Dzisiaj jest niedziela, 24 stycznia 2021 r., 24 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Bal studniówkowy Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego
Dodał: DL, 09-02-2020 11:15, odsłon: 9293
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W sobotę, 8 lutego o godzinie 19 w "Jagiellonce" rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści z Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego tanecznym krokiem poloneza przywitali dumnie wszystkich zgromadzonych. Tym jakże przepięknym akcentem otworzyli wyjątkowy bal studniówkowy, który z całą pewnością będzie przez nich na długo zapamiętany. Po raz pierwszy w historii studniówka odbyła się poza murami szkoły.

W tym roku podczas balu maturalnego Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego bawiło się blisko 60 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi. Byli to maturzyści z klas 4fp i 4it. Nad całością pieczę sprawowali dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz wychowawcy klas maturalnych - Aneta Zawadzka oraz Anna Żyła.

 

Tradycja to tradycja czyli rzecz święta, a więc nie mogło obyć się bez poloneza. Uczniowie z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom prezentując wszystkim zgromadzonym w szkolnej sali wspaniałą taneczną choreografię przygotowaną przez Małgorzatę Woźniak.

 


 

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Agnieszka Stępień, która podkreśliła wyjątkowość tego wieczoru, życząc maturzystom udanej zabawy oraz zdanego z jak najlepszym wynikiem egzaminu maturalnego. - Polonez brzmiał wyjątkowo długo. Czy widzieliście księżyc dzisiejszej nocy? Wygląda naprawdę zjawiskowo. Jak stwierdzili badacze, pełnia 8 lutego 2020 roku osiągnie niesamowite rozmiary. Dzięki temu zjawisko nazywane w tradycji śnieżnym księżycem będzie czymś naprawdę wyjątkowym i niezapomnianym. Równie wyjątkowi jesteście dzisiaj wy, tegoroczni maturzyści Śniadeckiego. Jeszcze wczoraj zwyczajni swoją codziennością, dzisiaj piękni i niepowtarzalni oraz zaskakująco dorośli. Niezwykli też są wasi nauczyciele, na co dzień zajęci, zabiegani, dzisiaj uroczyści i odświętni. Wyjątkowa jest cała dzisiejsza noc. To noc studniówki Anno Domini 2020, która za chwilę się rozpocznie, a ponieważ studniówka to czas wymagający odpowiedniej oprawy oprawy, radości, integracji i zabawy witam państwa niezwykle serdecznie w ten wyjątkowy lutowy czas. Bal studniówkowy jest zawsze dla każdego młodego człowieka wyjątkowym wydarzeniem. To uroczystość podsumowująca lata nauki w szkole. Gdy rozpoczynaliście swoją edukacyjną przygodę byliście jeszcze dziećmi. Dzisiaj stoją przed nami dorośli ludzie, a studniówka i matura są pierwszym etapem waszej dorosłości. Studniówka wyznacza niezwykły okres w waszym życiu. To od niej zaczyna się symboliczne odliczanie stu dni do matury. Za sto dni zasiądziecie do pisania jednego z najważniejszych egzaminów w waszym życiu. Matura zakończy kolejny etap waszej edukacji, który kilka lat temu rozpoczęliście w murach naszej szkoły.

 


- Życzę wam pomyślności, połamania piór i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi wymarzonym kierunkiem - dodała dyrektor.

 

- Spędziliście w Śniadeckim kilka wspólnych lat. Nawiązaliście nowe znajomości i przyjaźnie, zdobyliście nowe doświadczenia i poszerzyliście wiedzę. Mam nadzieję, że zaprocentuje to już za kilka tygodni, gdy zdawać będziecie egzamin maturalny. Życzę wam, aby jego wynik był dla was pomyślny, a ja będę mogła wam pogratulować odniesionego sukcesu. Gdy patrzę na was widzę na tej sali już nie tylko młodzież szkolną, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. To dla mnie pierwsza okazja, aby powitać was w świecie dorosłych, w świecie odpowiedzialnych zachowań już od dzisiaj i poważnych decyzji. Studniówka to czas zabawy, to okazja, abyśmy spędzili beztroską i wesołą noc. To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadamiacie sobie, że nie jesteście już dziećmi. I nie chodzi tutaj o wygląd, garnitur, piękną suknię, makijaż, czy fryzurę. To poczucie, że dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się ze światem i swoimi marzeniami , ale to dopiero za sto dni. Drodzy maturzyści. Z całego serca życzę wam powodzenia na maturze i w dalszym dorosłym życiu. Dzisiaj jest czas zabawy. Nadeszła długo oczekiwana przez was chwila. Bal studniówkowy młodzieży Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach Anno Domini 2020 uważam za otwarty  - powiedziała dyrektor Agnieszka Stępień.

 


 

Następnie życzenia wszystkim uczniom przekazali przedstawiciele maturzystów Jakub Warchoł oraz Paulina Tarnowska. W imieniu klas trzecich wystąpili Dominik Bill, Natalia Jurek, a także Marcin Sadowski.

 


 

W imieniu Komitetu Studniówkowego życzenia złożyła jej przewodnicząca Agnieszka Zawadzka, która życzyła szampańskiej zabawy maturzystom, a nauczycielom podziękowała za trud jaki pedagodzy wkładają w swoją pracę.

 


 

Między wystąpieniami miało miejsce uroczyste wręczenie kwiatów dla grona pedagogicznego. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów.

 


 

Uczniowie następnie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana. Za równe 100 dni czeka ich matura, ale poniesieni tańcem i śpiewem na pewno nie o tym myśleli podczas tej wspaniałej i wyjątkowej nocy.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - 28. Finał WOŚP w Pionkach
Na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza pionkowski sztab, kt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie...
Fot. www.jedlnia.pl
Czy Jedlnia-Letnisko zostanie miastem? Być może już niedługo rozpoczną się konsu...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Szynka o wyjątkowym smaku, najlepiej wypiekany chleb i wyśmienicie przyprawiony ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W tym tygodniu swoje święto będą obchodzić nasi ukochani seniorzy. W czwartek 21...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ile kopciuchów zanieczyszcza miasto gminę Pionki? Inwentaryzacja piec&oac...
Starosta radomski Waldemar Trelka oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spo...
Fot. archiwum - osiedle Chemiczna. To tutaj ma znajdować się „Lokalna Strefa Aktywności Sportowo-Rekreacyjnej w Pionkach”
Kolejną znaczącą inwestycją na osiedlu Chemiczna, o której pisaliśmy już ...
Fot. OSP Wierzbica
  Radomscy policjanci w związku ze zemieniającymi się warunkami atmosferyc...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W nadchodzący weekend, a więc 23-24 stycznia będziemy świadkami wyjątkowego wyda...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Z okazji zbliżających się Walentynek Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach ogł...
Fot. archiwum - Finał WOŚP w Pionkach 2020
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach po raz kolejny włącza się w Wielką Orkiestrę ...
Choć szkolne korytarze przez ostatnie tygodnie pozostawały puste, w pionkowksich...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice, Lasy Państwowe
W piątek 8 stycznia, w siedzibie biura Nadleśnictwa Kozienice odbyło się kolejne...
Fot/video wykonał Mateusz Palka - OSP Pionki
Przedstawiamy Państwu bohatera sesji zimowej, czyli średni zastęp 339[M]36 należ...
Fot. PKP S.A.
PKP S.A. na przełomie 2020 i 2021 r. ogłosiły przetargi na wybór wykonawc...
Fot. PKO Bank Polski
Patryk Łabuszewski z Pionek wystąpił w drugim odcinku cyklu #EkstraKibic! Posiad...
Fot. ilustracja/pixabay.com
18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowy...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Figuła Jakub
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
Pilnie poszukuję opiekunki osoby niepełnosprawnej (kobieta) w godzinach porannych i wieczornych w weekendy (ok 1,5 h rano i wieczorem) z terenu Pionek. Możliwa dłuższa współpraca w perspektywie czasu. Zakres pracy: proste czynności pielęgnacyjne (toaleta p...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe,zadbane,bez żadnych obciążeń. Księga wieczysta. Duży,słoneczny balkon. Widok na Puszczę Kozienicką. Osobno WC i łazienka. Widna kuchnia. Panele, okna plastiki. Instalacja elektryczna miedziana. Hydraulika w ścianach. ...
DZIAŁKI BUDOWLANE
DZIAŁKI BUDOWLANE
Witam Do sprzedania posiadam 3 działki położone w Działkach Suskowolskich przy drodze wojewódzkiej 787. Działki mają wielkość ; działka 16/4 - 1268 m2 , działka 16/5 - 1100m2 , działka 16/6 - 1100m2. Do każdej z działek przypisany jest udział wynoszący 1...
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
ul. Aleje Lipowe tel: 664 119 258
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992