Gimnazjaliści zostali poczęstowani hot-dogami, które przygotowały uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu kucharz.


Mazda MX-5 RF
Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC nowe na działkę, budowę, sosnowe solidnie wykonane, pokryte papą, możliwy transport,   Cena 400 zł
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek   Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji   Działka uzbrojona   tel. kont. 792...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook