0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[ZDJĘCIA] Radomska Broń minimalnie lepsza od pionkowskiego Prochu
Dodał: JaW, 08-06-2017 09:24, odsłon: 11329

Zgodnie z oczekiwaniami w środowy wieczór piłkarze Broni i Prochu nie rozerwali kibiców emocjami. "Derby zbrojeniówki" zakończyły się minimalną wygraną Broni 1:0. Był to zaległy mecz z 35. kolejki czwartej ligi. Dla "biało-zielonych" była to już ósma porażka jedną bramką w rundzie wiosennej. Zwycięskiego gola strzelił w 69. minucie Michał Bojek.

Piłkarzom Prochu na otarcie łez może pozostać to, że postawili się wiceliderowi, sprawili mu sporo kłopotów, a na pomeczowej konferencji prasowej trener Broni Dariusz Różański dziwił się, że drużyna z Pionek z taką grą zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Nie ma to jednak większego znaczenia przy tym, że dla "biało-zielonych" była to już jedenasta porażka w rundzie wiosennej i ósma różnicą jednej bramki.

Mecz toczył się pod dyktando wicelidera z Radomia. Podopieczni trenera Mariusza Sztobryna dobrze się bronili, przeszkadzali ile mieli sił i szukali okazji do kontrataków.

- To kolejna nasza porażka w takim samym stylu. Przez całą rundę graliśmy bez napastnika i mocy z przodu. Brakowało nam dobrego ostatniego podania i tak też było z Bronią – podsumowuje trener Mariusz Sztobryn.

Jedyny gol meczu padł w 69. minucie po akcji prawą stroną rozgrywającego dobre zawody Dominika Leśniewskiego. Piłkę w polu karnym dostał Michał Bojek i nie dał szans nieźle broniącemu Michałowi Majosowi. Najlepsza okazja dla Prochu przyszła dopiero w 85. minucie. Po rzucie rożnym ładnie do strzału głową złożył się Robert Kowalkowski, ale jeszcze lepszą paradą popisał się bramkarz gospodarzy Paweł Młodziński i wybił piłkę. W doliczonym czasie gry Broń miała jeszcze rzut karny. Z jedenastu metrów spudłował Piotr Nowosielski.

W sobotę o godzinie 17:00 Proch gra na wyjeździe z KS Konstancin. Obie drużyny żegnają się już z czwartą ligą.

Broń Radom – Proch Pionki 1:0 (0:0), Michał Bojek 69.

Proch: Majos – Denkiewicz (63 Kapusta), Kowalkowski, P.Gromski – Sałek (88 Borzęcki) – Szczepański, Bawor, Kisiel, Kołodziej (46 Nqabeni), Czerski – Kozicki (85 Śwital).