Dzisiaj jest środa, 17 października 2018 r., 290 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
Zamiast morza odwiedził polskie porty. Fotorelacja z podróży Andrzeja Krupińskiego
Dodał: MaG, 02-10-2017 13:34, odsłon: 18158
fot. Andrzej Krupiński
fot. Andrzej Krupiński

Ponad sześćset kilometrów przepłynął samotnie żeglarz z Pionek, Andrzej Krupiński. Tym razem, zamiast morza wybrał polskie porty, by promować nasze miasto. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z tegorocznej wyprawy.

Andrzej Krupiński żeglarstwem pasjonuje się od lat szkolnych. Pierwsze kroki żeglarskie stawiał  nad Stawem Górnym w Pionkach, a potem wypływał na coraz szersze wody. W swojej wodnej przygodzie nie zapomina o Pionkach, bo swój pierwszy jacht, jak i ten, na którym pływał w tym roku po polskich akwenach wodnych  ochrzcił nazwą swojego miasta Pionki II.


- W tym roku rejs jachtu „Pionki II” nakierunkowany był maksymalnie na promocję miasta. Zrezygnowałem z dalekich podróży, kiedy to większość czasu spędza się na morzu a do portów wpływa się na dzień lub dwa w celu uzupełnienia zapasów – opowiada Andrzej Kurpiński - Odwiedziłem polskie porty: Gdańsk, Górki Zachodnie, Gdynię, Puck, Jastarnię, Hel, Sobieszewo, Błotnik. Przy czym Górki Zachodnie, Sobieszewo, Jastarnię i Gdynię kilkakrotnie. Przepłynąłem w tym czasie ponad 300Mm, czyli prawie 600 km. - dodaje Kurpiński


Jacht „Pionki II” oprócz nazwy na kadłubie w części dziobowej i rufowej, miał umieszczony duże napisy na banerach rozciągniętych na sztormrelingu po obu stronach a na szprycbudzie umieszczony był herb miasta. To sprawiało, że nie sposób było nie zauważyć, jaki to jacht. Jak wspomina, zawsze cumował w miejscach, gdzie było najwięcej ludzi np.  w Górkach Zachodnich i Sobieszewie – przy przystankach tramwaju wodnego, na Helu – przy zachodnim falochronie, pobliżu przystanku  floty pasażerskiej.

 

W portach jest już znany
Obsłudze portów nazwa „Pionki” jest już doskonale znana, zarówno on sam jak i jacht jest życzliwie przyjmowany. W tegorocznej podróży odwiedził kolonię fok przy ujściu Wisły w pobliżu Świbna.

 

Pan Andrzej udzielił również pomocy żeglarzowi z wywróconego katamaranu

między Jastarnią a Helem.


- Na wycieczki po odwiedzanych miejscowościach wychodziłem w „służbowym uniformie” tzn. czerwonym podkoszulku z napisem: „Pionki – strzał w 10” otrzymanym z wydziału promocji miasta. Przeprowadziłem wiele rozmów z napotkanymi ludźmi, niektórzy z nich zadziwiająco dużo wiedzieli o Pionkach - relacjonuje swoją podróż Pan Andrzej 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook