STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank
[FOTORELACJA] Proch Pionki przegrał i awansu nie będzie!
Dodał: , 03-06-2018 12:52, odsłon: 3109
Fragment meczu w Suskowoli fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Piłkarze Prochu Pionki przegrali w Suskowoli mecz z rezerwami Radomiaka Radom i już wiadomo, że na dwie kolejki przed końcem nie mają już szans na awans do czwartej ligi. Wielka szkoda, bo wiosną nasz zespół doznał jednej porażki i ona zaważyła na tym, że awans trzeba będzie odłożyć za rok.

Radomiak II Radom - Proch Pionki 5:2 (1:0)

Bramki: Gkoufas 42, Sokół 48, 80, Wróbel 60, Winsztal 70, - Szczepański 68, Kołodziej 83

Radomiak II: Haluch - Kucharski, Hodowany, Nowakowski, Sokół, Brągiel, Wróbel, Jabłoński, Winsztal, Zając, Gkoufas.

Proch: Zawodnik - Denkiewicz, Jaroszek, Kowalkowski, Kapusta (46 Pryciak), Sobieraj, Kołodziej, Barzyński, Nsah (64 Nqabeni), Szczepański, Kozicki (64 Bańcerowski).

W pierwszej połowie to Radomiak był zespołem lepszym, częściej atakował, ale dopiero przed przerwą zdobył bramkę. Wydawało się, że na drugą połowę w 48 minucie Dominik Sokół dostał prostopadłe podanie i praktycznie już wśligiem skierował piłkę obok słupka i było 2:0.

Chwilę później dobrą okazję miał Proch, ale niezłą interwencją popisał się Haluch. Za moment fatalnie przestrzelił Joel Nsah

W 60 minucie było już 3:0. Po trzech podaniach Jakub Wróbel strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi.

Proch odpowiedział za trzy minuty. Autorem gola okazał się kapitan zespołu, Mateusz Szczepański. Gdy wydawało się, że Proch jeszcze poderwie się do walki, w 70 minucie wynik podwyższył Patryk Winsztal. Kilka chwilę później zrezygnowany już Proch, puścił piątego gola.

Mariusz Sztobryn dla ProchTV: - Dzisiaj jedną porażką przegrywamy cały sezon, ale tylko dlatego, że w tej lidze grała drużyna, której nie powinno tutaj być. Radomiak II zawdzięcza awans tylko Radomskiemu OZPN. Szkoda, że pierwszemu Radomiakowi też tego nie załatwili. Wypacza to wynik rywalizacji. To nie jest gorycz po porażce, bo podobne myśli towarzyszyły nam przez cały sezon. Wszyscy, którzy dzisiaj byli na trybunach widzieli, że piłkarze Prochu zostawili zdrowie, serce, determinacje, każdy bardzo chciał. Pod względem motorycznym obie drużyny dzieliła dzisiaj przepaść. Jeżeli przyjeżdża Artur Haluch, który jeszcze wczoraj bronił w II lidze w Bełchatowie, to tylko pokazuje, jak poważnie potraktowali ten mecz. Mimo porażki chcę pochwalić chłopaków. W drugiej połowie podjęli ryzyko i zagrali ofensywnie. Dawali się nadziewać na kontry rywalom, ale dzięki temu stworzyliśmy sobie sporo sytuacji strzeleckich.