Dzisiaj jest poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 49 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Dużo zmian budżetowych. W czwartek 49. sesja Rady Miasta
Dodał: MaG, 26-09-2017 08:46, odsłon: 14523

Kolejne pieniądze na doposażenie pawilonu na stadionie, przesunięcie środków na remont elewacji budynku w którym znajduje się żłobek „Wesoły Pajacyk” oraz wymianę ogrodzenia przy budynku przy PSP1 przy ulicy Słowackiego. W najbliższy czwartek (28.09) odbędzie 49. sesja Rady Miasta Pionki.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W porządku obrad 49. sesji Rady Miasta znalazło się dwanaście uchwał. Sesja zaplanowana jest na godzinę 14.00.


Radni podczas sesji głosować będą min. nad przesunięciem 40 tys. na zakup i montaż luster w sali fitness, zakup wyposażenia do toalet i łazienek oraz zakup i montaż zewnętrznych koszy na śmieci. Dodatkowe pieniądze w wysokości 10 tys. mają zostać przeznaczone na zakup urządzenia do czyszczenia podłóg w obiekcie pawilonu przy ulicy Sportowej. To jednak nie jedyne środki o jakie wnioskuje burmistrz. Radni będą musieli zdecydować również o zakupie urządzeń do treningu personalnego o wartości 50 tysięcy. Środki na te cele mają pochodzić z przesunięć z rozłożonej na dwa lata inwestycji budowy ulicy Sportowej.


Remont dachu, elewacji i wymiana ogrodzenia
Jedną z kolejnych uchwał budżetowych jest przesunięcie środków finansowych na wymianę ogrodzenia wokół budynku po byłym Publicznym Gimnazjum nr 2 (obecnie PSP1) przy ulicy Słowackiego. Na ten cel burmistrz wnioskuje o kwotę 40 tys.  Na sesji radni zdecydują również o przeznaczeniu kwoty 30 tys. na wykonanie remontu dachu na budynku pawilon sportowego na terenie stadionu.   


To nie jedyne uchwały budżetowe nad którymi będą musieli się pochylić pionkowscy radni. W czwartek zdecydują również o przeznaczeniu środków finansowych na remont elewacji budynku przy ulicy Jordanowskiej, w którym znajduje się żłobek „Wesoły Pajacyk”. Koszt wykonania remontu wynosić będzie 54 tys. złotych. Dodatkowe 10 tys. ma zostać przeznaczone na wykonanie mieszacza wody w kotłowni budynku.


Dokumentacja na Staw Górny i budowa ulic
Wśród uchwał znalazły się również propozycję przesunięć dodatkowych pieniędzy na opracowanie dokumentacji oraz projektu Stawu Górnego, na które miasto pozyskało dodatkowe środki zewnętrzne w wysokości ponad 4,5 miliona złotych.  Na sesji planowane jest głosowanie nad wprowadzeniem do Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017/18 inwestycji budowy ulicy Sikorskiego oraz ulicy Sportowej. Całkowity koszt inwestycji budowy ulicy Sportowej wyniesie ponad 990 tys. złotych, z czego w roku 2017 do zapłaty będzie kwota 250 tys. Koszt budowy ulicy Sikorskiego wyniesie 850 tys., z czego jeszcze w bieżącym roku przewiduje się wydać na jej budowę kwotę 200 tys. 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
A na temat przebiegu i wyników sesji RM, nie mówiąc o relacji tekstowej on-line, znowu ani słowa! Portal schodzi na psy!
28-09-2017, 20:12:09
+ 33
- 7
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook