Dzisiaj jest sobota, 21 września 2019 r., 264 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Indywidualne złoto dla naszych zawodników
Dodał: MaG, 30-05-2019 07:32, odsłon: 771
fot.TDS
fot.TDS

W Piasecznie odbył się doroczny turniej kickboxingu dzieci i kadetów „Piaseczno Open”. Większość dotychczasowych edycji turnieju odbywało bezpośrednio przed mistrzostwami Polski i stanowiło doskonały sprawdzian formy.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Ze względu na fakt, że w tym roku imprezy mistrzowskie kickboxingu odbywały się już w marcu, piaseczyńskie zawody przeprowadzono dopiero teraz. Frekwencja uczestników była więc nieco niższa niż ostatnio ale poziom sportowy tradycyjnie był wysoki.

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy występując w dziewięcioosobowym składzie wywalczyli 8 medali indywidualnych: 2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy. Dodatkowo nasza reprezentacja kadetów starszych w składzie: Wiktoria Rutkowska, Oskar Amanowicz i Jakub Płachta, zdobyła srebrny medal w walkach drużynowych.

 

 

Podczas turnieju doszło do kilku szczególnie ciekawych konfrontacji, gdyż formuła zawodów dopuszczała możliwość startu zawodników w dwóch kategoriach wagowych: swojej i wyższej. Mieliśmy więc kilka pojedynków aktualnych mistrzów Polski z sąsiednich kategorii.

 

W takiej konfrontacji najlepiej zaprezentował się Jakub Płachta, który zwyciężył w kategorii +69kg kadetów starszych, między innymi pokonując w półfinale mistrza Polski kategorii niższej. Ciekawostką jest fakt, ze jego konkurent, który wygrał wcześniej swoją kategorię wagową został wybrany najlepszym kadetem starszym turnieju.

 

W podobnej rywalizacji swoim przeciwniczkom nie sprostały Alicja Wiszniowska i Wiktoria Rutkowska zdobywając srebrne medale. Jednak Alicji udało się powetować przegraną i w łądnym stylu zdobyła złoty medal w kategorii wyższej +47kg.

 

 

Największym objawieniem turnieju w naszej ekipie okazał się Krzysztof Monkosa, który po bardzo dobrych walkach zdobył srebrny medal w kategorii -69kg.

 

- Nasz dorobek medalowy w grupie kadetów uzupełnił Oskar Amanowicz, który zdobył brązowy medal w kategorii wyższej. W grupie dzieci mieliśmy tylko trójkę reprezentantów, która rywalizowała w walkach soft stick (pałki gąbkowe). – informuje Dariusz Sułek z TSD Pionki

 

Wielki sukces odniósł Jan Wojda, który w bardzo licznej kategorii -142cm wywalczył srebrny medal. Pozostała dwójka dzielnie radziła sobie na matach Piaseczna ale musiała uznać wyższość dobrze wyszkolonych przeciwników na różnych poziomach rywalizacji.

 

Szczegółowe wyniki:

Jakub Płachta: złoto pointfighting +69kg kadeci starsi,

Alicja Wiszniowska: złoto poitfighting +47kg, srebro pointfighting -47kg kadetki młodsze,

Wiktoria Rutkowska: srebro pointfighting -46kg, srebro pointfighting -50 kg kadetki starsze,

Krzysztof Monkosa: srebro pointfighting -69kg kadetów starszych,

Oskar Amanowicz: brąz pointfighting +69kg kadetów starszych,

Martyna Grabowska: udział,

Jan Wojda: srebro soft stick dzieci starsze -142cm,

Iga Woźniak, Lena Ceglarz: udział

Wiktoria Rutkowska, Oskar Amanowicz, Jakub Płachta – srebro walki drużynowe kadetów starszych.Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook