0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
[ZDJĘCIA] Proch wiosną wciąż idzie jak burza
Dodał: MGs, 05-05-2018 22:44, odsłon: 1510

Piłkarze Prochu Pionki rozegrali kolejny bardzo dobry mecz i zasłużenie pokonali ekipę Zamłynia Radom.

Proch Pionki - Zamłynie Radom 4:1 (1:0)
Bramki: Kapusta 21, Barzyński 46, Szczepański 52, Nqbeni 83 - Bawor 82.

Proch: Zawodnik - Denkiewicz (66 Tkaczyk), Jaroszek, Kowalkowski, Kapusta (80 Pryciak), Kołodziej, Kisiel (69 Sobieraj), Barzyński (77 Cierzuch), Kozicki (77. Nqabeni), Szczepański (64. Nsah), Bańcerowski.

Zamłynie: Jastrzębski - Cheda, Chodyra, Jopek, Ścigała, Bawor, Gregorek, Trojanowski, Szubiński, Stępniewski, Kubica.

Siedem zwycięstw i jeden remis, to bilans Prochu Pionki w rundzie wiosennej. Podopieczni trenera Mariusza Sztobryna grają bardzo dobrze i przede wszystkim skutecznie. W sobotę w potyczce z Zamłyniem wynik mógł być  jeszcze wyższy, bo okazji ku temu było sporo.

Pierwsza bramka padła w 20 minucie. Po rozegraniu rzutu rożnego doszło do zamieszania w polu karnym. Piłkę na drugim słupku dostał pozostawiony bez opieki Emil Kapusta i trafił do siatki.

Po stracie gola Zamłynie też miało dwie swoje okazje, ale bardzo dobrze w bramce zachował się Artur Zawodnik. Jeszcze przed przerwą w poprzeczkę trafił Mateusz Szczepański, bo pionkowianie mogli prowadzić 2:0.

Drugą połową wyśmienicie zaczął Proch. W 46 min mocno uderzoną piłkę, bramkarza Jakub Jastrzębski sparował na poprzeczkę i dobijał z najbliższej odległości Daniel Barzyński. Nie minęło 10 minut i już byłoo 3:0. Dośrodkowanie z lewej strony zamknął Szczepański, który ofiarnie, niemal wślizgiem wepchnął piłkę do bramki.

W 82 minucie goście zmniejszyli rozmiary wyniku. Po wyrzucie z autu sprytnie zachował się były piłkarz Prochu, Oskar Bawor i w krótki róg zdobył gola. Na tym się jednak mecz nie skończył, bo już w 83 min Nqabeni Andile dostał prostopadłą piłkę i w sytuacji sam na sam, uderzył po ziemi i ustalił wynik meczu.

- Z przebiegu spotkania jestem bardzo zadowolony, bo zneutralizowaliśmy mocne punkty przeciwnika. Znam Zamłynie, jest tam kilku dobrych zawodników. Wyglądaliśmy lepiej pod względem motorycznym, fizycznym. Byliśmy agresywniejsi w odbiorze piłki. W każdym elemencie byliśmy zespołem lepszym - powiedział po meczu zadowolony trener prochu, Mariusz Sztobryn.

W środę 9 maja, Proch na swoim boisku zagra z Szydłowianką Szydłowiec. Początek meczu o godz. 17.30