Dzisiaj jest wtorek, 11 grudnia 2018 r., 345 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Akademia Boksu wystartowała. Rafał Grabowski zaskoczony frekwencją na spotkaniu organizacyjnym
Dodał: MaG, 14-11-2017 09:11, odsłon: 14894
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Dużym zainteresowaniem cieszył się pierwszy trening zorganizowany w ramach Akademii Boksu jaki dobył się w poniedziałek w Hali Sportowej przy ul. Sosnowej. W pierwszym spotkaniu udział wzięło ponad 80 osób.

Dużym zaskoczeniem dla pionkowskiego boksera Rafała Grabowskiego była frekwencja podczas pierwszego treningu Akademii Boksu. Jeszcze przed godziną 18 mała sala Hali Sportowej w Pionkach szczelnie wypełniła się  chętnymi mieszkańcami, którzy chcą trenować boks. Jak mówi sam Grabowski taka ilość osób, która jest zainteresowana uprawianiem tej dyscypliny sportu jest dużym zaskoczeniem

- Jestem zaskoczony. Na trening zjawiło się 81 osób i nie są to wszystkie osoby. Myślę, że w sumie będzie ok. 100 osób – nie krył zaskoczenia Rafał Grabowski

Rafał start akademii planował już wcześniej. Jej uruchomienie ma być sposobem na wyciągniecie starszych rówieśników sprzed komputerów i stania pod blokami, dorosłych zaś mobilizacją do prowadzenia zdrowego trybu życia i oderwania od codziennych obowiązków. Najmłodszym uczestnikom chce zaproponować zajęcia bokserskie w formie zabawy.

 

Na pierwszym spotkaniu Rafał Grabowski wyjaśnił zasady jakie

będą obowiązywały podczas treningów


- Sam doskonale wiem jak to wygląda w naszych Pionkach. Sam stałem pod blokiem i robiłem różne głupie rzeczy. Dziś wiem, że zmienił mnie sport. Podchodzę do życia z pokorą. Mam nadzieję, że uda mi się odciągnąć innych od komputera – mówił Grabowski.

Chętni, którzy zjawili się na pierwszym trening podkreślają, że jest to inna forma sportu jaki  można uprawiać już od najmłodszych lat. Ich zdaniem w Pionkach jest już wystarczająca ilość sekcji karate, drużyn piłkarskich a teraz przyszedł czas na boks. Treningi odbywać się będą cztery razy w tygodniu. Zajęcia zostały podzielone na kategorie wiekowe i odbywać się będą w godzinach 18-19.30 oraz 19.30-21.Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Uwaga: będzie kontrowersyjnie!
Bokser Grabowski powiedział, że w młodości stał pod blokiem, robił różne głupie rzeczy i dopiero uprawianie boksu go zmieniło. OK, boks jest dyscypliną olimpijską, ludzie go zarówno uprawiają, jak i oglądają, ale patrząc na tę dyscyplinę bez żadnych emocji, to jest to zwykłe mordobicie. Kumpel bije kumpla, obcy obcego, biały czarnego, czarny białego itd. Dobrze, że na zawodach jest chociaż podział na kategorie wagowe, bo inaczej byłaby masakra.
Zawsze zastanawiałem się nad prawdziwą motywacją, która skłania młodych ludzi (i ich rodziców, którzy się na to zgadzają) do uprawiania tej dyscypliny sportu. Czy nadmiar adrenaliny, czy chęć dominacji, czy chęć ukrycia innych niedostatków (np. intelektualnych), czy coś jeszcze? I do dzisiaj nie znalazłem sensownej odpowiedzi. Boks jest sportem agresywnym, szkodliwym dla zdrowia, jego uprawianie nie służy do ewentualnej obrony przed potencjalnym napastnikiem (tak jak np. kursy samoobrony, karate, judo, zapasy itd.). Czyli, wracając do boksera Grabowskiego, jakie to on głupie rzeczy robił w młodości przed blokiem? Ano chyba lał po mordzie (jeśli tego nie robił, to z góry przepraszam za błędną ocenę jego słów \"głupie rzeczy\" w kontekście boksu) innych kolesiów lub przechodniów, ale amatorsko. A będąc bokserem też leje po mordzie innych kolesiów (przechodniów już nie), tylko że zawodowo. Czy to jest zmiana życiowa? Raczej nie. I teraz tego mordobicia będzie uczył kolejne pokolenia młodzieży! Faktem jest, że do boksu ani nie garną się, ani nie nadają grzeczni chłopcy, ale przecież dla wszystkich młodych ludzi istnieje do wyboru tyle innych dziedzin sportu, których amatorskie czy zawodowe uprawianie nie wymaga krwi i agresji (bieganie, gimnastyka, pływanie, kolarstwo, jazda konna, szachy itd.), chociaż już wysiłku, potu i łez na pewno. Co lepsze? Nie mnie oceniać. Powiem tylko, że tak wychowałem swoje dzieci a one z kolei swoje dzieci, że żadne z nich nie musiało swoich \"głupich błędów\" (bo takich nie popełniały) poprawiać w życiorysie poprzez jakiekolwiek związki z boksem i innymi sportami walki.


Ciąg dalszy w kolejnym wpisie
15-11-2017, 11:39:01
+ 61
- 4
odpowiedz
VIP
Bokser Grabowski powiedział też, że poprzez zachęcanie do uprawiania mordobicia w formie zorganizowanej odciągnie młodych ludzi od komputera. Jest to, jak rozumiem, pewien skrót myślowy, gdyż w obecnych czasach niekorzystanie z komputera jest zwyczajną głupotą i działaniem irracjonalnym (sam bokser Grabowski też na pewwno z niego korzysta), bowiem komputer ze wszystkimi jego możliwościami jest do życia bardzo przydatny, wręcz niezbędny. Dlatego nie należy nikogo, zwłaszcza młodzieży, od komputera odciągać, tylko należy ją nauczyć, żeby potrafiła prawidłowo z niego korzystać. Tylko że to jest jednak rola rodziców a nie trenera czy wychowawcy młodzieży w duchu idei mordobicia. Uprawianie boksu wprawdzie zabierze młodym ludziom trochę czasu z tej jego części, jaką przeznaczają oni na granie w debilne gry komputerowe, ale też odciągnie od książek, sztuki, przyrody, turystyki i innych czynności wzbogacających wiedzę, inteligencję i osobowość dzieciaków. Pytanie, co lepsze?
A nie ostrzegałem, że będzie kontrowersyjnie?
15-11-2017, 11:40:26
+ 59
- 4
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook