Dzisiaj jest poniedziałek, 24 lutego 2020 r., 55 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[ZDJĘCIA] Bal studniówkowy Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego
Dodał: DL, 09-02-2020 11:15, odsłon: 6695
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W sobotę, 8 lutego o godzinie 19 w "Jagiellonce" rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści z Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego tanecznym krokiem poloneza przywitali dumnie wszystkich zgromadzonych. Tym jakże przepięknym akcentem otworzyli wyjątkowy bal studniówkowy, który z całą pewnością będzie przez nich na długo zapamiętany. Po raz pierwszy w historii studniówka odbyła się poza murami szkoły.

W tym roku podczas balu maturalnego Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego bawiło się blisko 60 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi. Byli to maturzyści z klas 4fp i 4it. Nad całością pieczę sprawowali dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz wychowawcy klas maturalnych - Aneta Zawadzka oraz Anna Żyła.

 

Tradycja to tradycja czyli rzecz święta, a więc nie mogło obyć się bez poloneza. Uczniowie z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom prezentując wszystkim zgromadzonym w szkolnej sali wspaniałą taneczną choreografię przygotowaną przez Małgorzatę Woźniak.

 


 

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Agnieszka Stępień, która podkreśliła wyjątkowość tego wieczoru, życząc maturzystom udanej zabawy oraz zdanego z jak najlepszym wynikiem egzaminu maturalnego. - Polonez brzmiał wyjątkowo długo. Czy widzieliście księżyc dzisiejszej nocy? Wygląda naprawdę zjawiskowo. Jak stwierdzili badacze, pełnia 8 lutego 2020 roku osiągnie niesamowite rozmiary. Dzięki temu zjawisko nazywane w tradycji śnieżnym księżycem będzie czymś naprawdę wyjątkowym i niezapomnianym. Równie wyjątkowi jesteście dzisiaj wy, tegoroczni maturzyści Śniadeckiego. Jeszcze wczoraj zwyczajni swoją codziennością, dzisiaj piękni i niepowtarzalni oraz zaskakująco dorośli. Niezwykli też są wasi nauczyciele, na co dzień zajęci, zabiegani, dzisiaj uroczyści i odświętni. Wyjątkowa jest cała dzisiejsza noc. To noc studniówki Anno Domini 2020, która za chwilę się rozpocznie, a ponieważ studniówka to czas wymagający odpowiedniej oprawy oprawy, radości, integracji i zabawy witam państwa niezwykle serdecznie w ten wyjątkowy lutowy czas. Bal studniówkowy jest zawsze dla każdego młodego człowieka wyjątkowym wydarzeniem. To uroczystość podsumowująca lata nauki w szkole. Gdy rozpoczynaliście swoją edukacyjną przygodę byliście jeszcze dziećmi. Dzisiaj stoją przed nami dorośli ludzie, a studniówka i matura są pierwszym etapem waszej dorosłości. Studniówka wyznacza niezwykły okres w waszym życiu. To od niej zaczyna się symboliczne odliczanie stu dni do matury. Za sto dni zasiądziecie do pisania jednego z najważniejszych egzaminów w waszym życiu. Matura zakończy kolejny etap waszej edukacji, który kilka lat temu rozpoczęliście w murach naszej szkoły.

 


- Życzę wam pomyślności, połamania piór i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi wymarzonym kierunkiem - dodała dyrektor.

 

- Spędziliście w Śniadeckim kilka wspólnych lat. Nawiązaliście nowe znajomości i przyjaźnie, zdobyliście nowe doświadczenia i poszerzyliście wiedzę. Mam nadzieję, że zaprocentuje to już za kilka tygodni, gdy zdawać będziecie egzamin maturalny. Życzę wam, aby jego wynik był dla was pomyślny, a ja będę mogła wam pogratulować odniesionego sukcesu. Gdy patrzę na was widzę na tej sali już nie tylko młodzież szkolną, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. To dla mnie pierwsza okazja, aby powitać was w świecie dorosłych, w świecie odpowiedzialnych zachowań już od dzisiaj i poważnych decyzji. Studniówka to czas zabawy, to okazja, abyśmy spędzili beztroską i wesołą noc. To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadamiacie sobie, że nie jesteście już dziećmi. I nie chodzi tutaj o wygląd, garnitur, piękną suknię, makijaż, czy fryzurę. To poczucie, że dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się ze światem i swoimi marzeniami , ale to dopiero za sto dni. Drodzy maturzyści. Z całego serca życzę wam powodzenia na maturze i w dalszym dorosłym życiu. Dzisiaj jest czas zabawy. Nadeszła długo oczekiwana przez was chwila. Bal studniówkowy młodzieży Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach Anno Domini 2020 uważam za otwarty  - powiedziała dyrektor Agnieszka Stępień.

 


 

Następnie życzenia wszystkim uczniom przekazali przedstawiciele maturzystów Jakub Warchoł oraz Paulina Tarnowska. W imieniu klas trzecich wystąpili Dominik Bill, Natalia Jurek, a także Marcin Sadowski.

 


 

W imieniu Komitetu Studniówkowego życzenia złożyła jej przewodnicząca Agnieszka Zawadzka, która życzyła szampańskiej zabawy maturzystom, a nauczycielom podziękowała za trud jaki pedagodzy wkładają w swoją pracę.

 


 

Między wystąpieniami miało miejsce uroczyste wręczenie kwiatów dla grona pedagogicznego. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów.

 


 

Uczniowie następnie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana. Za równe 100 dni czeka ich matura, ale poniesieni tańcem i śpiewem na pewno nie o tym myśleli podczas tej wspaniałej i wyjątkowej nocy.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook