Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Wyniki egzaminów ósmoklasistów w Pionkach
Dodał: KamZap, 18-06-2019 17:28, odsłon: 2085
ilustracja
ilustracja

Uczniowie klas ósmych podstawówek poznali wyniki sprawdzianu. Szkoły na Mazowszu wypadły nieco lepiej od średniej krajowej, ale w Pionkach generalnie są niższe. Lepiej od średniej krajowej wypadł Polski. Te wyniki są ważne, bo teraz uczniowie mogą zmienić jeszcze wybraną wcześniej szkołę średnią. Same papierowe dokumenty potwierdzające zdany egzamin uczniowie odbiorą dopiero w środę 19 czerwca, wraz ze świadectwem kończącym naukę w szkole.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 15 do 17 kwietnia. Na Mazowszu pisało go 56 962 uczniów. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w powyższym terminie, napisali egzamin 3, 4 i 5 czerwca. Egzamin ósmoklasisty był przeprowadzany w formie pisemnej. Każdy ósmoklasista przystąpił do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego.

 

Za rozwiązanie zadań z języka polskiego ósmoklasiści uzyskali średnio na Mazowszu 67 procent punktów możliwych do zdobycia. W całym kraju średnia z języka polskiego to 63 procent, a w Pionkach  – 66 procent.

 

Najsłabiej wypadła matematyka. Za rozwiązanie zadań z matematyki ósmoklasiści uzyskali średnio na Mazowszu 50 procent, a w całej Polsce ta średnia wyniosła zaledwie 45 procent. W Pionkach – ta średnia wyniosła jeszcze mniej, bo 43 procent.

 

Większość zdających język nowożytny wybierała język angielski. Z języka angielskiego wynik na Mazowszu, to 65 procent, a w kraju 59 procent. W Pionkach zaledwie 39 procent.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook