0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Garść medali dla zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki
Dodał: MaG, 21-11-2018 15:13, odsłon: 1259

17 medali w tym 5 złotych, 10 srebrnych i 2 brązowe zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w międzynarodowym turnieju Taekwondo Polish Open Cup.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Turniej odbył się w niedzielę, 18 listopada w Opolu. W zawodach wystąpiło blisko sześciuset uczestników z 31 klubów krajowych oraz Irlandii, Czech, Białorusi, Rosji, Mołdawii a nawet Korei Południowej. Jak widać ze statystyk medalowych nasi reprezentanci walczyli głównie o najwyższe stawki, dochodząc 15 razy do finałów.

Mimo, że „tylko” pięciokrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium to jednak z pozostałych medalowych zdobyczy też należy być bardzo zadowolonym, gdyż poziom rywalizacji był naprawdę wysoki.

Najbardziej spektakularnie zaprezentował się zdobywca trzech złotych medali Kuba Płachta, który większość pojedynków w formule semi contact rozstrzygnął przez przewagę techniczną. Dominował również w formule ciągłej, mimo niepełnej dyspozycji fizycznej. Jeszcze dwa dni przed zawodami miał bardzo wysoką gorączkę. Kolejny świetny występ zanotowała seniorka Ola Grzywacz, która zwyciężyła w formule semi contact a w light contact zdobyła srebro, nieznacznie ulegając w finale posiadającej V dan, reprezentantce Irlandii. Występ Oli był na tyle udany, że została powołana do reprezentowania Polskiej Unii Taekwondo w towarzyskim meczu z reprezentacją Irlandii, który odbył się na zakończenie zawodów. Irlandki zwyciężyły 7:3 a Ola, jako jedyna wygrała swój pojedynek.

Wysoką dyspozycję potwierdziły również Wiktoria Rutkowska i Alicja Wiszniowska, które wprawdzie przegrały swoje pojedynki finałowe ale przeciwniczki były tego dnia po prostu poza ich zasięgiem.

Pozostali nasi zawodnicy walczyli na swoim poziomie, kończąc zawody na różnych poziomach rywalizacji. Szczególnie ci najmłodsi zyskali cenne doświadczenia.

Trzeba też wspomnieć o kolejnym udanym starcie naszych zawodników w konkursach form tradycyjnych otwartych, gdzie we wszystkich kategoriach wiekowych wystąpili w finałach.