Dzisiaj jest piątek, 30 października 2020 r., 304 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
CHEM-MAX
[FOTO] Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pierwszy dzwonek już za nami
Dodał: DL, 02-09-2019 12:35, odsłon: 2331
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

W poniedziałek 2 września rozpoczął się rok szkolny 2018/2019. Do szkolnych ławek powróciło około 1272 dzieci ze szkół podstawowych w Pionkach. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019 oprócz uczniów klas I-VIII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkół obecni byli również rodzice oraz zaproszeni goście z burmistrzem Robertem Kowalczykiem, oraz z jego zastępcą Kamilą Kaczorowską na czele.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 9.00. 147 uczniów powróciło po wakacyjnej przerwie do szkoły. Uroczystość zainicjowało przecięcie wstęgi oraz poświęcenie nowej części szkoły. Wstęgę przecięli burmistrz Robert Kowalczyk, dyrektor Magdalena Deszczka, przewodnicząca rady rodziców Wioletta Grzywacz oraz uczennica drugiej klasy Hanna Fila.

 

Na szkolnym korytarzu można było również podziwiać wystawę fotograficzną, która prezentowała proces, a w tym poszczególne etapy modernizacji budynku szkoły. Poświęcenia budynku dokonał ksiądz Wojciech Tyburcy, proboszcz Parafii pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Pionkach.

 

 Burmistrz Robert Kowalczyk, przewodnicząca rady rodziców Wioletta Grzywacz, uczennica drugiej klasy Hanna Fila oraz dyrektor Magdalena Deszczka przecięli wstęgę jako symbol otwarcia nowej części szkoły.

 

Kolejno uroczystość przeniosła się na salę gimnastyczną. Po komendzie "Baczność" został wprowadzony sztandar szkoły. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły – Magdalena Deszczka, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych - klas I oraz ich rodziców. Dyrektor podkreślała jak istotną rolę w tym dniu pełni otwarcie nowej części szkoły.

 

- Szanowni państwo, dostojni goście, drogie dzieci. Witam wszystkich bardzo serdecznie w tym niezwykłym i szczególnie radosnym dla naszego środowiska dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a przede wszystkim dniu otwarcia nowej części szkoły. To chwila, która powoli urzeczywistnia nasze marzenia, moje, nauczycieli, dzieci oraz rodziców – mówiła dyrektor Magdalena Deszczka.

 

Głos zabrał również burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk. – Kochane dzieci, drodzy rodzice, szanowni pedagodzy i zaproszeni goście. Jesteście wspaniałą społecznością, która tworzy bardzo dobrą atmosferę i klimat, potrzebny do tego żeby ta szkoła, która jest jedną z najmniejszych pionkowskich szkół mogła rozwijać się i być przyszłością naszego miasta. Podobnie także jak pozostałe szkoły. Obiecuję, że będę starał się wspierać panią dyrektor i szkołę – mówił burmistrz.

 


- Dzisiaj pierwszy kiedy niektórzy zaczynają swoją karierę edukacyjną, dlatego trzymam mocno kciuki przede wszystkim za pierwszoklasistów. Życzę wam, abyście odnaleźli się w tej szkole. Ta szkoła pokazuje, że jest przyjazna nie tylko dla rodziców, ale także dla was. Życzę wam, żeby te pierwsze dni były dla was jak najlżejsze i najbardziej przyjemne i abyście tutaj poznali swoich przyjaciół – zwracał się do uczniów burmistrz.

 

Głos zabrała również przewodnicząca rady rodziców Wioletta Grzywacz, która podkreślała, że mimo przeciwności z jakimi spotykała się szkoła ma ona teraz świetne warunki do nauki i prawidłowego rozwoju dzieci. Następnie w imieniu grona pedagogicznego, a także wszystkich pracowników szkoły zostały wręczone dyrektor Magdalenie Deszczce symboliczne kwiaty, a także podziękowania za trud, dzięki któremu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 mogła osiągnąć standardy porównywalne z innymi szkołami w naszym mieście. Kolejno głos zabrał Stanisław Pacan, który gratulował między innymi rodzicom i dyrekcji za starania,  dzięki którym zawdzięcza się aktualną kondycję szkoły.

 

Następnie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Dyrektor Magdalena Deszczka za sprawą specjalnego ołówka mianowała każde dziecko z kolejna na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2.

 

 


Dla pierwszaków dzisiejsze rozpoczęcie było bardzo ważnym wydarzeniem. Zostali oficjalnie pasowani przez dyrektor szkoły na uczniów klasy pierwszej.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na artystyczną. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje niebywałe umiejętności i talenty. Był śpiew i gra na gitarze oraz akordeonie, a także niezwykły pokaz gimnastyczny.

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 1

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 8.30 w budynku przy ulicy Słowackiego, a  chwilę później, bo o 9.15 w budynku mieszczącym się przy ulicy Niepodległości. Inauguracja roku odbyła się na boisku szkolnym, a do szkoły po wakacjach powróciło 584 uczniów.

 


– Przed wami cały rok szkolny, który przyniesie nowe wyzwania. My jako pedagodzy dołożymy wszelkich starań, aby wydobyć od was te najlepsze cechy. To wszystko po to, żeby was mobilizować, dopingować do samodoskonalenia, których efekty przyjdą na pewno – mówił dyrektor Grzegorz Siek.

 

Dyrektor szkoły – Grzegorz Siek powitał również wszystkich gości, którzy przybyli na dzisiejszą uroczystość. Dyrektor w swoim przemówieniu nawiązał również do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, upamiętniając minutą ciszy wszystkich bohaterów, którzy walczyli o Polskę.

 

- Drodzy nauczyciele, Życzę wam, abyście z zapałem i zaangażowaniem przekazywali wiedzę uczniom, a także rozwijali się zawodowo. Wam szanowni rodzice życzę tego, abyście byli dumni ze swoich pociech i ich postępów – zwracała się do nauczycieli oraz rodziców zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska.

 

Zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska, która wystąpiła w imieniu swoim i burmistrza Roberta Kowalczyka złożyła życzenia uczniom szkoły. – Stoimy tu dziś, znów razem u progu nowego roku z nowymi siłami, nadziejami,  z uśmiechem na twarzy, pełni obaw i motywacji do walki. Walki, którą podejmiecie drodzy uczniowie wraz z pierwszym dzwonkiem. Walki w zdobywaniu wiedzy, ale również w kształtowaniu własnej osobowości. Dlatego w nowym roku życzę wam wszystkim wytrwałości, mądrości i przede wszystkim ambitnego podchodzenia do nakładanych na was obowiązków i oczekiwań – mówiła Kamila Kaczorowska.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. archiwum Pionki24
29 i 30 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach podjęto dec...
Fot. Photo LadyM.
Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się już w najmłodszych latach. Prowadzi na F...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Mieszkańcy wielu polskich miast wyszli w środę na ulice, aby manifestować sw&oac...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach poinformowało, że z...
Fot. Urząd Gminy w Jedlni-Letnisku
W gminie Jedlnia-Letnisko w ostatnim czasie powstały kolejne trzy place zab...
Fot. archiwum Nadleśnictwa Radom
Okres przed dniem Wszystkich Świętych to czas wytężonej pracy Straży Leśnej. Wią...
Igor jest uczniem Szkoły Specjalnej w Pionkach, uczęszcza do siódmej klas...
Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
W okresie pandemii Wojska Obrony Terytorialnej odgrywają znaczącą rolę w stabili...
Mazowieccy policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED w ubiegłym tygodniu zatrzyma...
Fot. archiwum - Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Jak co roku ekoPionki uruchamia na 1 listopada dodatkowe kursy autobusu komunika...
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W Pionkach podobnie jak w innych polskich miastach odbywają się kolejne protesty...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
U jednej pracownicy Przedszkola nr 2 „Lipowy Zakątek” w Pionkach wyk...
Fot. archiwum
Do wypadku w zakładzie Mesko doszło po godzinie siódmej. W trakcie produk...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - archiwum
Prymas Polski abp Wojciech Polak zaapelował o odwołanie mszy św. i nabożeństw na...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Strajk Kobiet. Protesty przeciw zakazowi aborcji. Mieszkańcy wielu polskich mias...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Obowiązujący przez siedem miesięcy roku czas letni właśnie się kończy. ...
Fot. Twitter- Kancelaria Premiera/Adam Guz
Nowe obostrzenia dotkną edukacji, gastronomii, czy osób starszych. Mateus...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ponad 13 tys. zakażeń koronawirusem odnotowano w Polsce minionej doby. Zgodnie z...
17 października, a więc w tym samym czasie co Mistrzostwa Polski Kickboxingu w N...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
75 m2 , 3-piętro,  4 pokoje, hall, WC, łazienka, balkon, piwnica. Na wyposażeniu meble kuchenne,  kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym, zmywarka. Mieszkanie jest po częściowym remoncie. Przed budynkiem wybudowano nowy wygodny parking samochodow...
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana pod dom jednorodzinny, położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. Powierzchnia 348 m2. Prąd, gaz, woda, kanalizacja w ulicy. Obecnie krzewy i drzewka owocowe.
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Sprzedam mieszkanie 27m2 na 3 piętrze, kawalerka, ul. Kozienicka.
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992