Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r., 19 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Ciekawi rywale i zmiany w kadrze. W Prochu już myślą o zimie
Dodał: JaW, 27-11-2012 13:33, odsłon: 2540

Osiem sparingów w zimowym okresie przygotowawczym mają rozegrać piłkarze Prochu Pionki. Wśród rywali trzecioligowy Orzeł Wierzbica i czwartoligowe Mazowsze Grójec. Trzeci zespół radomskiej ligi okręgowej wróci do treningów 15 stycznia. Trener Łukasz Glista już szuka zawodników, którzy wzmocnią kadrę.

W ubiegły piątek piłkarze Prochu spotkali się na ostatnich w tym roku zajęciach. Na urlopy mogli się rozjechać w dobrych humorach. Po wygranej 2:1 z KS Warka w ostatniej jesiennej kolejce ligi okręgowej, awansowali na trzecie miejsce w tabeli i mają tylko sześć punktów straty do Oskara Przysucha i Sokoła Przytyk.

 

WRACAJĄ 15 STYCZNIA

Na wtorek, 15 stycznia została zaplanowana inauguracja przygotowań do rundy wiosennej. Piłkarze z Pionek będą trenowali trzy razy w tygodniu. Głównie na boisku, a przerywnikiem mają być zajęcia na siłowni i odnowa na basenie.

 

- Będziemy trenowali we wtorki, środy i piątki. Nie planuję zajęć w hali sportowej. Mam za to nadzieję, że przynajmniej raz w tygodniu uda nam się skorzystać z basenu – mówi trener Prochu.

 

CIEKAWI RYWALE

Najważniejszym elementem przygotowań do rundy wiosennej będą mecze towarzyskie. Zimą Proch ma rozegrać osiem sparingów. Wszystkie odbędą się na wyjazdach. Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Puławach, Miętnem, Mogielnicy czy Radomiu. Wśród rywali drużyny z Pionek będzie trzecioligowy Orzeł Wierzbica oraz trzej czwartoligowcy: Wilga Garwolin, Mazowsze Grójec i ŁKS Łagów. Nie jest znany jeszcze rywal na 9 marca, ale trener Glista zapewnia, że nie powinno być problemów ze znalezieniem przeciwnika.

 

KADROWE TAJEMNICE

Tradycyjnie najmniej wiadomo o zmianach kadrowych. W Pionkach nikt nie ukrywa, że najważniejsze będą możliwości finansowe. Działacze liczą na wsparcie władz miasta, a trener myśli o trzech-czterech nowych piłkarzach. Są już prowadzone wstępne rozmowy, ale nikt na razie nie chce zdradzać żadnych nazwisk.

 

Do kadry włączonych ma zostać również kilku wyróżniających się zawodników z zespołu juniorów starszych, który uczestniczy w rozgrywkach drugiej ligi mazowieckiej. Już pod koniec rundy jesiennej w zajęciach z zespołem seniorów uczestniczyli bramkarz Emil Piaseczny i Bartek Bernacik. Zimą ma do nich dołączyć jeszcze Kuba Majewski.

 

Wiadomo za to, że wiosną kibice z Pionek nie zobaczą dwóch do tej pory podstawowych zawodników Prochu. Karol Gębczyk i Maciej Hajduk zmagają się z poważnymi urazami. Ten drugi na początku grudnia w klinice w Otwocku ma przejść zabieg rekonstrukcji więzadeł i jednocześnie operację łękotki.

 

Pod znakiem zapytania stoją dalsze występy długoletniego kapitana Prochu, Tomasza Kołodziejczyka. Prawie od samego początku, od momentu przyjścia z Zodiaka Sucha w 2006 roku, stał się ulubieńcem kibiców z Pionek. Ostatnio notował jednak zniżkę formy. Doświadczony obrońca zrezygnował z gry pod koniec rundy jesiennej.

 

- Będę rozmawiał z Tomkiem. Na pewno nikt przed nim nie będzie zamykał drzwi. Z tego co wiem, to on chce na razie odpocząć od piłki – wyjaśnia trener Prochu.

 

Plan zimowych sparingów Prochu: 19 stycznia – Orzeł Wierzbica (III liga), 26 stycznia – Zwolenianka Zwoleń (liga okręgowa), 2 lutego – Wilga Garwolin (IV liga), 9 lutego – ŁKS Łagów (IV liga), 16 lutego – KS Potworów (klasa A), 23 lutego – Hetman Gołąb (liga okręgowa), 2 marca – Mazowsze Grójec (IV liga), 9 marca – wolny termin.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook