Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
Romuald Zawodnik został uznany za winnego. Koniec batalii o "melinę"
Dodał: MaG, 05-10-2017 15:21, odsłon: 20279

Poszło o stwierdzenie, że z siedziby Stowarzyszenia Tele-Pion zrobiła się "melina". Dziś Sąd Okręgowy w Radomiu uznał winę oskarżonego Romualda Zawodnika, umorzył warunkowo postępowanie na okres rocznej próby i zasądził nawiązkę.

Takich słów użył burmistrz Romuald Zawodnik podczas spotkania z mieszkańcami w dniu 16 czerwca 2016 roku. Mówił wtedy o inicjatywie grupy mieszkańców Pionek, którzy zbierają podpisy pod referendum o odwołanie burmistrza i radnych. Prezes Tele-Pionu wysłał do burmistrza pismo, w którym wyjaśnił mu znaczenie słowa melina oraz wezwał do przeprosin w środkach masowego przekazu. Tak się jednak nie stało i sprawa znalazła swój finał w sądzie.

Po kilkumiesięcznej batalii w dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Radomiu uznał winę oskarżonego burmistrza Pionek  Romualda Zawodnika, jednocześnie umorzył warunkowo postępowanie na okres próby 1 roku. Sąd zasądził również 1 tys. złotych nawiązki na rzecz stowarzyszenia oraz zwrot kosztów sądowych.

- Bardzo jestem zadowolony. Uważam, że sąd przyjął słuszność zarzucanych czynów i oskarżenia. Jest to pewna nauczka dla Pana Zawodnika, by ważyć słowa. W wypowiedzieć publicznych osoba publiczna powinna wiedzieć co mówi , jak mówi i komu zarzuca pewne rzeczy – skomentował dzisiejszy wyrok sądu Bohdan Tosza prezes stowarzyszenia Tele-Pion

Odmiennego zdania jest burmistrz Pinek Romuald Zawodnik, który jak stwierdził z wyrokami się nie dyskutuje.

- Jestem absolutnie zdumiony takim wyrokiem sądu. Z wyrokami się nie dyskutuje, chociaż dla mnie jest to przerażające, że w takim kontekście przy świadkach, którzy potwierdzali nieprawidłowości i tak naprawdę miejsce spotkań nie związanych z działalnością stowarzyszenia spotyka mnie taki wyrok -  odniósł się burmistrz Pionek Romuald Zawodnik do wyroku - W dużo gorszych sprawach, ten sam sąd umarzał postępowania, gdy biły w moją stronę – dodaje Zawodnik

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
A jednak istnieje sprawiedliwość ha ha ha ha ha ha ha ha. Teraz będzie trzymał język za zębami. BRAWO !!!
05-10-2017, 17:13:58
+ 52
- 59
odpowiedz
Super Komentator
Melina to potocznie nazwa miejsca w której przebywają, spotykają się osoby z tzw. marginesu społecznego w celu spożywania wyrobów alkoholowych bądź używania narkotyków; miejsca te z reguły to opuszczone budynki, mieszkania bądź domy rodzin, osób powiązanych z patologią.

A nasz burmistrz jest zaskoczony
05-10-2017, 17:22:24
+ 68
- 11
odpowiedz
[size= small]"Odmiennego zdania jest burmistrz Pinek Romuald Zawodnik, który jak stwierdził z wyrokami się nie dyskutuje." Droga redakcjo, proszę przeczytać przed udostępieniem.[/size]
[size= small] [/size]
05-10-2017, 19:36:34
+ 32
- 49
odpowiedz
nie sądzę żeby tak było
05-10-2017, 19:43:20
+ 28
- 49
odpowiedz
Panie Zawodnik nie o absolutne zdumienie tu chodzi. Należy szczególnie w wystąpieniach publicznych używać takich słów żeby nikogo nie pomówić a Pan to uczynił. Swoją drogą to nie przystoi żeby Burmistrz Miasta zasiadał na ławie oskarżonych i został uznany przez Niezawisły Sąd za WINNEGO!
06-10-2017, 00:47:51
+ 53
- 53
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook