Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
[FOTO] Moc atrakcji na festynie rodzinnym z okazji 65-lecia nadania praw miejskich Pionkom
Dodał: DL, 16-09-2019 13:59, odsłon: 5590
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass

Za nami drugi dzień obchodów z okazji 65-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Organizatorzy zapewnili masę atrakcji i dobrą zabawę dla całych rodzin. Podczas Festynu Rodzinnego na Ogródku Jordanowskim mogliśmy usłyszeć występu takich zespołów jak Inny wymiar oraz Lustro, a także obejrzeć niezwykle emocjonujące pokazy cyrkowe. Gwiazdami wieczoru byli Szymon Wydra & Carpe Diem. Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej fotogalerii.

Niedzielny dzień obchodów rozpoczął się o godzinie 11.30 od uroczystej Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem świętej Barbary. Eucharystię odprawili ksiądz proboszcz Stanisław Bujnowski wraz z księdzem Pawłem Nowakiem. Podczas mszy miało miejsce uroczyste wniesienie sztandarów wszelkich ugrupowań i stowarzyszeń z naszego miasta.

 

Wszyscy przybyli mieszkańcy modlili się podczas Mszy Świętej w intencji naszego miasta, które dzięki swojej historii i ludziom, którzy ją tworzyli może obchodzić teraz swoją 65. rocznicę.

 


 - Jesteśmy tutaj po to, aby pomodlić się za nasze miasto, które doświadcza historycznej chwili jaką jest 65-lecie nadania praw miejskich - mówił ksiądz proboszcz Stanisław Bujnowski.

 

Od godziny 15 rozpoczął się Festyn Rodzinny na Ogródku Jordanowskim, a na nim cała masa atrakcji. Festyn rozpoczęła prezenterka Radia Radom Joanna Stachurska-Ruszkowska, która poprowadziła następnie całą imprezę. Następnie scenie pojawił się burmistrz Robert Kowalczyk wraz z zastępca Kamila Kaczorowską, którzy przywitali serdecznie wszystkich mieszkańców, życząc dobrej zabawy. Wszyscy przybyli goście mogli podziwiać liczne stoiska, które zostały przygotowane przez organizacje i stowarzyszenia z naszego regionu. Najmłodsi mogli w ten sposób uczyć się angielskiego, czy także rozwijać swoje umiejętności manualno-plastyczne. Pośród stoisk pojawiła się również niezwykle ciekawa wystawa motocykli, która była nie lada gratką dla  prawdziwych fanów motoryzacji.

 


 Burmistrz Robert Kowalczyk oraz jego zastępca Kamila Kaczorowska wsparli akcję Szlachetnej Paczki.

 

Następnie o godzinie 15 pojawił się na scenie zespół "Inny wymiar". Muzyka, którą grał zespół, to przekrój przebojów polskich i zagranicznych, począwszy od utworów z początku XX wieku aż do współczesności. Muzycy grający w zespole poza działalnością w "Innym Wymiarze" na co dzień udzielają się w różnych projektach muzycznych oraz współpracują ze znanymi polskimi wykonawcami.

 


 Zespół "Inny wymiar" zagrał największe przeboje polskiej i światowej muzyki.

 

O godzinie 16 przyszedł czas na zabawy i atrakcje dla dzieci zorganizowane przez „Tęczowe serca”. Najmłodsi brali udział w wielu zabawach przygotowanych przez animatorki. Było między innymi puszczanie baniek mydlanych, czy zwariowane zabawy z kolorowymi kulkami.

 


 Szalona kulkowa zabawa była jedną spośród wielu atrakcji jakie organizatorzy zaproponowali w tym dniu najmłodszym.

 

Później na scenie pojawili się cyrkowcy, którzy dali niesamowity pokaz niebywałych umiejętności. Zaprezentowali oni między innymi pokazy gimnastyczne, taneczne, a także mrożące krew w żyłach akrobacje z użyciem ognia. Następnie cyrkowcy zeszli pod scenę, aby nauczyć dzieci kilku cyrkowych sztuczek.

 


 Pokazy cyrkowe były niezwykle emocjonujące i spotkały się z aprobatą i uznaniem ze strony publiczności.

 

Kolejno na scenę wszedł radomski zespół Lustro, który został przywitany gromkimi brawami przez widownię. Fani mocniejszego rockowego grania byli w siódmym niebie. W repertuarze zespołu nie zabrakło piosenek o tematyce patriotycznej takich jak "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "Rozszumiały się wierzby płaczące" i "Biały krzyż". Zespół zagrał również cover dobrze znanego wszystkim na świecie utworu The Cranberries – Zombie, czym bardzo mocno rozruszali publiczność.

 


 Wokalista zespołu "Lustro" Konrad Przerwa zaskoczył publiczność swoim niebywale mocnym wokalem.

 

Niedzielny festyn przyciągnął tłumy fanów Szymona Wydry, który wraz z zespołem dał wyjątkowy koncert. Wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach najpopularniejszych kawałków grupy. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć największe hity artysty takie jak: „Życie jak poemat”, czy „Do nieba nie chodzę”.

 


 

 

 


 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook