Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Podbili Radom. Duży sukces sportowców z Gimnazjum w Suskowoli
Dodał: JaW, 20-12-2016 11:10, odsłon: 15519
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Gimnazjum w Suskowoli będzie miało swoich reprezentantów w finałach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacje unihokeja dziewcząt i chłopców prowadzone przez Karola Śmietankę i Adriana Pachockiego były najlepsze w finałach międzypowiatowych w Radomiu. W czerwcu przyszłego roku w Ciechanowie powalczą o mistrzostwo Mazowsza.

FINAŁY KOLEJNY ROK Z RZĘDU

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej to tzw. olimpiada sportowa dla podstawówek i gimnazjów z terenu Mazowsza. W sportach zespołowych rozgrywane są wielostopniowe eliminacje od poziomu miasta, gminy, powiatu i finałów międzypowiatowych. Najlepsi zapewniają sobie awans do finałów województwa. Taki sukces kilka dni temu i co trzeba podkreślić odniesiony kolejny rok z rzędu, stał się dziełem szkolnych reprezentacji unihokeja dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Suskowoli.

 

Turniej, podczas którego rywalizowali specjaliści od unihokeja w kategorii gimnazjów z terenu ziemi radomskiej, rozegrany został w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 10 w Radomiu. W finale międzypowiatowym zagrało po siedem szkolnych reprezentacji.

 

ZWYCIĘSKI KARNY JULII ŻARŁOK

Gimnazjalistki z Suskowoli pokonały w fazie grupowej PG nr 3 Radom (2:0) oraz PG Jedlińsk (1:0). W półfinale były lepsze od PG Goszczyn 2:0. Niezwykle dramatyczny był finał z drużyną z Jedlińska. Zwycięzcę wyłoniła dopiero 19!! kolejka rzutów karnych. Bramkę dającą zwycięstwo i awans do finału wojewódzkiego dla Suskowoli strzeliła Julia Żarłok.

 

Drużyna chłopców w grupie nie doznała porażki i nie straciła nawet bramki, remisując z PG nr 4 Radom (0:0) i wygrywając z PG nr 12 Radom (3:0). W półfinale po zaciętym meczu udało się wygrać z PG Goszczyn (2:1), a w finale z PG nr 4 Radom (2:1).

 

 

Drużyna unihokeja z Gimnazjum w Suskowoli kolejny rok z rzędu zagra w fnałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook