Dzisiaj jest poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 344 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Alior Bank
Mariusz Grabowski po “Nocy Wojowników” - małymi krokami do sukcesu
Dodał: MaG, 30-11-2017 11:05, odsłon: 4277
fot.TBP
fot.TBP

Swoją przygodę z boksem rozpoczął od małej gali w Pionkach. Dziś szef Tymex Boxing Promotion Mariusz Grabowski mówi, że po 4 latach działalności dopiął swego. Jeden z najlepszych polskich eventów ostatnich lat, jakim była „Noc Wojowników” w Częstochowie odbiła się szerokim echem wśród miłośników tego sportu w całej Polsce.

-Rozpoczynając przygodę z boksem w 2013 roku zakładałem, że stopniowo małymi krokami zrobię dużą galę i po 4 latach działalności dopiąłem swego - mówi Mariusz Grabowski, szef Tymex Boxing Promotion, po jednym z najlepszych polskich eventów ostatnich lat, jakim była „Noc Wojowników” w Częstochowie.

Po raz 1 wspólnie galę organizowało 3 promotorów - Mariusz Grabowski, Andrzej Gmitruk oraz Mateusz Borek, który od pewnego czasu prowadzi karierę byłego Mistrza Świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej Tomasza Adamka (52-2). „Góral” pod Jasną Górą wygrał po ciekawej walce z Fredem Kassim (18-7-1).

-Dobrze zestawiliśmy kartę pojedynków, tzw. fight card. To były walki, które wzbudzały wiele emocji wśród kibiców. Świetnym pomysłem było zorganizowanie potyczki dla Tomasza Adamka. Ponad 6 tysięcy kibiców w hali w Częstochowie pokazuje, że w tym mieście i wielu innych w całej Polsce jest zapotrzebowanie na dobre boks i fajne widowiska sportowe. Mamy już kolejne plany , ale o tym opowiemy wkrótce. Chcemy organizować coraz lepsze gale - powiedział Mariusz Grabowski.

Prezes Tymexu zapowiada, że w jego grupie pojawią się nowe nazwiska. Wśród nich są medaliści Mistrzostw Polski w boksie olimpijskim.

-Mamy kilka nazwisk, finalizujemy rozmowy, wkrótce pojawią się oni na naszych zawodowych imprezach pięściarskich. Mam też nadzieję, że przy współpracy z Mateuszem Borkiem uda się doprowadzić do występów na naszych galach Adama Kownackiego. Pokazał się z bardzo dobrej strony w wadze ciężkiej w USA i polscy kibice chętnie zobaczyliby go na kilku eventach u nas w kraju - dodał.

W Częstochowie odbyły się 3 walki o pasy Mistrza Polski lub Międzynarodowego Mistrza Polski. Do tego kolejne zwycięstwo do rekordu dopisał popularny częstochowski bokser Robert „Arab” Parzęczewski. Inny lider Tymexu Adam Balski wygrał z Amerykaninem Demetriusem Banksem, ale w trakcie walki rywal złamał mu szczękę i czeka go długa przerwa w boksowaniu.

 -Ciekawe perspektywy rysują się przed „Arabem”. Robert Parzęczewski jest 12 w rankingu WBO wagi półciężkiej i chcielibyśmy aby w 2018 roku stoczył walkę o pas prestiżowej federacji. Może na początek o Mistrzostwo Europy. Współpracuję z nim od 3,5 roku, od samego początku miał on duże ambicje na osiągnięcie sukcesów. Widzimy jego wytrwałość i dążenie do marzeń, to wszystko się potwierdza, a co istotne ma także wielu kibiców. Świetnie, że w tym roku został Młodzieżowym Mistrzem Świata WBO, będziemy chcieli dalej iść tą drogą - mówi Mariusz Grabowski.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook