Dzisiaj jest czwartek, 21 marca 2019 r., 80 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Nadzwyczajnie o finansach. W czwartek sesja Rady Miasta
Dodał: JaW, 28-06-2017 09:46, odsłon: 15287
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Czy radni wyrażą zgodę na zwiększenie wydatków na remont w Urzędzie Miasta i zaciągnięcie kredytu na konieczną modernizację basenu? W najbliższy czwartek (29.06) o godzinie 17:00 odbędzie się 46. nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Najważniejsze uchwały będą dotyczyć przeniesienia z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych do Urzędu Miasta zadań z zakresu gospodarowania komunalnym zasobem mieszkaniowym oraz wprowadzenia kilku nowych inwestycji do budżetu miasta. Pod głosowanie ma zostać poddanych w sumie pięć uchwał.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Radni zadecydują o tym, czy przenieść gospodarkę komunalnymi mieszkaniami z MZUK-u do Urzędu Miasta. Za tym miałoby przejść 800 tysięcy złotych z budżetu komunalki na to zadanie. To kolejny pomysł burmistrza na "naprawianie" pionkowskiego zakładu komunalnego i uzdrawianie jego finansów.

 

- Naszym celem jest pozostawienie w MZUK-u zadań, które będą finansowały się w zdrowy sposób. Mam tutaj na myśli zarząd targowiskami, cmentarzem komunalnym, przytuliskiem, autobus miejski i wspólnoty mieszkaniowe. Chcemy stworzyć Wydział Komunalny w Urzędzie Miasta, który realizowałby zadania do tej pory prowadzone przez Miejski Zakład Usług Komunalnych – tłumaczy Romuald Zawodnik, burmistrz miasta Pionki.

 

WIĘCEJ NA REMONT URZĘDU I ŻŁOBEK MIEJSKI

W czwartek pod głosowanie ma też zostać poddana uchwała budżetowa, która wprowadza kilka nowych inwestycji. Ulica Dębowa zostanie dopisana do długiej listy zadań pod tytułem "Przebudowa dróg i chodników miejskich" i znajdzie się w kolejce za wpisanymi wcześniej: Willową, Reja II etap, Sikorskiego, Brzozową, Jodłową, Spokojną, Wiśniową, Słowackiego, Orzeszkowej i Staszica. O dodatkowe 60 tysięcy złotych mają zostać zwiększone wydatki na remont korytarza górnego w Urzędzie Miasta. Trzeba też będzie dołożyć 60 tysięcy złotych na modernizację budynku przy ul. Jordanowskiej na potrzeby żłobka. Pieniądze mają zostać przeznaczone na naprawy dachu, obróbek blacharskich i wykonanie napisu na budynku żłobka. Na rewitalizację parków miejskich przy ulicach Aleja Jana Pawła II i Aleje Lipowe ma być przeznaczone 100 tysięcy złotych.

 

260 TYSIĘCY NA URUCHOMIENIE BASENU

W pierwotnej wersji uchwały o zmianach w budżecie burmistrz wnioskował o przesunięcie 260 tysięcy złotych z rezerwy celowej miasta na modernizację szpitala (w całości wynosi ona 500 tys. zł.) i wydanie tych pieniędzy na modernizację stacji uzdatniania wody na basenie miejskim. Ta propozycja jest już nieaktualna.

 

- Będzie autopoprawka do tej uchwały. Tak potrzebny i nagły remont basenu będziemy chcieli sfinansować z kredytu – tłumaczy Zawodnik.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super Komentator
Po to zrestrukturyzował kredyty w mieście, żeby zaciągać kolejne kredyty. Czy dostrzega ktoś logikę w działaniach Zawodnika?
28-06-2017, 11:07:01
+ 16
- 35
odpowiedz
VIP
Projekt uchwały o przeniesieniu z MZUK do UM zadań z zakresu gospodarowania komunalnym zasobem mieszkaniowym oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że Pani Dyrektor Adamska nie daje sobie rady na tym stanowisku. A przecież startowała w konkursie na szefa firmy, która w swoim zakresie zadań miała tę problematykę a ona miała chyba (bo burmistrz ją wybrał) jakąś koncepcję, jak tą problematyką zarządzać. Wniosek: zmienić dyrektora MZUK a nie bawić się w zmiany organizacyjne, które nie gwarantują poprawy sytuacji w omawianej dziedzinie.
28-06-2017, 15:13:19
+ 38
- 34
odpowiedz
Zapewne przy pytaniu kto jest za rękę podniesie ok 90% radnych .Jak zwykle zresztą.
28-06-2017, 15:58:27
+ 23
- 35
odpowiedz
Czy radni wyrażą zgodę na zwiększenie wydatków na remont w Urzędzie Miasta i zaciągnięcie kredytu na konieczną modernizację basenu? Oczywiście że tak.Przeciez to automaty,a pilot ma zawodnik.Kredyt goni kredyt.Za 50 lat nie odkopiemy się po wizjonerze i jego trupie przyjaciół.On wyjedzie a my...w sinej dupie[/b]
28-06-2017, 15:58:55
+ 16
- 34
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook