Dzisiaj jest piątek, 29 maja 2020 r., 150 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Oferta Szkół
Tak wyglądają nowe Królewskie Źródła. Byliśmy na otwarciu (zdjęcia)
Dodał: JaW, 21-10-2013 14:54, odsłon: 18404

Ponad 400 metrów sześciennych drzewa, blisko 700 tysięcy złotych i prawie 7 miesięcy robót. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach w Pionki24, a najlepiej wybrać się tam osobiście i na własne oczy przekonać się, jak po zmianach wygląda symbol Puszczy Kozienickiej. W poniedziałek skorzystaliśmy z zaproszenia i wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu ścieżki dydaktycznej Królewskie Źródła.

Co to są Królewskie Źródła, tego chyba przedstawiać nikomu nie trzeba. Dla jednych miejsce wycieczek, przejażdżek rowerowych, spacerów nordic walking, pikników, kuligów i innych imprez przy ognisku. Dla innych miejsce do obserwacji ptaków i bliskiego kontaktu z przyrodą. Rezerwat położony w samym sercu Puszczy Kozienickiej stał się symbolem naszych okolic.

 

- To turystyczna perełka regionu. Według danych sprzed dwóch lat wiemy, że to miejsca odwiedza rocznie około 80 tysięcy osób – opowiada Tomasz Sot, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

 

WIDAĆ EFEKTY

Roboty budowlane na polanie i położenie nowych pomostów spacerowych kosztowało prawie 700 tysięcy złotych. Efekt jest jednak widoczny gołym okiem. Są miejsca parkingowe, toalety, sporych rozmiarów wiata i palenisko w centralnym miejscu. Do tego 700 metrów drewnianych pomostów, nowe szlaki, wiaty widokowe i miejsca do obserwacji ptaków. Ścieżka wyposażona została w nowe tablice informacyjne i tematyczne. Jest w całości dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. To wszystko Nadleśnictwo Kozienice mogło zrobić dzięki kasie unijnej zdobytej z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.

 

 

Moment uroczystego otwarcia. Jak przystało na leśników przy użyciu siekier. Naturalną wstęgę przecinali: Mirosław Ziółek - wójt gminy Pionki, Tomasz Sot - dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, Piotr Adamski - dyrektor Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, Tomasz Borecki - doradca społeczny Prezydenta RP oraz Edmund Fabiański.

 

BĘDZIE MONITORING I OCHRONA

Wyremontowane Królewskie Źródła to nie tylko nowe stoły z ławami do siedzenia, wiaty turystyczne i pomosty. To też nowe zasady korzystania ze ścieżki. Cały teren jest monitorowany i strzeżony przez agencję ochrony. Z obiektu można korzystać w wyznaczonych godzinach. Od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 7-22, a od 1 października do 31 marca w godzinach 8-17.

 

 

Ścieżka dydaktyczna Królewskie Źródła to teraz prawie 700 metrów pomostów spacerowych

 

- To nie koniec naszych pomysłów. W przyszłości planujemy wybudować plac zabaw dla dzieci i zapewnić bazę gastronomiczną, która będzie znajdowała się w stacjonarnej ekspozycji kolejki leśnej – dodaje Jan Komorowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice.

 

 

Leśnicy częstowali wodą ze źrodełka. Według legendy pił z niego król Władysław Jagiełło

 

 

Tak wygląda teraz polana piknikowa. Jest brama wjazdowa, dwie duże wiaty turystyczne, a w środku miejsce do rozpalenia ogniska

 

 

Ten znak mówi wszystko - teren monitorowany


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
No jak już całość pokropił sam ks. Czerwiński , to obiekt z pewnością posłuży nam długie lata.
21-10-2013, 20:06:09
0
0
odpowiedz
Z tym monitoringiem to chyba ściema. Ale może się mylę...
21-10-2013, 22:20:14
0
0
odpowiedz
myliśz się, jest z 4-6 kamer + grupa interwencyjna z Reflexu
23-10-2013, 23:01:30
0
0
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook