STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Pięć setów w meczu PTS – Grom. W Pionkach został tylko punkt
Dodał: JaW, 18-12-2016 16:01, odsłon: 14613

Nie udał się rewanż siatkarzom PTS Pionki. W sobotnim meczu czwartej ligi przegrali we własnej hali 2:3 z Gromem Przytyk. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Pawłowskiego nadal nie może być pewna awansu do fazy play-off. Teraz świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach. Kolejne spotkanie dopiero 14 stycznia na wyjeździe z Olimpijczykiem Mszczonów.

Lepiej w mecz weszli goście z Przytyka. W pierwszym secie zawodnikom Pionkowskiego Towarzystwa Siatkówki wyjątkowo nie siedziała zagrywka. Znacznie słabiej i to przez całe spotkanie wyglądali też w bloku. Kolejne odsłony to spore wahania formy. Bardzo dobry drugi set i pechowo przegrany trzeci, którego chyba najbardziej szkoda, bo walka trwała punkt za punkt i zadecydowała dopiero końcówka. W czwartej odsłonie PTS prowadził już 13:7, żeby po serii prostych błędów przegrywać 14:16. Ostatecznie udało się zwyciężyć 25:23 i doprowadzić do tie-breaka. Tak jak tydzień temu w Przytyku, tak i w sobotę w Pionkach wygrał Grom, którego siatkarze w kluczowych momentach popełniali mniej błędów własnych. Gospodarzom udało się obronić dwa meczbole i ze stanu 11:14 doprowadzić do 13:14, ale zgodnie z powiedzeniem do trzech razy sztuka autowa kiwka Jakuba Cymbały zapewniła wygraną gościom z Przytyka.

Teraz siatkarzy PTS-u czeka miesięczna przerwa, po której seria trzech trudnych gier wyjazdowych. Kolejno Mszczonów (14 stycznia), Warka (22 stycznia) i Mogielnica (3 lutego). Na koniec sezonu powrót do Pionek i mecz z ostatnim w tabeli Sadownikiem Błędów (10 marca).

Dotychchczasowy bilans PTS-u w czwartej lidze to 2 zwycięstwa i 4 porażki.

PTS Pionki – Grom Przytyk 2:3 (19:25, 25:18, 23:25, 25:23, 13:15)

PTS: Grabowski, Cymbała, Furga, Trzos, Fijałkowski, Sikorski oraz Molenda (libero), Siek.