Dzisiaj jest czwartek, 24 maja 2018 r., 144 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Znane kluby zagrają w Memoriale ku pamięci byłego piłkarza KS Proch
Dodał: JaW, 19-07-2017 12:15, odsłon: 18909

W najbliższą sobotę (22.07) na stadionie miejskim w Pionkach odbędzie się XII Memoriał Andrzeja "Dzidka" Grosiaka. W turnieju zagrają piłkarze z roczników 2001 i młodsi z Polonii Warszawa, Wisły Puławy, AS Radomiak Radom i oczywiście gospodarze KS Proch Pionki. Pierwsze mecze od godziny 10:00. Zapraszamy!

Memoriał upamiętnia nieżyjącego już Andrzeja Grosiaka, który był czołowym piłkarzem Klubu Sportowego Proch w latach ‘70. Razem z drużyną "biało-zielonych" w sezonie 1972/73 został mistrzem okręgu kieleckiego po pasjonującej rywalizacji z Naprzodem Jędrzejów. Dla rodziny, przyjaciół i kolegów z boiska bardziej znany i pamiętany jako "Dzidek". Zmarł w 1988 roku.

 

Turniej ku pamięci Grosiaka rozgrywany jest cyklicznie od 1999 roku. Do tej pory na boisku spotykali się oldboye. Po kilkuletniej przerwie działacze KS Proch postanowili odnowić inicjatywę i zorganizować imprezę, w której udział wezmą drużyny młodzieżowe. W sobotę na boiskach stadionu miejskiego przy ulicy Sportowej 1 rywalizować będą zespoły juniorów młodszych rocznik 2001.

 

Na XII Memoriał Andrzeja "Dzidka" Grosiaka udało się zaprosić tak uznane kluby, jak Polonia Warszawa i Wisła Puławy. Stawkę uzupełnią gospodarze oraz Akademia Sportu Radomiak Radom. Mecze odbywać się będą na zasadzie "każdym z każdym" na pełnowymiarowych boiskach w wymiarze czasowym 2x30 minut.

 

Program turnieju

godz. 10:00, Polonia Warszawa – Wisła Puławy i Proch Pionki – AS Radomiak

godz. 11:45, Wisła – Proch, Polonia – AS Radomiak

godz. 13:20, Proch – Polonia, AS Radomiak – Wisła

godz. 14:45 – uroczyste zakończenie i rozdanie nagród.

 

Przy organizacji Memoriału aktywnie pomaga Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach, która gwarantuje pyszną grochówkę i pokazy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook