Dzisiaj jest piątek, 30 października 2020 r., 304 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO, ZDJĘCIA] Turniej Charytatywny Bartex Cup. Zebrano prawie dwanaście tysięcy złotych!
Dodał: DL, 31-08-2020 14:59, odsłon: 3762
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W niedzielę, 30 sierpnia nad Stawem Górnym odbył się turniej charytatywny piłki nożnej plażowej Bartex Cup na rzecz Kubusia i Czarusia. Wszystkie drużyny zostawiły serce na boisku, okazując wsparcie potrzebującym dzieciom,. Łącznie zebrano, aż 11 760 złotych. Drużyna gospodarzy - Bartex Team wygrała całe rozgrywki. Nie lada atrakcją było show taneczne ,,Jerusalema”, które dodało wiele uroku niedzielnemu turniejowi.

W turnieju piłki plażowej wystąpiły drużyny: Bartex Team, Pionki Dzieciom, Zamłynie Radom drużyna kobieca, Paskudne Dziki, Pionkowskie Morsy, Longer Team, Dream Team, Patex Jedlnia, Marcbud Team. Organizatorami turnieju była drużyna Bartex Team, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz drużyna Pionki Dzieciom. Turniej odbył się pod honorowym patronatem burmistrza miasta Pionki Roberta Kowalczyka, który także był jednym z organizatorów niedzielnych zawodów.

 

Pomoc przez taniec

 

Turniej zainaugurowało kapitalne show taneczne ,,Jerusalema” pod przewodnictwem Lidii Żuchowskiej, które wspólnie wykonały dziewczyny ze Strefy Ruchu z Suskowoli, z Pionkowskich Morsów, a także z ,,Spontanicznych dla Kubusia i Czarusia”. Taniec ten był formą pomocy dla potrzebujących. Utwór Jerusalema dzięki swojemu drugiemu, humanitarnemu obliczu zyskał popularność na całym świecie.

 

 

 

Wszyscy wspierali Kubusia i Czarusia

 

Kubuś urodził się 31 maja 2018 roku. Po 160-ciu dniach spędzonych w szpitalu zapadła diagnoza – nieketotyczna hiperglicynemia. Jest to bardzo rzadka choroba metaboliczno-genetyczna, w której nieaktywny jest enzym rozbijający glicynę. Nadmierna jej ilość zakłóca funkcjonowanie mózgu, prowadząc do kłopotów z przełykaniem i karmieniem, letargu, drgawek, śpiączki, obniżonego napięcia mięśniowego, a także opóźnienia w rozwoju. Na świecie jest około 500 dzieci zdiagnozowanych z NKH. Niestety nie ma leczenia, które mogłoby zatrzymać chorobę. Aby wesprzeć Kubusia należy kliknąć TUTAJ.

 


 

U Czarusia zdiagnozowano SYNDROM BECKWITHA WIEDEMANNA-BWS jest to rzadka choroba genetyczna. Dzieci takich jak Czaruś jest w Polsce mniej niż 50. Czaruś musi być pod stałą opieką specjalistów: chirurga (kontrole języka, kwalifikacje do zabiegu), kardiologa, chirurga naczyniowego, urologa (wnętrostwo, niestąpienie jąderek ) alergologa, pulmonologa, neurologopedy, psychologa i onkologa (2 wizyty w roku na NFZ). Czaruś wymaga stałej kontroli jamy brzusznej, markerów co trzy miesiące ze względu na wysokie ryzyko nowotworu.dlatego wszystkie wizyty musimy odbyć prywatnie. Więcej informacji o Czarusiu znajdziecie TUTAJ.

 


 

Turniej otworzyła między innymi wiceburmistrz Kamila Kaczorowska. – Bardzo się cieszę, że tak licznie się zebraliśmy. Serdeczne pozdrowienia i życzenia dużo zdrowia dla naszego Czarusia i Kubusia. Mam nadzieję, że wszyscy tutaj zgromadzeni będziemy szczodrzy, także zapełniajcie puszki po same brzegi - mówiła wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

 


- Życzę wam jak największych wyników, wszyscy jesteście wygrani. Pięknie wam dziękuję i mam nadzieję, że to nie ostatnia edycja tego turnieju – dodała wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

 

 

Dziewięć zespołów zmotywowanych chęcią niesienia pomocy rywalizowało w charytatywnym turnieju piłki plażowej. Zbierano pieniądze na pomoc dla Kubusia i Czarusia. Kapitanem drużyny Bartex Team był Bartek Majewski. – Pomysł zorganizowania zawodów piłki plażowej przyszedł nam do głowy po  charytatywnym turnieju halowym w Jedlni. Postanowiliśmy zrobić coś u nas w Pionkach, gdzie każdy był za beach soccerem. Bardzo się cieszymy, ze mogliśmy w taki sposób przede wszystkim pomóc, a także zapewnić wszystkim uczestnikom dobrą zabawę. Na pierwszym miejscu znajduje się pomoc. To co zorganizowaliśmy, choćby także na około całego turnieju jak zamek dmuchany, loteria fantowa było z myślą o Czarusiu i Kubusiu. Dzięki loterii uzbieraliśmy około cztery tysiące złotych. Kraina Zabaw charytatywnie postawiła swój zamek dmuchany, dzięki, któremu udało się uzbierać drugie tyle. Podczas turnieju liczyła się przede wszystkim pomoc, a także dobra zabawa. Dziękuję za ogromne wsparcie wszystkim sponsorom, a także grupom tanecznym za show jakie zrobili podczas turnieju – mówił Bartek Majewski.

 

Dziewięć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Rozgrywki w fazie grupowej prowadzone były w systemie ligowym, czyli każdy grał z każdym. Dwa pierwsze miejsca w każdej z grup awansowały do półfinałów. Zespoły, które zajęły trzecie miejsce grały mecz o piąte miejsce w turnieju, zaś ostatni toczyli ze sobą bój o siódmą lokatę.

 


 

 Współorganizatorem turnieju była drużyna Pionki Dzieciom. Jej kapitanem jest radny miasta Pionki Kamil Panufnik. – Spotkaliśmy się na pierwszym charytatywnym turnieju Bartex Cup ze szczytną ideą pomocy chorym chłopcom, Kubusiowi i Czarusiowi. Stąd właśnie pomysł całego turnieju, jak również pomysł na wykonanie tańca do piosenki Jerusalema. Z tego miejsca chciałbym podziękować przede wszystkim dziewczynom ze Strefy Ruchu Suskowola oraz Pionkowskich Morsów, które zatańczyły układ do wyżej wspomnianego utworu, a także każdej spontanicznej osobie, która dołączyła do naszego tańca. Specjalne podziękowania dla Lidii Żuchowskiej za profesjonalną naukę i dobór świetnego układu. Mamy nadzieję, że nasza akcja spotka się z jak największym odzewem wszystkich mieszkańców. Chciałbym podziękować organizatorowi drużynie Bartex Team jak również współorganizatorowi Pionkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji i drużynie współorganizatora Pionki Dzieciom. Dzięki połączeniu sił i aktywnej współpracy udało się stworzyć fajne wydarzenie, które mam nadzieję przybierze formę turnieju cyklicznego, ponieważ jak wiemy zawsze są dzieci, dla których warto pomagać i w miarę możliwości będziemy starać się to robić. Dziękuję także panu burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi za objęcie patronatem naszej imprezy – mówił Kamil Panufnik.

 


 

W meczu o piąte miejsce do walki stanęli zawodnicy zespołów Marcbud Team i Pionkowskich Morsów. Po emocjonującym meczu zwyciężyła drużyna Marcbud (2:1). Mecz o siódme miejsce pomiędzy Longer Team i Dream Team zakończył się rezultatem 3:2 dla „Longerów”.

 

W meczu o piąte miejsce lepsi okazali się zawodnicy Marcbud Team.

 

O trzecie miejsce walczyli Patex Jedlnia i Paskudne Dziki. Ten niezwykle emocjonujący mecz, w którym zawodnicy obu drużyn zostawili serce na boisku zakończył się wygraną ekipy z Jedlni.

 

Trzecie miejsce po wygranej z Paskudnymi Dzikami zapewnili sobie zawodnicy Patex Jedlnia.

 

W finale zawodnicy Pionki Dzieciom musieli uznać wyższość rywali. Bartex Team zdominowali ostatni mecz turnieju, wygrywając pewnie 5:2

 

 

Mecz finałowy pomiędzy Bartex Team i Pionki Dzieciom

 

Po zakończeniu emocjonujących rozgrywek zawodnikom wręczono nagrody w postaci medali, oraz pucharów. Były także wyróżnienia indywidualne. Nagrody zawodnikom wręczali burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk, dyrektor POSiR-u Andrzej Iwanowski oraz radny Zbigniew Belowski.

 


Zwycięzcy turnieju - drużyna Bartex Team

 


Tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobyła zawodniczka Zamłynia Radom - Milena Połosa, która była również autorką najpiękniejszej bramki.

 

Najlepszym bramkarzem został Marcin Olbryś z drużyny Bartex Team.

 

Tytuł najlepszego strzelca powędrował do Łukasza Sucheckiego z Patex Jedlnia.

 


 Pierwsze miejsce - Bartex Team

 

Drugie miejsce - Pionki Dzieciom

 

Trzecie miejsce - Patex Jedlnia


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. por. Paweł Wójcik/ZK Żytkowice
28 października funkcjonariusze Służby Więziennej uczcili pamięć poległych bohat...
Od 2 listopada obsługa klientów we wszystkich placówkach ZUS w pon...
Fot. archiwum Pionki24
Ruszył nabór wolontariuszy, którzy chcą wspomóc organizację...
Fot. Zdjęcie pochodzi z 2019 roku. (od prawej - była prezes ekoPionki Dorota Sadurska)
Rada Nadzorcza 27 października odwołała prezes spółki miejskiej ekoPionki...
Fot. archiwum Pionki24
29 i 30 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach podjęto dec...
Fot. Photo LadyM.
Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się już w najmłodszych latach. Prowadzi na F...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Mieszkańcy wielu polskich miast wyszli w środę na ulice, aby manifestować sw&oac...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach poinformowało, że z...
Fot. Urząd Gminy w Jedlni-Letnisku
W gminie Jedlnia-Letnisko w ostatnim czasie powstały kolejne trzy place zab...
Fot. archiwum Nadleśnictwa Radom
Okres przed dniem Wszystkich Świętych to czas wytężonej pracy Straży Leśnej. Wią...
Igor jest uczniem Szkoły Specjalnej w Pionkach, uczęszcza do siódmej klas...
Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
W okresie pandemii Wojska Obrony Terytorialnej odgrywają znaczącą rolę w stabili...
Mazowieccy policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED w ubiegłym tygodniu zatrzyma...
Fot. archiwum - Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Jak co roku ekoPionki uruchamia na 1 listopada dodatkowe kursy autobusu komunika...
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W Pionkach podobnie jak w innych polskich miastach odbywają się kolejne protesty...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
U jednej pracownicy Przedszkola nr 2 „Lipowy Zakątek” w Pionkach wyk...
Fot. archiwum
Do wypadku w zakładzie Mesko doszło po godzinie siódmej. W trakcie produk...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - archiwum
Prymas Polski abp Wojciech Polak zaapelował o odwołanie mszy św. i nabożeństw na...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Strajk Kobiet. Protesty przeciw zakazowi aborcji. Mieszkańcy wielu polskich mias...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Sprzedam mieszkanie 27m2 na 3 piętrze, kawalerka, ul. Kozienicka.
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana pod dom jednorodzinny, położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. Powierzchnia 348 m2. Prąd, gaz, woda, kanalizacja w ulicy. Obecnie krzewy i drzewka owocowe.
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
75 m2 , 3-piętro,  4 pokoje, hall, WC, łazienka, balkon, piwnica. Na wyposażeniu meble kuchenne,  kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym, zmywarka. Mieszkanie jest po częściowym remoncie. Przed budynkiem wybudowano nowy wygodny parking samochodow...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992