Dzisiaj jest poniedziałek, 17 lutego 2020 r., 48 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Opaski ratujące życie dla seniorów. Rusza usługa „teleopieki” dla mieszkańców Pionek
Dodał: MaG, 10-01-2020 08:11, odsłon: 1551

Miasto Pionki przystępuje do programu „Usługa teleopieki dla seniorów". Jest to doskonałe rozwiązanie, którego zadaniem jest zapewnienie pomocy osobom potrzebującym w ich miejscu zamieszkania.

W ramach projektu miasto zdecydowało się zakupić 30 opasek telemedycznych. Czas trwania projektu wynosić będzie 24 miesiące. Projekt zostanie sfinansowany we współpracy Miasta Pionki i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

 

Podopieczny projektu otrzyma opaskę telemedyczną firmy SiDLY z przyciskiem SOS, który po naciśnięciu - w sytuacji zagrożenia życia lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia - uruchamia sygnał alarmowy i automatycznie nawiązuje połączenie głosowe z ratownikiem z Centrum Telemonitoringu. Dwustronna komunikacja głosowa w sytuacjach alarmowych możliwa będzie przez 24h/ dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

 

Teleopieka SiDLY sprawia, że Podopieczni czują ogromne wsparcie i zaufanie. Świadomość możliwości użycia przycisku SOS i w razie konieczności otrzymania niezbędnej pomocy medycznej wpływa na wzrost poczucia bezpieczeństwa Seniorów. 

 

- Firma SiDLY realizuje projekty teleopieki w ponad 50 samorządach na terenie Polski - zarówno małe, jaki i duże projekty – m.in. w Lublinie, w Radomiu, Ustce,  Toruniu, w Warszawie. Jest jedynym w Polsce producentem systemu telemedycznego opartego o opaskę telemedyczną z certyfikatem medycznym, który dedykowany jest m.in. do monitorowania parametrów życiowych osób objętych usługą teleopieki. Miesięcznie wykonywanych jest ponad 250 000 badań. Należy podkreślić, że w ramach jednego z największych projektów,  firma SiDLY obejmuje zdalną opieką aż 400 seniorów. – informuje Karolina Walkiewicz PR & Marketing Manager firmy SiDly

 

 

Realizatorem programu w Pionkach jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach. Osoby zainteresowane przystąpieniem do projektu proszone są o zgłaszanie się do pokoju nr 12 (Dział Usług Opiekuńczych) lub do pracowników socjalnych w celu wypełnienia niezbędnych formularzy.

 

Seniorzy opaski będą otrzymywać za darmo, na czas określony w zawieranej umowie, oczywiście z możliwością przedłużenia tego okresu. Opłatę abonamentową będzie opłacał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

 

Funkcje opaski telemedycznej:

  • jeden duży przycisk SOS oznaczony alfabetem Braille’a – natychmiastowe powiadomienie o zagrożeniu życia, zdrowia i bezpieczeństwa.
  • detektor upadku – automatyczna informacja o wykryciu upadku przesyłana do opiekuna/ Ratownika.
  • lokalizacja GPS i aGPS użytkownika – identyfikacja obszaru przebywania w momencie naciśnięcia przycisku SOS lub upadku.
  • dwustronna komunikacja głosowa – nawiązywanie połączeń głosowych z poziomu opaski z opiekunem/ Ratownikiem oraz możliwość dzwonienia na opaskę.
  • komunikaty głosowe – informowanie użytkownika o naciśnięciu przycisku SOS, wykryciu upadku, o konieczności zażycia leków oraz o uruchomieniu, naładowaniu i rozładowaniu opaski.
  • przypomnienie o zażyciu leków – komunikat przypominający o konieczności zażycia leków.
  • monitoring zużycia baterii – komunikat przypominający o konieczności naładowania opaski. Kontrolowanie aktualnego stanu baterii przez Ratownika.


   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook