Dzisiaj jest sobota, 16 października 2021 r., 289 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Za nami V Mistrzostwa Pionek w tenisie ziemnym. Było wiele emocji i rekordów!
Dodał: DL, 05-08-2021 08:45, odsłon: 1872
Fot. Zuzanna Drela/KS Patex Pionki
Fot. Zuzanna Drela/KS Patex Pionki

Od wtorku 24 lipca do poniedziałku 2 sierpnia rozgrywane były V Mistrzostwa Pionek w tenisie ziemnym.

Kategorie młodzieżowe

 

W Piątek 30 lipca rozegrane zostały finały kategorii młodzieżowych! W kategoriach czerwonej oraz pomarańczowej mecze rozgrywane na zasadzie supertibreaka do 10 punktów, kategoria zielona seta od 2/2 bez przewag, kategoria open młodzików do dwóch wygranych setów od 2/2 bez przewag. W finale kategorii open młodzików decydował jeden set od 0/0 bez przewag.

 

Kategoria Czerwona:

Półfinały:

Amelia BLICHARSKA 10/7 Michał KACZOR

Lena CIBOR 10/6 Jakub ROJEK

 

FINAŁ

Amelia BLICHARSKA 10/4 Lena CIBOR

 

Kategoria Pomarańczowa:

Półfinały:

Piotr POLAK 14/12 Aleksander GOLBERT

Róża GRZYWACZ 10/6 Mateusz PASTUSZKA

 


 

FINAŁ

Piotr POLAK 11/9 Róża GRZYWACZ

 

Kategoria Zielona:

Pólfinały:

Miłosz MAJ 6/2 Kacper DĄBROWSKI

Tomasz JARZYŃSKI 6/4 Oliwia MAJ

 

FINAŁ:

Tomasz JARZYŃSKI 6/4 Miłosz MAJ

 


 

Kategoria Open

Półfinały:

Alicja JEMIOŁ 4/6 7/6(5) 10/8 Mateusz RYBKOWSKI

Natalia DRELA 6/4 6/4 Kacper WRÓBEL

 

FINAŁ

Natalia DRELA 6/4 Alicja JEMIOŁ

 


 

Finały rozpoczęły się o godzinie 19 od kategorii czerwonej. Kategorie wygrała Amelia Blicharska pokonując w finale najmłodszą uczestniczkę finałów 6 letnią Lenę Cibor.

W kategorii pomarańczowej zwyciężył Piotr Polak, który wykazał się ogromną odpornością psychiczną. W półfinale z Aleksandrem obronił 5 piłek meczowych i awansował do finału w którym Róża również miała dwie piłki meczowe.

 


 

Kategorie zieloną pewnie wygrał Tomasz Jarzyński, który przez cały turniej nie zaznał goryczy porażki. Finał dostarczył sporo emocji gdyż Miłosz wyszedł na prowadzenie 4/3, lecz Tomek zaczął grać solidny tenis i nie dał przeciwnikowi więcej szans na zdobycie gema.

 

- Kategoria Open dostarczyła najwięcej emocji. Młodzież rozpoczęła zmagania w tej kategorii około godziny 20.45, a zakończyli finał o 23.30! Półfinały bardzo wyrównane, wiele złotych piłek i bardzo długich wymian, zgromadzona publiczność mimo późnej pory dzielnie kibicowała i podziwiała wysoki poziom młodych tenisistów. Finał pomiędzy Natalią i Alicją został skrócony do jednego seta ponieważ obie zawodniczki rozegrały bardzo wyczerpujące półfinały, oraz tego samego dnia rano rozegrały eliminacje turnieju. W finale dużo zwrotów akcji, prowadzenie Natalki 3/0, następnie powrót Alicji. Końcówka bardzo emocjonująca, którą na swoją korzyść ostatecznie rozstrzygnęła Natalia – mówi trener i czynny zawodnik KS Patex Pionki Jakub Wrona.

 


 

Puchary i nagrody rzeczowe uczestnikom finałów wręczali burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk, dyrektor Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Iwanowski oraz prezes KS PATEX Pionki Sylwester Drela.

 

We wszystkich kategoriach młodzieżowych wzięło udział 73 osoby co stanowi rekord mistrzostw. Wysoki poziom, w każdej z kategorii nowy mistrz.

 


 

- Wielkie brawa dla wszystkich uczestników za postawę fair play, ambicje i walkę o każdy punkt i nie schodzący z twarzy uśmiech. Dziękujemy bardzo za udział i zapraszamy do udziału w turnieju deblowym! - mówi Jakub Wrona.

 


 

Kategorie open mężczyzn, 40+, 60+, 30+ kobiet

 

KATEGORIA OPEN MĘŻCZYZN

 

Na starcie kategorii open stanęło 12 zawodników. Rozlosowani zostali do czterech grup po 3 osoby. Awans do ćwierćfinału uzyskiwały osoby z miejsc pierwszego oraz drugiego. Mecze fazy grupowej oraz ćwierćfinały były rozgrywane od 2/2 bez przewag do dwóch wygranych setów.

 


 

GRUPA A

1. Karol KUSIO 2/0

2. Damian CHABROWSKI 1/1

3. Zuzia DRELA 0/2

 

GRUPA B

1. Grzegorz JANECZEK 2/0

2. Bartosz BARTOSIŃSKI 1/1

3. Kamil KOZAKIEWICZ 0/2

 


 

GRUPA C

1. Jakub WRONA 2/0

2. Stanisław DYNA 1/1

3. Bartosz ŻUCHOWSKI 0/2

 

GRUPA D

1. Michał SŁOKA 2/0

2. Mieczysław DYNA 1/1

3. Mateusz LIS 0/2

 

ĆWIERĆFINAŁY:

Mieczysław DYNA 6/3 6/2 Jakub WRONA

Bartosz BARTOSIŃSKI 6/2 4/6 10/2 Karol KUSIO

Grzegorz JANECZEK 6/3 6/3 Damian CHABROWSKI

Michał SŁOKA 6/3 6/3 Stanisław DYNA

 


 

Mecze grupowe oraz ćwierćfinały były rozgrywane w sobotę od godziny czternastej, ostatni mecz ćwierćfinałowy zakończył się po pierwszej w nocy. Półfinały oraz finał rozgrywane w niedziele na dystansie dwóch setów od 0/0 bez przewag.

 

Półfinały:

Michał SŁOKA 6/4 6/1 Grzegorz JANECZEK

Bartosz BARTOSIŃSKI 4/6 6/2 10/4 Mieczysław DYNA

FINAŁ:

Michał SŁOKA 6/1 6/4 Bartosz BARTOSIŃSKI

 

Bardzo wysoki poziom w tej kategorii. Turniej amatorski, a na starcie zawodnicy z czołówki rankingu SiA PZT.

 


 

Na starcie oprócz gospodarzy stanęli zawodnicy z Radomia i Lublina. Brawa dla Zuzi, która stanęła do walki z mężczyznami. Obrońca tytułu Karol Kusio, po pasjonującym, blisko dwu godzinnym meczu uległ Bartoszowi Bartosińskiemu. Turniej zwyciężył Michał Słoka, który zaprezentował Hiszpański styl tenisa, wysokie topspiny, mało własnych błędów i świetne przygotowanie fizyczne.

 

KATEGORIA 40+ MĘŻCZYZN

 

Kategoria 40+ przyciągnęła na start dwunastu zawodników. Uczestnicy podzieleni na cztery grupy po trzy osoby.

 

Mecze grupowe oraz ćwierćfinały od stanu 2/2 do dwóch wygranych setów.

 

GRUPA A

1. Jarosław KOBYLAS 2/0

2. Krzysztof SKIERNIEWSKI 1/1

3. Tomasz PARTYKA 0/2

 

GRUPA B

1. Grzegorz NOWAK 2/0

2. Sebastian MIĘKUS 1/1

3. Robert BALCEREK 0/2

 

GRUPA C

1. Krzysztof LAPCZYŃSKI 2/0

2. Leon ULIASZ 1/1

3. Sylwester DRELA 0/2

 

GRUPA D

1. Mariusz OSTROWSKI 2/0

2. Tomasz PIETRUS 1/1

3. Sławomir MICHALSKI 0/2

 


 

ĆWIERĆFINAŁY:

Krzysztof LAPCZYŃSKI 6/3 6/3 Tomasz PIETRUS

Sebastian MIĘKUS 6/4 6/3 Jarosław KOBYLAS

Grzegorz NOWAK 6/2 6/2 Krzysztof SKIERNIEWSKI

Mariusz OSTROWSKI 6/3 6/7 10/5 Leon ULIASZ

 

PÓŁFINAŁY

Krzysztof LAPCZYŃSKI 6/1 6/1 Sebastian MIĘKUS

Grzegorz NOWAK 6/2 6/2 Mariusz OSTROWSKI

 

FINAŁ

Grzegorz NOWAK 5/5kr Krzysztof LAPCZYŃSKI

 

W kategorii 40+ mieliśmy zawodników z Radomia, Warszawy czy Zwolenia. Turniej o bardzo wysokim poziomie o czym świadczy fakt, że zwycięzcy z poprzednich lat odpadli w ćwierćfinale.

 

W finale zmierzyli się zdecydowanie najlepsi zawodnicy reprezentujący Zwoleń. Finał przerwany poprzez kontuzje Krzysztofa Lapczyńskiego przy stanaie 5/5. Wielka szkoda, ponieważ panowie prezentowali bardzo wysoki poziom, różne style gry.

Grzegorz rotacyjny, kierunkowy natomiast Krzysztof mocne płaskie piłki. Finał do momentu przerwania obfitował w wiele akcji zakończonych winnerami.

 

KATEGORIA 60+ MĘŻCZYZN

 

W kategorii 60+ mięliśmy sześciu zawodników. Panowie zmierzyli się w jednej grupie systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywane do jednego wygranego seta od 0/0 bez przewag.

 

WYNIKI:

1. Ryszard IWAŃSKI 5-0

2. Krzysztof WROCHNA 4-1

3. Czesław GĘBCZYK 3-2

4. Marek JANECZEK 1-4 (10-9) +1

5. Stanisław GIERASIŃSKI 1-4 (9-9) 0

6. Włodzimierz BZIKOT 1-4 (9-10) -1

 


 

Kategorie zdominował reprezentant Radomia Ryszard Iwański, który pewnie wygrał wszystkie mecze. Niespodzianke sprawił Krzysztof Wrochna, który zajął drugie miejsce wygrywając niespodziewanie z Czesławem Gębczykiem 7/6. Ostatni mecz w tej kategorii był jednocześnie finałem, który decydował o pierwszym miejscu.

 

Ryszard i Krzysztof wyrównany mecz toczyli do stanu 3/3, wtedy Ryszard pokazał doświadczenie, zdobył przewagę przełamania i wygrał mecz 6/3.

 

Ostatnie miejsce premiowane pucharem zajął Marek Janeczek, który pierwsze zwycięstwo odniósł na zakończenie turnieju. Pokonał 6/3 Stanisława Gierasińskiego i po podliczeniu bilansu spotkań bezpośrednich okazało się, że dało mu to przeskok z szóstej na czwartą pozycje.

 

Wielkie brawa dla uczestników. Sami zdecydowali, że chcą grać każdy z każdym, mimo że była propozycja skróceniu zawodów do dwóch grup. Szacunek za wytrzymałość i ambicje, dwanaście godzin spędzonych na kortach. Wielkie brawa!

 


 

KATEGORIA 30+ KOBIET

 

W poniedziałkowy wieczór na zakończenie Mistrzostw, do rywalizacji stanęły Panie w kategorii 30+.

 

Uczestniczki grały systemem grupowym, każdy z każdym na zasadzie supertibreaka.

 

WYNIKI:

1. Sylwia NOWAK 4-0

2. Agata CIBOR 3-1

3. Monika JEMIOŁ 2-2

4. Ewa KACZOR 1-3

5. Iwona HUZARÓW 0-4

 

Mały finał rozegrał się już na początku tej kategorii, drogą losowania w pierwszym meczu zmierzyły się Sylwia z Agatą, które ostatecznie zajęły dwa pierwsze miejsca.

 

Mecz pewnie rozpoczęła Sylwia prowadząc 6/1, lecz Agata zaczęła trafiać i doprowadziła do piłki meczowej przy stanie 9/8. Wielkie emocje w tym meczu, ostatecznie górą Sylwia 12/10.

 

Dla wszystkich uczestniczek był to pierwszy turniej w życiu, rozegrany w rodzinnej atmosferze, wielkie dzięki za postawę , kibicowanie sobie na wzajem i uśmiechy podczas rozgrywania zawodów. Panowie obserwujący zmagania podziwiali kondycje i poziom osiągnięty przez Panie w tak krótkim okresie trenowania.

 

Podsumowanie V MISTRZOSTW PIONEK w TENISIE ZIEMNYM (singlowych)

 

- Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w zawodach. Łączna ilość osób, które wzięły udział w ośmiu kategoriach wyniosła 108 ! Przeszło to moje oraz trenera Grzegorza Janeczka oczekiwania. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w zmaganiach oraz to, że turniej przyciąga coraz mocniejszych zawodników. Fakt, że zawodnicy, którzy raz tu zagrają chcą wracać świadczy o wspaniałej atmosferze panującej na turnieju Od wtorku 24 lipca do poniedziałku 2 sierpnia, spędziliśmy z wami 53 wspaniałe godziny na korcie. Z przyjemnością sędziowaliśmy młodzieży oraz obserwowaliśmy poziom reprezentowany przez dorosłych. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, życzymy powodzenia na dalszej drodze tenisowej i liczymy, że w przyszłym roku spróbujecie obronić tytuł w Pionkach. Ogromne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym turniej mógł się odbyć. Miastu Pionki i Panu Burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi oraz Pionkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za ufundowanie pucharów i nagród, Sklepowi Tenisowemu STREFA TENISA za ufundowanie nagród dla dzieci i młodzieży, Dyrekcji PSP nr 5 w Pionkach za wszelką pomoc przy organizacji turnieju i udostępnienie obiektów. Wielkie ukłony dla Prezesa KS PATEX Sylwestra Dreli za zaangażowanie i wszelką pomoc przy organizacji zawodów. Zuzi Dreli za fotorelacje z zawodów. Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju deblowym we wrześniu, natomiast rywalizacja w VI singlowych mistrzostwach już za rok na przełomie Lipca i Sierpnia - mówi Jakub Wrona.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Było ich ponad dwudziestu. Lokalni artyści, malarze, fotograficy, dziennikarze i...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Te wyjątkowe zajęcia odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, pod bac...
Fot. archiwum Pionki24
To będzie przełomowe wydarzenie w naszej okolicy - I Zawody Strzeleckie o Puchar...
Przejście dla pieszych na ulicy Mickiewicza. Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nasze miasto w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zwyciężyło z proje...
Przerwa w dostawie wody wystąpi w piątek, 15 października. 
Fot. siepomaga.pl
Mały Antoś i jego rodzice na co dzień mieszkają w Marcelowie, w gminie Pionki. N...
Foto/wideo: Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Okazji do świętowania było co nie miara. Złożyły się na to 110-lecie oświaty, na...
Fot. Komisariat Policji w Pionkach - Google Maps
Kobieta została zatrzymana we wtorek (5 października) na drodze ekspresowej S7. ...
Fot. Powiat Radomski/Facebook
Adam Kozicz, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w ...
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres od 15 do 21...
Fot. archiwum Pionki24
W niedzielę 10 października rozpoczęły się IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcija...
Fot. Zuzanna Drela/KS Patex Pionki
To już kolejny projekt jaki zrealizował w naszym mieście klub KS PATEX Pionki. T...
Łącznie dziesięć powierzchni komercyjnych - sześć przeznaczonych na cele handlow...
Fot. Komisariat Policji w Pionkach - Google Maps
Kobieta została zatrzymana we wtorek (5 października) na drodze ekspresowej S7. ...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W niedzielę, 10 października o godzinie 12 sprzed siedziby Nadleśnictwa Kozienic...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie zaprasza do udziału w powiatowym k...
Fot. KMP w Radomiu
Policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach odwiedzili dzieci z Przedszkola "Kol...
Fot. archiwum Pionki24 oraz PKP S.A
Polskie Koleje Państwowe S.A. unieważniły przetarg na rozbudowę dworca Pionki Za...
Na zdjęciu (od lewej): członek zarządu PWKC Michał Golbert, radny miasta Pionki Włodzimierz Szałabaj oraz prezes PWKC Robert Pyryt. Fot. PWKC Pionki
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach rozpoczęło bardzo w...
W czwartek, 7 października na terenie gminy Pionki nietrzeźwy kierowca audi uder...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...
- Takie słowa pokazują, jak polski obszar biznesowy jest traktowany, jeśli coś nie jest wykonywane wedle wyobrażeń niekt...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
składające się z 3 pokoi, przedpokoju, kuchni i łazienki z wc, o powierzchni użytkowej 58,60m2 przy ul. Mickiewicza 53 Pionki. Mieszkanie położone na 4 piętrze, balkon, do mieszkania przynależy piwnica. Mieszkanie po remoncie: nowa instalacja elektryczn...
GARAŻ
GARAŻ
Sprzedam garaż znajdujący się w zespole garaży między Alejami Lipowymi a ul. Chemiczną. Księga wieczysta. Cena do ustalenia. Tel.501 800 918
SPRZEDAM DOM - POŁOWA BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM - POŁOWA BLIŹNIAKA
Sprzedam dom (1/2 bliźniaka) o powierzchni około 210 m2. Nieruchomość położona w Pionkach przy ulicy Armii Krajowej na działce o powierzchni 307 m2. Budynek w stanie surowym (wybudowany w latach 90-tych), dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem. Na podpiwniczen...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie sportowym  (dokumenty do roweru w zestawie)   Wiecej informacji 607 833 765 Cena 1900 zł (aktualny koszt nowego...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992