Dzisiaj jest czwartek, 21 marca 2019 r., 80 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Radni nie dali zgody na zmiany w MZUK. To była 'niezwyczajna' sesja nadzwyczajna
Dodał: JaW, 29-06-2017 21:02, odsłon: 17231
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Ponad 2,5 godziny – tyle, ile mniej więcej trwają sesje budżetowe lub absolutoryjne w niektórych gminach – trwała w czwartek 46. nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Co przez ten czas ważnego dla mieszkańców uchwalili radni? W zasadzie tylko trzy sprawy: potrzebę modernizacji stacji uzdatniania wody na basenie miejskim i dołożenie dodatkowych pieniędzy na wykończenie żłobka przy ulicy Jordanowskiej oraz naprawę dachu na budynku Szkoły Podstawowej nr 5. Odrzucony został forowany przez burmistrza pomysł przesunięcia z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych do Urzędu Miasta zadań związanych z gospodarką mieszkaniami komunalnymi. Kompletny zapis sesji w relacji wideo w Pionki24TV.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Chociaż czwartkowa sesja była nadzwyczajna to program był dość rozbudowany i to właśnie stało się przyczynkiem do dłuższej dyskusji. Nie tylko radnym koalicyjnym, ale też do tej pory współpracującej z burmistrzem "hotelowej koalicji" nie podobało się, że do budżetu wprowadzanych jest tak w tak szybkim tempie tak dużo zmian, które nie zostały wcześniej skonsultowane. Chodziło o dodatkowe wydatki na remont w Urzędzie Miasta, zakup instrumentów do Szkoły Muzycznej czy dołożenie 190 tysięcy złotych na remont dróg i chodników (była propozycja przebudowy ulicy Północnej oraz chodnika na ulicy Dębowej od skrzyżowania z Kozienicką nad lasem do Szkolnej).

 

NIE BYŁO ZGODY NA ZMIANY W MZUK...PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE

O tym, że nie będzie to błyskawiczna sesja można było przekonać się już przy uchwale, która dotyczyła przejęcia przez Urząd Miasta zadań dotyczących gospodarki mieszkaniami komunalnymi, które do tej pory wykonywał MZUK. O zdjęcie tej uchwały z porządku obrad apelował do burmistrza radny Wojciech Maślanek.

 

- Poznaliśmy tylko opinię burmistrza na ten temat. Chciałbym zapoznać się z opinią dyrektora MZUK i pracowników. To bardzo ważna uchwała, która może nawet skutkować zwolnieniami w MZUK – argumentował Maślanek.

 

- Jaki to ma związek ze zwolnieniami? Proszę o argumenty w tej sprawie – odpowiadał burmistrz Zawodnik.

 

Argumentów nie było, tak jak nie było zgody radnych na taką zmianę. Za uchwałą była tylko trójka radnych najbliższa burmistrzowi (Sokołowski, Śmietanka, Kustra), przeciw dziewięciu pozostałych, bo w czwartek radni obradowali w 12-osobowym składzie (nieobecni Belowski, Kęska, Figurska).

 

Niejako następstwem odrzucenia tej uchwały było to, że pod koniec sesji burmistrz z porządku obrad wycofał też uchwałę wprowadzającą zmiany w statucie MZUK.

 

 

Na czwartkowej sesji burmistrz Romuald Zawodnik nie przekonał radnych, że zmiany w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych są potrzebne.

 

POPRAWKI DO POPRAWEK, CZYLI ZMIANY W BUDŻECIE

Sesja przedłużyła się po tym, jak na wniosek radnego Wojciecha Banasia burmistrz dokonał autopoprawki w uchwale budżetowej. Przygotowywane w szybkim tempie zmiany spowodowały, że do uchwały wkradł się błąd i konieczne były przerwy w obradach.

 

Radnym nie podobały się zwiększone wydatki na remont w Urzędzie Miasta. Były też wątpliwości, co do zasadności zakupów instrumentów do pionkowskiego oddziału Szkoły Muzycznej. Przede wszystkim chodziło o to, że zmian było zbyt dużo i nie wszystkie zostały przedyskutowane na komisjach.

 

Ostatecznie radni przegłosowali tylko trzy zmiany w budżecie, czyli 260 tysięcy złotych na modernizację stacji uzdatniania wody na basenie, 10 tysięcy złotych na remont dachu na Szkole Podstawowej nr 5 i 60 tysięcy złotych na adaptację budynku przy ulicy Jordanowskiej na potrzeby żłobka miejskiego.

 

Konieczne prace na basenie mają zostać sfinansowane z kredytu i burmistrz wycofał się z wcześniejszego pomysłu, żeby potrzebne pieniądze zabrać z rezerwy celowej miasta na modernizację szpitala.

 

 

 

W czwartkowych obradach uczestniczyło dwunastu radnych.


Od redakcji: Chaos przy przygotowywaniu sesji i wprowadzaniu przez burmistrza kolejnych uchwał i zmian w budżecie, pośpiech, brak koordynacji i konsultacji. Tak w dużym skrócie można podsumować 46. sesję Rady Miasta. W swoim założeniu nadzwyczajną, która przedłużyła się do 2,5 godziny. Wprowadzane na ostatnią chwilę zmiany w wydatkach z kasy miasta, chociaż przecież od ostatniej sesji minął nieco ponad tydzień. Czy ktoś nad czymś tutaj nie panuje? W efekcie pionkowski samorząd bije kolejne rekordy, bo nad wydawałoby się prostymi sprawami radni w Pionkach debatują tyle, ile w innych gminach nad absolutorium czy uchwałą budżetową. A co z tego ma zwykły Kowalski? Odpowiedźcie sobie sami.

/Jakub Wojtaszewski/

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Tym razem radni w sparwie MZUK zachowali się w porządku. Odrzucenie uchwały było zgodne z tym, co napisałem w komentarzu pod artykułem "Nadzwyczajnie o finansach".
30-06-2017, 07:59:00
+ 43
- 77
odpowiedz
Podziwiam Cię za Twoje przewidywania. Może nawiązałbyś kontakt z którymś z naszych księży dobrodziei?
30-06-2017, 08:20:00
+ 81
- 39
odpowiedz
Dokładnie. Nawet nie wiem czy gdzieś w kuluarach któryś radny nie poruszył tematu tego komentarza i zasugerował innym radnym, jak muszą zagłosować, bo tym komentarzu bibka. Czapki z głów, bo jesteś lobbystą i masz namacalny wpływ na pionkowski samorząd. Ni mniej ni więcej tylko twoje wpisy kreują rzeczywistość, radni je czytają, a potem wprowadzają w życie. Gratuluję!
30-06-2017, 08:34:50
+ 30
- 86
odpowiedz
VIP
Stary a głupi. Co ma piernik do wiatraka? Ja o zupie a Ty o dupie. Żadnego konkretu, tylko głupie żarty, które się bardzo JaW spodobały, bo on - jak sam pisał - lubi dyskutować, tylko, niestety, nie umie, gdyż po jego żenujacych kpinach odechciewa się człowiekowi jakiejkolwiek dalszej wymiany zdań.
Więc łopatologicznie: wcale nie jest trudno zauważyć (tylko trzeba chcieć, no i używać mózgu), że zagrywka burmistrza z uchwałą o reorganizacji MZUK była próbą ratowania wizerunku dyrektor Adamskiej, którą przecież burmistrz wybrał z grona kandydatów przedstawionych przez komisję, a która zwyczajnie nie daje sobie rady, gdyż przerósł ją zakres problemów. Zaangażował swój autorytet, więc jest mu pewnie głupio, że dokonał złego wyboru (moim zdaniem, tam potrzebny jest prawdziwy chłop z jajami) i teraz próbuje ratować sytuację. Dobrze, że radni nie podjęli proponowanej uchwały, więc burmistrz pewnie będzie musiał rozpisać nowy konkurs na dyrektora MZUK.
Proszę zatem, żebyś czytał uważnie, nie łączył spraw materialnych z duchowymi i wypowiadał się konkretnie, bo masz dziwnych naśladowców, którzy nie czytają, co się pisze (np. tego, co napisał realista, że portal żyje dzięki forumowiczom, więc powinien ich szanować), nie wyciągają żadnych wniosków i jeszcze do tego wydaje im się, że mają poczucie humoru. Żenada.
30-06-2017, 09:03:47
+ 42
- 94
odpowiedz
Masz minusa bo jesteś jeszcze głupszy niż ja.
30-06-2017, 11:17:21
+ 81
- 43
odpowiedz
VIP
Nie wydaje mi się.
A minus od kogoś, kogo nie cenię, jest wiecej wart niż plus (zgodnie z powiedzeniem "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć").
30-06-2017, 12:59:40
+ 38
- 92
odpowiedz
Szkoda palców i klawiatury na dyskusję z Tobą . Inteligencie z bożej łaski.
30-06-2017, 16:18:19
+ 75
- 41
odpowiedz
VIP
Na dyskusję? Przecież Ty, podobnie jak Twój zwolennik JaW, nie umiesz dyskutować! Nie zauważyłeś? Poważna dyskusja, to są argumenty, konkrety, fakty, liczby a nie slogany, puste hasła, obrażanie i demagogia. Umiesz tak dyskutować? Nie umiesz. A dlaczego? Bo nie masz wiedzy! A ja, "inteligent z bożej łaski", mam rozległą wiedzę (bez Google'a, wikipedii i słowników), bo się uczyłem, czytałem, słuchałem, dociekałem szczegółów, uczestniczyłem w wydarzeniach itd. i nie traciłem czasu, jak Ty, siedząc bezczynnie, bezproduktywnie (i z oczywistą szkodą dla zdobywania i pogłębiania wiedzy) z wędką nad stawem. Dlatego ja jestem inteligentem a Ty takim zwyczajnym, prostym człowiekiem (też tak można, tylko po co, wszak życie mamy tylko jedno, więc chyba warto być mądrzejszym niż głupszym, co?). Wniosek: ja mam (także na tym forum) więcej (mądrzejszego) do powiedzenia niż Ty i musisz się, podobnie jak i inni forumowicze, z tym pogodzić. Smutne dla was, ale prawdziwe.
01-07-2017, 08:12:22
+ 32
- 83
odpowiedz
Z Ciebie taki inteligent jak ze mnie biskup Warmińsko-Mazurski
01-07-2017, 09:52:40
+ 71
- 36
odpowiedz
VIP
Tylko na to Cię stać? A nie mógłbyś np. napisać coś mądrzejszego? Przecież nie będę Ci udowadniał rzeczy oczywistych. Poza tym, mam wątpliwości, czy Ty właściwie rozumiesz słowo "inteligent".
01-07-2017, 11:21:04
+ 32
- 78
odpowiedz
Jeżeli uważasz że znieważanie na forum i wyzywanie od głupków jest Ok,To gratuluję wysokiego ilorazu inteligencji.
01-07-2017, 13:01:59
+ 69
- 36
odpowiedz
VIP
Dziękuję za gratulacje.
Pomyśl trochę: czy głupek powie o drugim, że jest głupkiem? Nie, oni od razu wyczuwają wspólnotę w czymś dla nich najważniejszym (w głupocie) i od razu stają się kumplami. Głupkiem może nazwać kogoś ktoś, kto rozróżnia mądrość od głupoty. A ja rozróżniam i nie widzę powodu, żeby głupka nie nazywać głupkiem a mądrego szanować i doceniać. Głupek jest najczęściej sam sobie winien, że jest głupkiem (oczywiście nie piszę o ludziach upośledzonych przez chorobę), bo zamiast uczyć się, słuchać mądrzejszych, oglądać mądre stacje telewizyjne, czytać mądre gazety itd., nie potrafi wyrazić czegoś samodzielnie i poddaje się propagandzie i sloganom innych głupków. A kto z kim przestaje, takim się staje. I tyle.
Wniosek: głupków nie lubię za brak osobowości i własnego zdania, więc będę ich nadal tak nazywał.
01-07-2017, 13:43:00
+ 30
- 76
odpowiedz
Zdjęcie przedstawia Bibka podczas niedzielnego spaceru ulicą Kolejową na chwilę przed rozłożeniem ogona.
Dodane obrazki:
01-07-2017, 16:30:44
+ 76
- 27
odpowiedz
VIP
Wpis nie na temat: nie dotyczy ani przebiegu sesji Rady Miasta, ani przedmiotu mojej polemiki ze szczupakiem.
01-07-2017, 19:49:37
+ 28
- 74
odpowiedz
"ani przedmiotu mojej polemiki ze szczupakiem", Bibek, jesteś komiczny :)
01-07-2017, 21:25:42
+ 74
- 28
odpowiedz
VIP
Czegoś nie zrozumiałeś? Kolejny dziwny forumowicz, który cieszy się z czegoś, co wcale śmieszne nie jest. Sam się tak nakręcasz? To kiedy już się wyśmiejesz, napisz coś merytorycznego. Wrócę na forum o 23:30, tj. po koncercie legendarnej grupy Cream w TV Kultura, to sobie te Twoje wypociny poczytam.
01-07-2017, 22:03:32
+ 28
- 77
odpowiedz
Fotografia przedstawia Bibka chwilę po obejrzeniu koncertu legendarnej grupy Cream w TV Kultura.
Dodane obrazki:
02-07-2017, 12:58:01
+ 73
- 24
odpowiedz
VIP
Posłuchaj - mam taką swoją listę forumowiczów, z którymi nie zamierzam już nigdy rozmawiać, głównie z tego powodu, że nie ma z nimi żadnej merytorycznej dyskusji a wymiana postów z nimi kończyła się zawsze inwektywami z ich strony lub jakimiś wypowiedzimi bez sensu. Oni mogą sobie na mój temat nawet coś tam pisać, ale nie doczekają się z mojej strony żadnej reakcji. Mam pytanie: czy Ty także chcesz się znaleźć na tej liście? Bo to, że masz taki a nie inny nick, to jest nawet śmieszne, uważam Cię za człowieka inteligentnego (bo nie każdy potrafi być moim adwersarzem na odpowiednim poziomie, zresztą - pochwaliłem Cię nawet za to niedawno na stronce o dworcach PKP w Pionkach - nie zauważyłeś?), ale nie znajdowanie w moich wpisach żadnego pozytywu a tylko stałe robienie sobie ze mnie żartów, nie za bardzo mi się podoba. Więc wybieraj - piłka jest po Twojej stronie.
02-07-2017, 15:45:21
+ 27
- 70
odpowiedz
Często zgadzam się z tym co piszesz, ale forma Twoich wypowiedzi, TO MONSTRUALNE NADĘCIE, jest nie do zniesienia. Jesteś przemądrzałym bubkiem i będę to wyśmiewał dopóki mi się nie znudzi.


Fotografia przedstawia Bibka grożącego dodaniem do listy forumowiczów, z którymi nie zamierza już nigdy rozmawiać.
Dodane obrazki:
03-07-2017, 12:06:54
+ 62
- 23
odpowiedz
VIP
Słabo mnie poznałeś po moich wpisach. Krytykę (konstruktywną) zawsze uważałem za coś potrzebnego i pożytecznego, więc sam ją stosuję, jak również dopuszczam ją w stosunku do siebie. Tylko jedna rzecz: krytykujący powinien to robić z sensem, w jakimś ważnym celu a nie tylko dlatego, że negatywnie "zaprogramował się" na jakąś osobę, natomiast krytykowany powinien z tej (cały czas konstruktywnej) krytyki wyciągać wnioski, przyznawać się do błędów, przepraszać za nie, poprawiać je, no i starać się ich więcej nie robić. Ty, jako krytykujący mnie (poprzez wyśmiewanie), "zaprogramowałeś się" na mnie (poprzez nick i poprzez przyznanie się, że będziesz mnie wyśmiewał dopóki Ci się to nie znudzi), więc nie mogę Cię uważać za poważnego krytyka, co najwyżej za pajaca, który dla własnej zabawy i z powodu zdiagnozowanej manii prześladowczej, stroi sobie żarty z moich poważnych i merytorycznych wpisów, które dla Ciebie są nie do zniesienia (pewnie z powodu dysonansu, bo powaga ma raczej mało wspólnego z zabawą i żartami). Więc wyśmiewaj się dalej, baw się dobrze a ja, skromny człowiek (według Ciebie - monstrualnie nadęty paw), będę sobie obserwował, jak się miotasz, próbując wymyśleć na mój temat kolejne witze, które nie mają nic wspólnego ani z moim zachowaniem, ani z moim charakterem, ani też z moimi zamiarami.
03-07-2017, 13:08:28
+ 25
- 57
odpowiedz
"Jak coś powiem, to już powiem!
Jak odpowiem - to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie"

itd.
03-07-2017, 19:47:45
+ 59
- 22
odpowiedz
Choć bardzo rzadko klikam w oceny, to dzisiaj dostajesz ode mnie same plusy za poczucie humoru którym nieźle rozdrażniłeś Bipka. Uwielbiam czytać jak On się wścieka, tylko nie należy przesadzać bo pamiętam jak kiedyś się obraził to forum prawie padło. Nawet mnie nie chciało się tu wchodzić wiedząc że nie będzie Jego wpisów.
04-07-2017, 07:21:35
+ 44
- 25
odpowiedz
Dzięki. Ja też pamiętam tę sytuację, nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Jestem jak taki ptaszek, który żeruje na grzbiecie bawołu, bez Bibka nie przetrwam.


Fotografia przedstawia mnie i Bibka.
Dodane obrazki:
04-07-2017, 12:02:54
+ 52
- 22
odpowiedz
VIP
Dziękuje Panowie !
Uśmiałem się i popuściłem w kalesony... fajnie !
Wszyscy macie plusy ode mnie !
No !
I tak ma wyglądać forum - dość drętwego chrzanienia !
Zaczęło się tak niewinnie - Bibek zaperzył się na Szczupaka zbyt pochopnie a dalej już świetnie poszło !
Popieram, popieram... bo nudne te wakacje !
04-07-2017, 18:24:57
+ 18
- 40
odpowiedz
VIP
Powiadasz, że "zbyt pochopnie" zaperzyłem się na szczupaka - może i masz rację. Ale w związku z Twoim wpisem muszę parę rzeczy wyjaśnić.
1. Moja odpowiedź na pierwszy wpis szczupaka była tylko pośrednio skierowana do niego, gdyż w dużo większym stopniu jej zasadniczy sens odnosił się do redaktora JaW. Przeczytaj jeszcze raz uważnie. No a potem, bo nikt mojego wpisu nie zrozumiał, jakoś (jak piszesz - świetnie) poszło.
2. Mój pierwszy i drugi wpis dotyczył ważnego dla miasta problemu, przedstawiał motywy zgłoszonych przez burmistrza propozycji zmian organizacyjnych w MZUK i Urzędzie Miasta, jak też odnosił się do wyników głosowania nad tą propozycją. Za te wpisy (jak również za kolejne) dostałem bardzo dużą ilość minusów, czego zupełnie nie rozumiem, bo przecież wielu forumowiczów przy różnych okazjach narzekało na efekty działalności MZUK i jego dyrektora - a ja dokładnie tak samo, jak oni, napisałem! Hipokryci i durnie są wśród nas!
3. Osobna sprawa to pochwalenie przeze mnie radnych za dobrą decyzję o nieprzyjęciu proponowanej przez burmistrza uchwały o MZUK. Ja zawsze jestem obiektywny i sprawiedliwy, nawet kiedy kogoś nie lubię lub nie podoba mi się jego postawa lub poglądy, więc tym razem oceniłem radnych dobrze. Niestety, inni forumowicze są tak zapiekli, że nawet nie dopuszczają do siebie myśli, że mogliby za coś radnych pochwalić! Zal mi ich.
4. Uważam, że liczba otrzymanych przeze mnie minusów za polemikę ze szczupakiem (który też nie zrozumiał sensu mojego pierwszego i drugiego wpisu) świadczy o tym, że forumowicze potrafią tylko głupio krytykować, ale żaden z nich, powtarzam - żaden!, nie zastanowił się nawet przez chwilę, co by było (pytam o koszty dla miasta i konkretne przewidywane efekty ewentualnych zmian w MZUK i UM) gdyby radni przyjęli uchwałę proponowaną przez burmistrza? Trawa byłaby ścinana na czas, liście byłyby zgrabiane terminowo, postawiono by kosze na śmieci na każdym rogu ulicy itd.? Napisałem więc - tylko zmiana dyrektora MZUK może coś zmienić. I za to krytyka? Jesteście beznadziejni!
5. Celowo nie napisałem o wygłupach Minusika, bo coraz bardziej przekonuję się, że jest to zwykły pajac, zaprogramowany mój przeciwnik i prosty żartowniś (żeby nie powiedzeć fircyk) a nie rozsądny i sensowny forumowicz.
05-07-2017, 08:38:48
+ 24
- 50
odpowiedz
Jesteście siebie warci.
05-07-2017, 12:55:08
+ 12
- 29
odpowiedz
Bibek, durniu! Ile razy trzeba Ci tłumaczyć dlaczego dostajesz minusy? Ty chyba naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Proponuję Ci eksperyment - załóż sobie nowe konto i z niego komentuj artykuły na forum. Nikt nie będzie wtedy wiedział, że to Ty i będziesz (może) dostawać plusy. Oczywiście długo to nie potrwa, bo nie będziesz w stanie na dłuższą metę zrezygnować ze swojego napuszonego, rozwlekłego stylu, odpowiadania na byle pierdołę w dziesięciu punktach i po tygodniu ludzie się zorientują.


Obrazek przedstawia Bibka przeglądającego Pionki24 w papierowej wersji, zadowolonego z plusów jakie otrzymuje pod swoimi komentarzami pisanymi z sekretnego konta.
Dodane obrazki:
05-07-2017, 15:11:09
+ 43
- 23
odpowiedz
Bibek, chyba brakuje Ci dystansu do siebie i poczucia humoru. W przeciwnym razie doceniłbyś kunszt dowcipu forumowicza Minusik_dla_Bipka. Nawet realista_nr1 go docenił.
06-07-2017, 07:04:06
+ 30
- 21
odpowiedz
VIP
Cenię sobie Twoje uwagi i tak będzie do czasu, aż nie zmienisz (oby nie!) formy, treści i sposobu swoich wpisów.
Dlatego odpowiadam:
1. Ja, w przeciwieństwie do wielu forumowiczów, bardzo poważnie podchodzę do tego, co piszę i do tego, jak piszę. Zauważ, że Redakcja pod swoimi artykułami prosi nas o KOMENTARZE, a więc nie o żarty, kpiny, prowokacje, pomówienia itd., tylko o KOMENTARZE! Komentarz taki powinien się odnosić do treści artykułu a nie być manifestem politycznym, atakiem na tę czy inną partię, ugrupowanie czy osobę lub słabym wygłupem jakiegoś zwykłego pajaca. Ja staram się pisać na temat, nad każdym słowem się zastanawiam, swoje tezy staram się udowodnić merytorycznie i prawnie, więc niewiele sobie robię z tego, że ktoś niedouczony lub nie używający na co dzień mózgu nie potrafi tego wszystkiego dokładnie przeczytać a następnie zrozumieć. To jego sprawa. Ja będę go nadal pouczał, prostował jego głupie poglądy i oceny oraz ubolewał nad jego głupotą, zakłamaniem, oszołomstwem i miernotą.
2. Dystans do siebie i poczucie humoru niewątpliwie mam. Ci, co mnie znają osobiście, dostrzegają to na co dzień a inni? - coż, mylą się i już!
3. Masz prawo dostrzegać "kunszt dowcipu" Minusika - ja go nie dostrzegam. Zamiast pisać konkretnie i na temat, bawi się, pastwiąc się nade mną i wyśmiewając w niewybredny sposób, robiąc sobie popularność na moich plecach, samemu nie mając, poza głupimi żartami, niczego do powiedzenia. Uważam, że gdyby był poważnym przeciwnikiem, to dyskutowałby ze mną merytorycznie, lecz on (podobnie jak JaW) zapyta o coś, zachęci do wypowiedzi a potem - zamiast rozważać problem na odpowiednim poziomie - trywilizuje go a udzieloną przeze mnie odpowiedź traktuje jako pożywkę do wyśmiewania i głupich żartów. Więc powtarzam: jeśli dyskutujemy, to dyskutujmy, jeśli wyłącznie mamy żartować, to żartujmy, ale nie mieszajmy jednego z drugim, bo wychodzi głupota i nic więcej.
4. Realista docenił cały przebieg "dyskusji" na tej stronce a nie samego Minusika, więc Twój wniosek jest raczej nietrafiony.
06-07-2017, 09:17:50
+ 23
- 38
odpowiedz
Bibku, Twój komentarz powyżej jest co prawda polemiką z opinią wyrażoną przez użytkownika mpysio, jednakże pozwolę sobie odnieść się do niektórych stwierdzeń z Twojej wypowiedzi, z którymi się nie zgadzam.

Ad 1.

W punkcie pierwszym piszesz, zaznaczając wyraźnie, że Redakcja prosi nas, użytkowników o KOMENTARZE. Przy czym odmawiasz miana komentarza niektórym formom wypowiedzi, takim jak na przykład kpina, żart, czy cokolwiek innego. A czegóż to? Nie jesteś moderatorem tego forum i nie Ty decydujesz, co mieści się w definicji komentarza, a co nie. Przypomina mi to trochę Twoje niedawne bardzo niefortunne wpisy (z których nie potrafiłeś się wytłumaczyć) domagające się "wycinania" użytkowników, będących wg Ciebie "niedojrzałymi". Teraz idziesz krok dalej. Ty stary durniu, owładnięty żądzą kontroli!

Piszesz też, że niewiele robisz sobie z tego, że ci biedni, głupi forumowicze nie rozumieją doniosłości Twojej przemyślanej i dopieszczonej do perfekcji nudnej paplaniny stawiając bezrefleksyjnie minusy, a za chwilę sam sobie przeczysz! Deklarujesz, że będziesz czuwał nad nimi, przyświecał kagankiem oświaty pouczając, prostując i ubolewając.. Stary durniu! A nie lepiej ich faktycznie olać? Tego nie potrafisz, bo:

Ad 2. Nie masz dystansu do siebie!

Zostało do już zauważone, wypunktowane i wyśmiane wiele razy na tym forum. W swoim mniemaniu oczywiście masz wszystko. Możesz też pisać, że masz wielkiego członka, ale dopóki kryjesz się za paszczatym awatarem i forumowym nickiem nikt nie jest w stanie tego zweryfikować. Ani wielkości członka, ani rzekomego dystansu do siebie. Jestem pewien, że ludzie którzy znają Cię osobiście mają Cię za przemądrzałego bubka z małym członkiem.

Ad 3. Wbrew temu co piszesz uważam, że pastwię się nad Tobą w całkiem wyrafinowany sposób. Mógłbym poprzestać na wyzywaniu Cię od starych durniów, a jednak staram się wbijać Ci szpileczkę w dupkę również na inne sposoby.


Ponadto nie ogarniasz skali - to jest forum portalu kilkunastotysięcznego miasteczka, na którym wypowiada się paręnaście osób na krzyż, a Ty wyobrażasz sobie, że jesteś na Areopagu. Wyśmiał to chyba nawet w tym wątku JaW. Nadajesz swojej pisaninie przesadne znaczenie, dlatego nie możesz znieść faktu, że ludzi to drażni i że to wyśmiewają.

Ad 4. Realista pochwalił przebieg dyskusji w tym wątku, więc również i moje wpisy. Jestem pewien, że w sekrecie też stawia Ci minusy i drażni go Twoje podlizywanie. To technika przetrwania znana ze szkoły. Nielubiani (i świadomi tego) lepią sobie w ten sposób sojusze. Ale Realista zdradził Cię, wbił nóż w plecy. Jesteś na forum SAM!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JUŻ KONIEC!!!!!!

Rycina przedstawia Bibka ryjącego w pocie czoła przemyślane komentarze do średniowiecznego odpowiednika portalu Pionki24.pl
Dodane obrazki:
06-07-2017, 20:00:35
+ 41
- 20
odpowiedz
VIP
Oj, proszę Was !
Byliście dzisiaj w Warszawie na Prezydencie Trumpie?
A ja byłem !
I nikt mnie autobusem nie zawiózł, podobnie jak na marsz KOD... i co głupio Wam hejtrzy lewo-prawej maści?
Było fantastycznie - Trumpa widziałem z odległości 50- 60 metrów.
Ma facet charyzmę!
A Wy Panowie skończcie tą bzdurną kłótnie!
Nie warto !!!
Chopoki - nie warto !!!
06-07-2017, 20:17:01
+ 15
- 31
odpowiedz
VIP
Twój apel zostanie przeze mnie wysłuchany i ja na pewno tę "kłótnię" skończę, gdyż nie zamierzam już więcej rozmawiać z kimś:
- chorym (na manię prześladowczą),
- zboczonym (interesuje go mój członek, a powinno raczej coś kobiecego),
- niedouczonym (nie umie czytać ze zrozumieniem),
- nawiedzonym (nie potrafi pisać o niczym innym, tylko o mnie),
- odpornym na wiedzę (nie zgadza się ze WSZYSTKIM, co napiszę i niczego nie przyswaja),
- karierowiczem (chce na tym forum zaistnieć krytykując w czambuł najbardziej aktywnego forumowicza).
Szkoda mojego czasu na zajmowanie się takim pajacem.
06-07-2017, 22:07:12
+ 21
- 35
odpowiedz
VIP
Ale musisz przyznać, że tym razem postarał się i dość precyzyjnie sformułował swoje pretensje.
Zatem, oddając honor... dał czadu !
Natomiast... Panowie... c[size= 10px]hwaliłem Was do spółki bo w gatki narobiłem a to zawsze nastraja mnie radośnie... taki tam atawizm i podprogowy powrót do niemowlęctwa .., więc nie obiecujcie sobie za wiele, ok ? [/size]
06-07-2017, 22:27:15
+ 13
- 32
odpowiedz
VIP
Każdą tezę, zarówno mądrą, jak i głupią, można sformułować precyzyjnie. A skoro, moim zdaniem, napisał głupio i bez związku z tym, co ja miałem na myśli, to nie będę go w żaden sposób usprawiedliwiał ani chwalił. I tyle.
06-07-2017, 22:34:19
+ 21
- 37
odpowiedz
VIP
Janusz Korwin-Mikke miał rację, że głupich ludzi jest znacznie więcej niż mądrych.
07-07-2017, 18:26:18
+ 20
- 27
odpowiedz
Dobrze, że Ty jesteś, pionkowski mędrcze internetowy. Że z nieustępliwym poświęceniem rozganiasz opary naszej głupoty. Pouczasz, prostujesz, ubolewasz. Przepraszam w imieniu tych durniów, którzy nie pojęli jeszcze, co robi dla nich Bibek - Najbardziej Aktywny Forumowicz. I dziękuję.
07-07-2017, 21:03:34
+ 27
- 22
odpowiedz
VIP
Uwaga pluso/minusowicze !
Nic nie stawiać , nie narzucać się - to nie dla Was !
Dużo Bibku napisałeś nam co myślisz o "wolnych oceniaczach "a ja mam tutaj ciekawy i śmieszny w swej powadze problemu przykład totalnej aberracji stawiaczy +/- jak i redaktora oraz forumowiczów !
Temat zdarzenia drogowego w którym Pan Redaktor fakt nie popisał się w znajomości tematu przyczepa/naczepa, lecz to nie problem, ma prawo nie rozumieć zawiłości nazewnictwa fachowego.
Jednak niejaki forumowicz Seno - zagotował się, a Pan redaktor zamiast uderzyć się w pierś brnie w dyskusję.
Na to Seno rzuca redaktorowi wyzwanie - "jak mi Pan udowodni, że ciągniki rolicze używają naczep to wszystko odszczekam".
Pan redaktor speniał, chłopina się nie zna to się wycofał.
W tej rozgrywce Seno zgarnia pule fifty-fifty plusy/minusy, ale Pan redaktor hurtem łapie minusy.
I tera wchodzę ja !
I daje dowód - jest system - wózek dolly do naczep dla ciągników rolniczych !
Dowód w postaci fotej sprzętu !
I co ?
I zgarniam pulę minusów, aż huczy !
A Pan Seno ?
Cisza !
A może by tak podziękował za darmowe dokształcenie ?
A gdzie tam !
A Pan Redaktor, może by podziękował forumowiczowi za aktywność, za chęć drążenia tematu ?
A gdzie tam !
A minusowicze ?
I widzisz kol. Bibku i Minusiku dla Bibka... dziwny jest ten świat !

08-07-2017, 13:00:21
+ 14
- 18
odpowiedz
VIP
A teraz szczerze spójrzmy... dziwimy się i narzekamy na dziennikarzy, polityków, biznesmenów, że kręcą, że nigdy nie przyznają się do błędu, niewiedzy, niekompetencji a tymczasem... na zapiździa.....m forum małego miasteczka grupa anonimowych forumowiczów i grupa klakierów od +/- robi dokładnie to samo !!!
To samo !!!
A jak waga ?
Naczepa czy przyczepa... ha,ha,ha
Śmieszne to czy tragiczne ?
08-07-2017, 16:05:59
+ 14
- 19
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook