Dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2019 r., 147 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
(Zdjęcia) Dziesiątki strażaków w akcji w lasach pod Pionkami. Ogromne ćwiczenia
Dodał: MarBas, 17-10-2017 13:39, odsłon: 20685
Mariusz Grotkowski oraz KM PSP Radom
Mariusz Grotkowski oraz KM PSP Radom

124 strażaków, 32 zastępy, masa średniego i ciężkiego sprzętu – w piątek 13 października na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Kozienice odbyły się ćwiczenia manewrowe pod kryptonimem "PIONKI 2017".

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W manewrach udział wzięły jednostki KSRG z powiatu radomskiego i kozienickiego oraz siły i środki Kompanii Gaśniczej „Szydłowiec” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.


- Założeniem ćwiczeń było, iż w kompleksie leśnym Ponty-Dęby Nadleśnictwa Kozienice, w określonym oddziale lasu doszło do zapalenia się ciągnika transportującego drewno. W wyniku zdarzenia pożar szybko rozprzestrzenił się na kompleks leśny – słyszymy od organizatorów manewrów.


Co dzieje się dalej? O zaistniałym pożarze Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu zostaje poinformowane przez punkt obserwacyjny Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Do zdarzenia dysponuje siły I rzutu przewidziane do likwidacji pożarów zgodnie ze "Sposobem postępowania na wypadek pożaru lasu". Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów i dokonaniu szczegółowego rozpoznania Kierujący Działaniami Ratowniczymi dysponuje dodatkowe siły i środki w tym Pluton Wsparcia "Las" z powiatu kozienickiego oraz Kompanię Gaśniczą "Szydłowiec".


W celu oceny sytuacji, jak również kierunku rozprzestrzeniania się pożaru podczas ćwiczeń wykorzystano bezzałogowy statek powietrzny, czyli drona. Posłużył on również do ciągłego monitorowania rozwoju sytuacji pożaru. Właśnie w tym aspekcie partnerem ćwiczeń była nasza redakcja, z czego jesteśmy dumni.


Teren ćwiczeń został podzielony na trzy odcinki bojowe z wyznaczonymi zadaniami, począwszy od działań gaśniczych po zaopatrzenie w wodę.


Celem ćwiczeń było m. in.: sprawdzenie skuteczności alarmowania pododdziałów Mazowieckiej Brygady Odwodowej, sprawdzenie gotowości operacyjnej Kompanii Gaśniczej "Szydłowiec" czy doskonalenie umiejętności prowadzenia działań na terenach kompleksów leśnych oraz poprawa współpracy między różnymi służbami.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook