STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
Pięć goli i coraz lepsza sytuacja Prochu Pionki!
Dodał: MaG, 02-05-2019 09:48, odsłon: 984
Środa była bardzo udana dla piłkarzy Prochu Pionki. Nasz zespół w osłąbionym skłądzie pojechał do Potworowa i wysoko wygrał spotkanie.

KS Potworów - Proch Pionki 1:5 (0:3).

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Bramki: Pietraszewski 73 - Szczepański 23, 38, Sobieraj 33, A. Pryciak 50, Siwahla 75

Proch: Majos (46 Maik) - Kapusta (46 Pryciak), Zieliński, Kowalkowski, Pietralski - Joel Tata, Sobieraj, Jaroszek, Nowocień - Wnuk, Szczepański (46 Trzos).

Kolejne zwycięstwo na swoje konto zapisali piłkarze trenera Roberta Rogali. Do straty pierwszej bramki gospodarze ambitnie próbowali się przeciwstawić liderowi. Mieli nawet w pierwszej połowie dwie dobre i chyba dobrze się stało, że nasz zespół nie stracił bramki, bo mogło być nerwowo. Przed przerwą właściwie kwadrans gry wstrząsnął drużyną Potworowa. Pomiędzy 23 i 38 minutą Proch zdobył trzy gole i było właściwie po meczu.

Tuż po przerwie Adrian Pryciak dołożył czwarte trafienie i pionkowianie praktycznie mogli kontrolować wydarzenia na boisku. W 73 minucie po stałym fragmencie nasz zespół stracił bramkę, ale nie zmieniło to sytuacji. Trzeba dodać, że nie zagrał w tym meczu między innymi Daniel Barzyński, a kilku graczy wystąpiło na własne życzenie z lekkimi urazami.

- Mimo, że już na przerwę schodziliśmy z przewagą trzech goli to miałem trochę pretensji do drużyny za końcówkę pierwszej połowy gdzie rywal miał dwie świetne sytuacje i gdyby je wykorzystał, to byłoby 2:3 i zapewne gra byłaby nerwowa. Na szczęście tak się nie stało, wygraliśmy i możemy już myśleć o następnym meczu. - mówił trener Robert Rogala

W sobotę o godz. 17 Proch u siebie zagra z ostatnią w tabeli Skaryszewianką. W środowej kolejce punkty straciły dwie inne czołowe zespoły - Mazowsze Grójec i Centrum Radom. W tej chwili czołówka ligi wygląda następująco: 1. Proch 54 pkt; 2. Warka 50 pkt; 3. Centrum 45 pkt; 5. Mazowsze 45 pkt.