Dzisiaj jest niedziela, 20 września 2020 r., 264 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Bal studniówkowy Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego
Dodał: DL, 09-02-2020 11:15, odsłon: 8680
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W sobotę, 8 lutego o godzinie 19 w "Jagiellonce" rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści z Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego tanecznym krokiem poloneza przywitali dumnie wszystkich zgromadzonych. Tym jakże przepięknym akcentem otworzyli wyjątkowy bal studniówkowy, który z całą pewnością będzie przez nich na długo zapamiętany. Po raz pierwszy w historii studniówka odbyła się poza murami szkoły.

W tym roku podczas balu maturalnego Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego bawiło się blisko 60 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi. Byli to maturzyści z klas 4fp i 4it. Nad całością pieczę sprawowali dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz wychowawcy klas maturalnych - Aneta Zawadzka oraz Anna Żyła.

 

Tradycja to tradycja czyli rzecz święta, a więc nie mogło obyć się bez poloneza. Uczniowie z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom prezentując wszystkim zgromadzonym w szkolnej sali wspaniałą taneczną choreografię przygotowaną przez Małgorzatę Woźniak.

 


 

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Agnieszka Stępień, która podkreśliła wyjątkowość tego wieczoru, życząc maturzystom udanej zabawy oraz zdanego z jak najlepszym wynikiem egzaminu maturalnego. - Polonez brzmiał wyjątkowo długo. Czy widzieliście księżyc dzisiejszej nocy? Wygląda naprawdę zjawiskowo. Jak stwierdzili badacze, pełnia 8 lutego 2020 roku osiągnie niesamowite rozmiary. Dzięki temu zjawisko nazywane w tradycji śnieżnym księżycem będzie czymś naprawdę wyjątkowym i niezapomnianym. Równie wyjątkowi jesteście dzisiaj wy, tegoroczni maturzyści Śniadeckiego. Jeszcze wczoraj zwyczajni swoją codziennością, dzisiaj piękni i niepowtarzalni oraz zaskakująco dorośli. Niezwykli też są wasi nauczyciele, na co dzień zajęci, zabiegani, dzisiaj uroczyści i odświętni. Wyjątkowa jest cała dzisiejsza noc. To noc studniówki Anno Domini 2020, która za chwilę się rozpocznie, a ponieważ studniówka to czas wymagający odpowiedniej oprawy oprawy, radości, integracji i zabawy witam państwa niezwykle serdecznie w ten wyjątkowy lutowy czas. Bal studniówkowy jest zawsze dla każdego młodego człowieka wyjątkowym wydarzeniem. To uroczystość podsumowująca lata nauki w szkole. Gdy rozpoczynaliście swoją edukacyjną przygodę byliście jeszcze dziećmi. Dzisiaj stoją przed nami dorośli ludzie, a studniówka i matura są pierwszym etapem waszej dorosłości. Studniówka wyznacza niezwykły okres w waszym życiu. To od niej zaczyna się symboliczne odliczanie stu dni do matury. Za sto dni zasiądziecie do pisania jednego z najważniejszych egzaminów w waszym życiu. Matura zakończy kolejny etap waszej edukacji, który kilka lat temu rozpoczęliście w murach naszej szkoły.

 


- Życzę wam pomyślności, połamania piór i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi wymarzonym kierunkiem - dodała dyrektor.

 

- Spędziliście w Śniadeckim kilka wspólnych lat. Nawiązaliście nowe znajomości i przyjaźnie, zdobyliście nowe doświadczenia i poszerzyliście wiedzę. Mam nadzieję, że zaprocentuje to już za kilka tygodni, gdy zdawać będziecie egzamin maturalny. Życzę wam, aby jego wynik był dla was pomyślny, a ja będę mogła wam pogratulować odniesionego sukcesu. Gdy patrzę na was widzę na tej sali już nie tylko młodzież szkolną, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. To dla mnie pierwsza okazja, aby powitać was w świecie dorosłych, w świecie odpowiedzialnych zachowań już od dzisiaj i poważnych decyzji. Studniówka to czas zabawy, to okazja, abyśmy spędzili beztroską i wesołą noc. To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadamiacie sobie, że nie jesteście już dziećmi. I nie chodzi tutaj o wygląd, garnitur, piękną suknię, makijaż, czy fryzurę. To poczucie, że dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się ze światem i swoimi marzeniami , ale to dopiero za sto dni. Drodzy maturzyści. Z całego serca życzę wam powodzenia na maturze i w dalszym dorosłym życiu. Dzisiaj jest czas zabawy. Nadeszła długo oczekiwana przez was chwila. Bal studniówkowy młodzieży Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach Anno Domini 2020 uważam za otwarty  - powiedziała dyrektor Agnieszka Stępień.

 


 

Następnie życzenia wszystkim uczniom przekazali przedstawiciele maturzystów Jakub Warchoł oraz Paulina Tarnowska. W imieniu klas trzecich wystąpili Dominik Bill, Natalia Jurek, a także Marcin Sadowski.

 


 

W imieniu Komitetu Studniówkowego życzenia złożyła jej przewodnicząca Agnieszka Zawadzka, która życzyła szampańskiej zabawy maturzystom, a nauczycielom podziękowała za trud jaki pedagodzy wkładają w swoją pracę.

 


 

Między wystąpieniami miało miejsce uroczyste wręczenie kwiatów dla grona pedagogicznego. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów.

 


 

Uczniowie następnie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana. Za równe 100 dni czeka ich matura, ale poniesieni tańcem i śpiewem na pewno nie o tym myśleli podczas tej wspaniałej i wyjątkowej nocy.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. TK Bato
Szykuje się nowa inwestycja produkcyjna w Pionkach. Na terenie dawnego Pronitu, ...
Fot. Zielone Pionki
W dniu 18 września 2020 roku w siedzibie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Fot. Zdjęcie archiwalne. (Dorota Dróżdż z uczeniem) Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza ko...
Nie udało się sprawić niespodzianki i złapać choćby jeden punkt na ciężkim teren...
Fot. Nowy trener Prochu Pionki - Ryszard Kłusek
Szkoleniowiec pracował między innymi w Wiśle Puławy, Pogoni Siedlce, Flocie Świn...
Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu Natalia Cywka
W roku szkolnym 2019/20 w 4English odbył się konkurs znajomości czasownikó...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Od 1 września, PKS Radom utworzył nowe połączenia komunikacyjne, w tym między in...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem G&...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. Youtube - Clödie
Zapraszamy 20 września na festyn pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Wyd...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach organizuje kolejną edycję konkursu &bdqu...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
W dniach 16-17 września 2020 roku na terenie powiatu radomskiego zostanie przepr...
Fot. Grażyna Rojek/Urząd Gminy Pionki
W niedzielę dokończono 7. kolejkę Tymex Ligi Okręgowej. O godzinie 16 na stadion...
 Fot. A. Kielczyk (Mazovia)
Wielkim sukcesem zakończył się debiut nowego trenera Prochu Pionki, Ryszarda Kłu...
We wrześniu, temperatury na zewnątrz przekraczają jeszcze 20 stopni. Teraz jedna...
W sobotę o godz. 11 piłkarze czwartoligowego Prochu Pionki zagrają z Mazovią Miń...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
zlokalizowane na parterze, ulica Orzeszkowej, 47 m2, stan idealny po gruntownym remoncie, wyposażona kuchnia i łazienka, w pokoju łóżko, ława, fotele.
WYNAJMĘ GARAŻ
WYNAJMĘ GARAŻ
Wynajmę garaż murowany bez kanału powierzchnia ok 30m2
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
Sprzedam dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 102,5 m2 + 65m2 podpiwniczenia z garażem (garaż posiada kanał). Nieruchomość położona jest w Pionkach, w spokojnej okolicy na ulicy Willowej. Na parterze znajduje si...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. W planie zagospodarowania pod dom jednorodzinny. Powierzchnia działki 348 m2. Prąd, woda, kanalizacja, gaz w ulicy. Działka niezabudowana, obecnie ogródek z krzewami i drzewkami owocowymi.
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
POSZUKUJĘ  OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
POSZUKUJĘ OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
Praca w turnusach 2-3 miesięcznych w Niemczech.Zarobki w zależności od stanu pacjenta do 1600 Euro/msc. netto. Wymagania: - Minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego - Doświadczenie w opiece   Nasza oferta Zapewnione : zakwaterowanie, ...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
Sprzedam drut zbrojeniowy zebrowany 13 mm dlugosci 10 i 12m tanio Kontakt telefoniczny tel.604 128 485
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
75 m2 w Pionkach (odrębna własność) Księga Wieczysta bez obciążeń. Mieszkanie usytuowane jest na 3-im piętrze w budynku 4-o piętrowym, w środkowej jego części. Posiada 4 pokoje:ok.20, 13, 10 i 9 m 2, hall ok. 10m2, toaleta i łazienka oddzielne , balkon 5,5...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook