Dzisiaj jest poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 344 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Worek medali dla zawodników KS Centrum Tang Soo Do
Dodał: MarBas, 20-10-2017 15:05, odsłon: 18045
fot. klub
fot. klub

27 medali przywieźli z Mistrzostw Polski Północnej Teakwondo zawodnicy Klubu Sportowego Tang Soo Do. Zawody rozegrano w minioną sobotę w Ostródzie.

W turnieju wystartowało 153 zawodników z 13 klubów. Mimo, że tegoroczna obsada liczebna była znacząco niższa niż rok temu to jednak o medale, zwłaszcza złote, było bardzo ciężko. W celu zapewnienia obsady organizatorzy łączyli kategorie i dochodziło do dużych dysproporcji wagowych i wiekowych.

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, którzy występując w 11 osobowym składzie wywalczyli 27 medali: 12 złotych, 9 srebrnych, 6 brązowych. Ponadto Ola Grzywacz została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw. a Michał Borkowski wywalczył brązowy medal w walkach Grand Champion – bez podziału na kategorie. Tak znaczący dorobek medalowy zapewnił naszej reprezentacji czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej, gdzie nieznacznie przegrali z dużo liczniejszymi ekipami.

 

Najlepiej zaprezentowała się Ola Grzywacz, która po raz pierwszy startowała jako posiadaczka czarnego pasa. Ola walczyła bardzo dojrzale, w kolejnych walkach rozpoczynała dosyć spokojnie pierwszą rundę by w drugiej zwiększyć tempo i zaznaczyć swoją przewagę. Mimo przeziębienia zdobyła trzy złote medale.

 

Największą niespodziankę sprawił senior Szymon Grabowski, który zwyciężył w dwóch formułach walki. Szymon, który stosunkowo późno rozpoczął treningi tang soo do nie jest zawodnikiem walczącym technicznie. Posiada jednak styl walki bardzo niewygodny dla przeciwników i duże predyspozycje szybkościowe. Te cechy pozwoliły mu na osiągnięcie tak dobrego wyniku. Również dwa złote medale wywalczył Kuba Grzywacz, ale obsada jego kategorii nie była tym razem zbyt silna.

 

Bardzo dobre zawody zaliczył Michał Borkowski, który imponował wysokimi kopnięciami, także obrotowymi. Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się nasze młodziczki Wiktoria Rutkowska i Alicja Wiszniowska.

 

Szczególnie wysoko należy ocenić występ klubu Centrum w silnie obsadzonych konkursach form tradycyjnych. Nasi zawodnicy wygrali trzy na cztery kategorie, w których uczestniczyli. O ile zwycięstwa Wiktorii Rutkowskiej czy Oli Grzywacz nie były zaskoczeniem, o tyle zwycięstwo Oliwi Pańczak należy uznać za miłą niespodziankę.

 

To był pierwszy powakacyjny start zawodników klubu Centrum, którzy udowodnili jak bardzo są wszechstronni, doskonale radzą sobie we wszystkich konkurencjach i to jest receptą na zdobywanie tak dużej liczby medali.

 

Szczegółowe wyniki:

 

SENIORZY:

Michał Borkowski: złoto semi, srebro light, srebro formy, brąz Grand Champion

Szymon Grabowski: złoto semi, złoto light

Piotr Olszewski: brąz formy, brąz light

Grzegorz Amanowicz: brąz semi

 

JUNIORZY

Ola Grzywacz: złoto semi, złoto light, złoto formy

 

KADECI

Kuba Grzywacz: złoto semi, złoto light

Oliwia Pańczak: złoto formy, srebro light, brąz semi

Zuzia Maj: srebro semi, srebro light

 

MŁODZICY

Wiktoria Rutkowska: złoto semi, złoto formy, srebro tech. szybkościowe, srebro tech. specjalne

Alicja Wiszniowska: złoto techniki specjalne, srebro formy, srebro tech. szybkościowe, brąz semi contact

Oskar Amanowicz: brąz techniki szybkościowe


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook