Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Król dał nazwę i koronę do godła. W Jedlni mają klub (zdjęcia)
Dodał: JaW, 15-07-2013 13:14, odsłon: 6629

- Najpierw w Jedlni powstało boisko. Potem doszliśmy do wniosku, że trzeba coś robić i postanowiliśmy założyć klub. Głównym inicjatorem był ksiądz Janusz Smerda z naszej parafii Świętego Mikołaja – opowiada o samych początkach Jan Gębczyk, prezes Gminnego Klubu Sportowego Królewscy Jedlnia. To pierwszy klub w gminie Pionki. Formalnie powołany został do życia w lutym 2011 roku. Od jesieni piłkarze nożni Królewskich mają grać w rozgrywkach radomskiej klasy B.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Kiedyś w gminach popularne były LZS-y, czyli Ludowe Zespoły Sportowe. W latach 50' aktywnie działał LZS Sokoły. Grał nawet w regularnych rozgrywkach ligowych. Był też LZS Jedlnia. Jednak Królewscy Jedlnia to pierwszy w historii gminy Pionki Gminny Klub Sportowy.

 

POCZĄTEK

Początek działalności to luty 2011 roku. Właśnie wtedy było zebranie założycielskie i wybrano prezesa, którym został Jan Gębczyk.

 

- Nazwa nawiązuje do historii naszej miejscowości i króla Władysława Jagiełło. Głównym motywem klubowego godła jest korona królewska – wyjaśnia prezes GKS Królewscy.

 

Barwy klubu to kolory purpurowy, złoty-żółty i zielony. Właśnie w takich strojach grają i trenują od kwietnia tego roku piłkarze Królewskich. Bo trzeba dodać, że pierwsze treningi drużyna zaczęła nieco ponad 4 miesiące temu. Od rundy jesiennej zespół ma rywalizować o punkty w radomskiej klasie B.

 

- Trenujemy dwa razy w tygodniu. Frekwencja jest spora, bo w zajęciach udział bierze często po 20 chłopaków. To w większości młodzi ludzie z najbliższych okolic. Część z nich nie grała nigdy wcześniej w piłkę. Dlatego na wyniki na razie nie ma co patrzeć – tłumaczy Marian Pakuła, trener GKS Królewscy, w przeszłości pilkarz MGMZKS Kozienice i Prochu Pionki.

 

NAUKA

Królewscy mają nie tylko szeroką kadrę. Mają również świetne boisko w Jedlni, na którym mecze towarzyskie często rozgrywają zespoły z wyższych lig. Ostatnio bywał tutaj drugoligowy Radomiak Radom.

 

Obecnie drużyna pod przywództwem trenera Pakuły uczestniczy w rozgrywkach piłkarskich dorocznego Pucharu Wójta. W niedzielę Królewscy rozegrali swój pierwszy mecz towarzyski z zespołem zrzeszonym w regularnych rozgrywkach ligowych. Zmierzyli się z tegorocznym beniaminkiem ligi okręgowej, LKS Promna. Klub spod Białobrzegów ma spore ambicje. W jego składzie można było zobaczyć wielu piłkarzy, którzy mają za sobą występy na boiskach IV ligi. Dlatego z wysokiej porażki 0:11 (0:3) w Jedlni nikt nie robił tragedii. Ta drużyna ma się przede wszystkim uczyć.

 

Dla działaczy najważniejsze jest propagowanie aktywnego wypoczynku, czy integrowanie lokalnej społeczności. Wyniki mają przyjść, ale nie od razu. Na razie budżet też nie jest za wysoki. W 2013 roku do dyspozycji klubu będzie 26 tysięcy złotych. To powinno wystarczyć na wyjazdy w rundzie jesiennej. Przecież sprzęt, ładne boisko i chęci do gry już są.

 

Więcej zdjęć z niedzielnego meczu GKS Królewscy - LKS Promna można znaleźć TUTAJ

 

 

W niedzielę GKS Królewscy zagrali swój pierwszy oficjalny mecz towarzyski. Otrzymali srogą lekcję futbolu od beniaminka ligi okręgowej LKS Promna

 

GKS Królewscy Jedlnia – LKS Promna 0:11 (0:3), 2 Karolewski, Trojanowski, Chudziński, 4 Orłowski, Szymczak, Fedorowicz z karnego, Świniarski.

 

Królewscy: Modelewski (46 Mazurek) – Cibor, Daraż, M.Kiraga, J.Kiraga, Gos, Kiwak, Sałek, Majewski, Hołuj, Molendowski oraz Kobacki, Podolski, J.Jaroszek, B.Jaroszek, Amanowicz, Dąbrowski, Rusek.

Promna: Michałek (46 Sadkowski) – Banachowicz, Lenart, Rokita, M.Kucman, Sułkowski, Trojanowski, Pyrgiel, Kulej, Chudziński, Karolewski oraz Fedorowicz, Wojtysiak, Orłowski, Szymczak, Świniarski.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook