Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
(Zdjęcia) Dziesiątki strażaków w akcji w lasach pod Pionkami. Ogromne ćwiczenia
Dodał: MarBas, 17-10-2017 13:39, odsłon: 20455
Mariusz Grotkowski oraz KM PSP Radom
Mariusz Grotkowski oraz KM PSP Radom

124 strażaków, 32 zastępy, masa średniego i ciężkiego sprzętu – w piątek 13 października na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Kozienice odbyły się ćwiczenia manewrowe pod kryptonimem "PIONKI 2017".

W manewrach udział wzięły jednostki KSRG z powiatu radomskiego i kozienickiego oraz siły i środki Kompanii Gaśniczej „Szydłowiec” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.


- Założeniem ćwiczeń było, iż w kompleksie leśnym Ponty-Dęby Nadleśnictwa Kozienice, w określonym oddziale lasu doszło do zapalenia się ciągnika transportującego drewno. W wyniku zdarzenia pożar szybko rozprzestrzenił się na kompleks leśny – słyszymy od organizatorów manewrów.


Co dzieje się dalej? O zaistniałym pożarze Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu zostaje poinformowane przez punkt obserwacyjny Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Do zdarzenia dysponuje siły I rzutu przewidziane do likwidacji pożarów zgodnie ze "Sposobem postępowania na wypadek pożaru lasu". Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów i dokonaniu szczegółowego rozpoznania Kierujący Działaniami Ratowniczymi dysponuje dodatkowe siły i środki w tym Pluton Wsparcia "Las" z powiatu kozienickiego oraz Kompanię Gaśniczą "Szydłowiec".


W celu oceny sytuacji, jak również kierunku rozprzestrzeniania się pożaru podczas ćwiczeń wykorzystano bezzałogowy statek powietrzny, czyli drona. Posłużył on również do ciągłego monitorowania rozwoju sytuacji pożaru. Właśnie w tym aspekcie partnerem ćwiczeń była nasza redakcja, z czego jesteśmy dumni.


Teren ćwiczeń został podzielony na trzy odcinki bojowe z wyznaczonymi zadaniami, począwszy od działań gaśniczych po zaopatrzenie w wodę.


Celem ćwiczeń było m. in.: sprawdzenie skuteczności alarmowania pododdziałów Mazowieckiej Brygady Odwodowej, sprawdzenie gotowości operacyjnej Kompanii Gaśniczej "Szydłowiec" czy doskonalenie umiejętności prowadzenia działań na terenach kompleksów leśnych oraz poprawa współpracy między różnymi służbami.   

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook