Dzisiaj jest sobota, 16 października 2021 r., 289 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Tenisowy Dzień Dziecka razem z KS Patex Pionki. To były trzy dni zmagań sportowych połączonych z dobrą zabawą
Dodał: DL, 07-06-2021 09:09, odsłon: 1413
Fot. KS Patex Pionki
Fot. KS Patex Pionki

Z okazji Dnia Dziecka, w piątek 28 maja, w szkole podstawowej w Jedlni odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Jakby tego było mało 29/30 maja odbył się pierwszy turniej zorganizowany przez KS Patex Pionki, "Tenisowy dzień dziecka". Turniej został rozegrany w pięciu kategoriach.

W rozgrywkach dla dzieci i młodzieży zwyciężył Norbert Dąbrowski, drugie miejsce zajął Patryk Domański, a trzecie Nikola Przepiórzyńska. W grach w grupie dla doświadczonych zawodników zwyciężył Tomasz Ziętkowski, drugie miejsce sensacyjnie zajął  Adam Ryszewski a trzeci był zasłużony weteran Zbigniew Szmidt.

 

Tenisowa Olimpiada


Dzieci rywalizowały w konkurencjach związanych z tenisem, bardziej poprzez zabawę, rzucanki, tor przeszkód i celowanie w wyznaczony obszar.  W tej kategorii wzięło udział jedenaście maluchów, z czego najmłodsza uczestniczka miała cztery lata. Po godzinie zabawy wyłoniliśmy czwórkę najlepszych, przy czym tu przegranych nie było, wszyscy świetnie się bawili i każdy dostał takie same upominki oraz medale. Pierwsze miejsce zajął Adam Wójcik (29 pkt), drugie zajęły Lilka Malinowska(25 pkt) i Julia Kęska (25 pkt), na trzecim miejscu zabawę ukończyła Kornelia Brodowska (24 pkt). Udział wzięli Franek Podhajny, Filip Winiarski, Magda Winiarska, Julia Panufnik, Wiktoria Brodowska i Alicja Cieślik.

 


 

Kategoria Czerwona


Dzieci grające na najmniejszy kort czerwoną piłką. W tej kategorii udział wzięło 9 zawodników. Turniej rozegrany w grupach po których najlepsi awansowali do półfinałów turnieju głównego, reszta dzieci rywalizowała o puchar pocieszenia. Ostatecznie turniej wygrała najmłodsza uczestniczka Lena Cibor pokonując w finale Jakuba Rojka 10/8, trzecie miejsca zajęli Marcel Kusio oraz Julia Kusio. W finale turnieju pocieszenia zagrali Jakub Szymański z Marią Żaczek, gdzie górą był Jakub 7/5. W turnieju udział wzięli także Kacper Orzechowski, Jan Prokopczyk oraz Krzysztof Wójcik.

 

Kategoria Pomarańczowa


W tej kategorii udział wzięło 15 zawodników. Grali na 3/4 kortu w czterech grupach. Po rozegraniu fazy grupowej oraz ćwierćfinałów wyłoniliśmy czwórkę zawodników grających o główne nagrody, pozostali zmierzyli się w turnieju pocieszenia. W finale turnieju głównego zagrały Róża Grzywacz z Tosią Gębczyk, dziewczynki rozegrały bardzo dobry mecz gdzie górą była Róża 7/3. Trzecie miejsce zajęli Jan Wojda oraz Jakub Gałek. W turnieju pocieszenia triumfowała Magda Nowak zwyciężając z Michaliną Sosnowską 7/4, trzecie miejsce w turnieju pocieszenia przypadło Kamilowi Belowskiemu oraz Michałowi Domańskiemu. W turnieju udział wzięli Jakub Belowski, Visesha Vigneswaran, Joanita Vigneswaran, Michał Kaczor, Jan Dróżdż, Nikodem Banaszek oraz Iza Ciupa.

 


 

Kategoria Zielona


W tej kategorii udział wzięło 16 zawodników podzielonych na cztery grupy po cztery osoby. Awans uzyskiwało po dwoje najlepszych z grupy, następnie odbyły się ćwierćfinały, które wyłoniły czwórkę finalistów rywalizujących w turnieju głównym, reszta zawodników zmierzyła się w turnieju pocieszenia. W finale zagrali Tomasz Jarzyński z Kasią Siek, był to zdecydowanie najlepszy mecz tego turnieju, rywalizacja punkt za punkt w której ostatecznie wygrał Tomek 10/8. Na trzecim stopniu podium stanęli Ola Wróbel oraz Oliwia Maj. W finale turnieju pocieszenia zmierzyli się Helena Grzywacz oraz Miłosz Maj, tu górą był Miłosz 7/2. Na trzecim miejscu turnieju pocieszenia uplasowały się Kornelia Piwońska oraz Dominika Cibor. W turnieju udział wzięli Amelia Tabor, Wojciech Kaczor, Lilka Kropidłowska, Wiktoria Tabor, Maja Huzarów, Klaudia Stankiewicz, Lena Ceglarz oraz Piotr Buras.

 

Kategoria Twarda


W ostatniej kategorii  udział wzięło 10 zawodników podzielonych na dwie grupy po pięć osób. Grali każdy z każdym w formule skróconego seta od stanu 2/2 bez przewag. Po fazie grupowej wyłoniliśmy czwórkę półfinalistów. W pierwszym bardzo emocjonującym półfinale zmierzyli się Mateusz Rybkowski z Alicja Jemioł. Mateusz przy stanie 5/3 nie wykorzystał trzech piłek meczowych i ostatecznie uległ Alicji 7/6. W drugim półfinale zagrali Kacper Wróbel i Dawid Nowak. Chłopaki stoczyli wyrównany pojedynek, w końcówce minimalnie lepszy okazał się Kacper wygrywając 7/5. Finał rozgrywany już przy sztucznym oświetleniu wygrała Alicja 6/3. W finale turnieju pocieszenia zagrali Jakub Szczepański oraz Gabrysia Kęska i tu górą był Kuba wygrywając 6/2.

 Na trzecim miejscu turnieju pocieszenia stanęły Roksana Burzyńska oraz Natalia sito. W turnieju udział wzięli także Ola Bolek oraz Patryk Domański. Warto dodać, że uczestnicy rywalizowali od godziny 14 do 21 właściwie bez przerwy i wielkie brawa dla nich za wytrzymałość i ambicje.

 


 

Na koniec turnieju zastępca burmistrza miasta Pionki Kamila Kaczorowska rozlosowała wśród wszystkich uczestników turnieju, piłki nożne, które trafiły w ręce Kasi Siek, Majki Huzar oraz Adasia Wójcika.

 


 

Prezes klubu KS Patex Pionki Sylwester Drela podsumował sportowe zmagania. - Podsumowując, w dwóch dniach rywalizacji tenisowej na starcie stanęło 61 dzieciaków co mnie oraz trenerów Jakuba Wronę i Grzegorza Janeczka bardzo cieszy. Dzieciaki garną się do rakiet, chcą trenować, rywalizować i cieszyć się tym pięknym sportem. Podsumowując trzydniową rywalizację naszych sportowców w rozgrywkach z okazji Dnia dziecka, mogę z zadowoleniem powiedzieć, iż był to zdecydowanie udany turniej. Dnia 28 maja rozpoczęliśmy od rozgrywek Sekcji Tenisa Stołowego. Odbyły się one w PSP w Jedlni i miały charakter rywalizacji w kategorii do lat 18, gdzie udział wzięli zawodnicy z naszej sekcji, oraz kategorii 18+, w której to uczestniczyli zawodnicy grający na co dzień amatorsko w tenisa stołowego. Ci drudzy mieli za zadanie zaprezentować naszym młodym sportowcom jak wygląda gra w tenisa stołowego patrząc z boku i obserwując umiejętności i techniki już doświadczonych graczy.  Kolejne dwa dni, to już rozgrywki Sekcji Jedlnia i Sekcji Pionki na kortach przy PSP 5 w Pionkach. Tu również była zdrowa i pełna emocji rywalizacja między zawodnikami tenisa ziemnego. Cały cykl "Tenisowego Dnia Dziecka" przebiegał w bardzo przyjemnej i budującej atmosferze. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby w naszym regionie powstawały takie projekty i oby było ich jak najwięcej. Dla nas wszystkich, a w szczególności dla naszego młodego pokolenia sport powinien odgrywać szczególną rolę w życiu, ponieważ kształtuje, rozwija oraz integruje społeczeństwo, nie zapominając, że wpływa pozytywnie również na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne - mówi prezes Sylwester Drela.

 


 

- Dlatego jeszcze raz składam serdeczne ukłony w kierunku osób, bez których nie mieli byśmy możliwości realizacji naszych planów. Dziękujemy Dyrektorom szkół Pani Barbarze Glimasińskiej oraz Pana Grzegorzowi Amanowiczowi, Panu Burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi oraz całemu Urzędowi Miasta Pionki, Panu Wójtowi Mirosławowi Ziółkowi wraz z pracownikami Urzędu Gminy, Panu Markowi Janeczkowi - Radnemu Powiatu Radomskiego, Pani Danucie Dreli, Państwu Marzenie i Pawłowi Jaroszkowi, Pani Dyrektor i pracownikom PKO BP oddział w Pionkach, Pani Dyrektor BSR oddział w Jedlni Letnisko, Nadleśnictwu Kozienice, Panu Jackowi Bartosiewiczowi wraz z Rycerzami Kolumba z Pionek. Serdeczne podziękowania dla kadry trenerskiej, Jakuba Wrony, Grzegorza Janeczka, Mariana Putona oraz grupy asystenckiej Adama Ryszewskiego oraz Zuzanny Dreli, to oni wzięli na barki sprawy techniczne i organizacyjne, aby turniej przebiegał sprawnie. Ukłony również w stronę członków oraz sympatyków Klubu. Dzięki wspólnym działaniom nie straszne nam żadne wyzwanie. Jeżeli o kimś zapomniałem, bardzo przepraszam, nadrobię przy okazji. No i oczywiście podziękowania i gratulacje dla naszych młodych sportowców za zdobyte do tej pory umiejętności, za piękny i emocjonujący spektakl sportowy oraz wytrwałość w walce o punkty. Dziękujemy również rodzicom i opiekunom za przygotowanie swoich pociech do turnieju oraz wytrwałe kibicowanie – dodaje prezes KS Patex Pionki Sylwester Drela.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Było ich ponad dwudziestu. Lokalni artyści, malarze, fotograficy, dziennikarze i...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Te wyjątkowe zajęcia odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, pod bac...
Fot. archiwum Pionki24
To będzie przełomowe wydarzenie w naszej okolicy - I Zawody Strzeleckie o Puchar...
Przejście dla pieszych na ulicy Mickiewicza. Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nasze miasto w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zwyciężyło z proje...
Przerwa w dostawie wody wystąpi w piątek, 15 października. 
Fot. siepomaga.pl
Mały Antoś i jego rodzice na co dzień mieszkają w Marcelowie, w gminie Pionki. N...
Foto/wideo: Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Okazji do świętowania było co nie miara. Złożyły się na to 110-lecie oświaty, na...
Fot. Komisariat Policji w Pionkach - Google Maps
Kobieta została zatrzymana we wtorek (5 października) na drodze ekspresowej S7. ...
Fot. Powiat Radomski/Facebook
Adam Kozicz, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w ...
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres od 15 do 21...
Fot. archiwum Pionki24
W niedzielę 10 października rozpoczęły się IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcija...
Fot. Zuzanna Drela/KS Patex Pionki
To już kolejny projekt jaki zrealizował w naszym mieście klub KS PATEX Pionki. T...
Łącznie dziesięć powierzchni komercyjnych - sześć przeznaczonych na cele handlow...
Fot. Komisariat Policji w Pionkach - Google Maps
Kobieta została zatrzymana we wtorek (5 października) na drodze ekspresowej S7. ...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W niedzielę, 10 października o godzinie 12 sprzed siedziby Nadleśnictwa Kozienic...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie zaprasza do udziału w powiatowym k...
Fot. KMP w Radomiu
Policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach odwiedzili dzieci z Przedszkola "Kol...
Fot. archiwum Pionki24 oraz PKP S.A
Polskie Koleje Państwowe S.A. unieważniły przetarg na rozbudowę dworca Pionki Za...
Na zdjęciu (od lewej): członek zarządu PWKC Michał Golbert, radny miasta Pionki Włodzimierz Szałabaj oraz prezes PWKC Robert Pyryt. Fot. PWKC Pionki
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach rozpoczęło bardzo w...
W czwartek, 7 października na terenie gminy Pionki nietrzeźwy kierowca audi uder...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...
- Takie słowa pokazują, jak polski obszar biznesowy jest traktowany, jeśli coś nie jest wykonywane wedle wyobrażeń niekt...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
GARAŻ
GARAŻ
Sprzedam garaż znajdujący się w zespole garaży między Alejami Lipowymi a ul. Chemiczną. Księga wieczysta. Cena do ustalenia. Tel.501 800 918
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
składające się z 3 pokoi, przedpokoju, kuchni i łazienki z wc, o powierzchni użytkowej 58,60m2 przy ul. Mickiewicza 53 Pionki. Mieszkanie położone na 4 piętrze, balkon, do mieszkania przynależy piwnica. Mieszkanie po remoncie: nowa instalacja elektryczn...
SPRZEDAM DOM - POŁOWA BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM - POŁOWA BLIŹNIAKA
Sprzedam dom (1/2 bliźniaka) o powierzchni około 210 m2. Nieruchomość położona w Pionkach przy ulicy Armii Krajowej na działce o powierzchni 307 m2. Budynek w stanie surowym (wybudowany w latach 90-tych), dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem. Na podpiwniczen...
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie sportowym  (dokumenty do roweru w zestawie)   Wiecej informacji 607 833 765 Cena 1900 zł (aktualny koszt nowego...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992