Dzisiaj jest czwartek, 21 marca 2019 r., 80 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Niezłe wyniki egzaminów gimnazjalnych 2017 w pionkowskich szkołach
Dodał: JaW, 19-06-2017 12:01, odsłon: 12073
Fot. archiwum Pionki24
Fot. archiwum Pionki24

Uczniowie trzecich klas gimnazjów w piątek poznali wyniki egzaminów, które pisali w kwietniu. Dla wielu młodych ludzi był to niezwykle ważny dzień, bo decydował o tym, czy mają szanse trafić do swojej wymarzonej szkoły średniej. Sprawdziliśmy, jak egzaminy poszły w obu pionkowskich gimnazjach. Wyniki są niezłe i większości przypadków zdecydowanie wyższe od średniej w powiecie. Gorzej wypadamy za to na tle całego województwa mazowieckiego.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W dwóch pionkowskich gimnazjach egzaminy pisało 135 uczniów. Ci, którzy przyłożyli się i aktywnie korzystali z zajęć pozalekcyjnych mogą sobie pogratulować. W sumie udało się uzyskać 28 tzw. "setek" (18 w PG nr 1 i 10 w PG nr 2), czyli maksymalnych 100% wyników. W Gimnazjum nr 1 tradycyjnie lepiej poszła matematyka. Aż pięciu uczniów napisało ten trudny dla młodzieży egzamin na 100%. Natomiast w Gimnazjum nr 2 dużo "setek" było z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

 

Szkoły w Pionkach praktycznie na każdym polu mają zdecydowanie lepsze wyniki niż gimnazja w powiecie radomskim. W większości przypadków odbiegają za to od średniej na Mazowszu, którą zawsze zawyżają szkoły warszawskie.

 

- Mamy się z czego cieszyć. Przedmioty humanistyczne wyszły naprawdę dobrze. Gorzej poszła matematyka, ale w tym przypadku jedna klasa miała bardzo dobry wynik, a drugi zaniżyła średnią – mówi Grzegorz Siek, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza.

 

- Zawsze chciałoby się więcej i trzeba dążyć do lepszych wyników. Składa się na to wiele czynników. Nie pomagała też atmosfera wokół oświaty. Tyko od uczniów, ich zaangażowania na lekcjach i udziału w zajęciach pozalekcyjnych zależało, jakie będą końcowe rezultaty – przyznaje Barbara Glimasińska, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook