Dzisiaj jest wtorek, 07 grudnia 2021 r., 341 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Gdzie brakuje pracowników? Firmy rekrutują, ale nie ma chętnych?
Dodał: MaG, 11-10-2021 16:14, odsłon: 1087

Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej widoczny ze względu na postępującą komputeryzację i automatyzację przemysłu. Do tego dochodzi ciągłe udoskonalanie sztucznej inteligencji, która zastępuje człowieka na wielu stanowiskach. Pracownicy niektórych branż drżą już w obawie o swoje stanowiska (ma to miejsce zwłaszcza w przypadku wykonywania manualnych, łatwo powtarzalnych czynności lub takich, które łatwo zastąpić algorytmem).

Jaki zawód jest bezpieczny?

O ile ludzie wykonujący nieskomplikowane czynności są łatwi do zastąpienia, o tyle są miejsca, gdzie wymagane od pracownika cechy i umiejętności, jeszcze na długo zapewnią mu spokój ducha. To takie, w których należy posiadać szereg przymiotów, niedających się łatwo zastąpić sztuczną inteligencją. Oferty dla obsługi klienta pokazują pewną prawidłowość. Ich mnogość na rynku pracy to sygnał, że nie ma zbyt wielu chętnych do zarabiania w ten sposób. Obsługa klienta to stanowisko, na którym rekrutacje odbywają się nieustannie. Bardzo łatwo trafić na takie ogłoszenia. Dlaczego więc w dobie kryzysu, ludzie nie do końca są przekonani do podjęcia pracy w charakterze doradcy?

Odpowiedź jest prosta. Nie każdy się do tego nadaje. Pewne szczególne cechy, czasem subtelne, mają wielki wpływ na to, czy ktoś odniesie sukces w tej dziedzinie, czy musi szukać pracy gdzie indziej.

Wysoka kultura osobista.

Pokazuje, czy dana osoba potrafi stosownie się zachować w stosunku do innych. W przypadku doradców jest to szczególnie ważne. Cechę obrazuje sposób, w jaki mówimy, jak się ubieramy, czy okazujemy należyty szacunek itp.

Duża odporność na stres.

Trzeba potrafić poradzić sobie w każdej sytuacji. Również w tych niecodziennych. Jednocześnie należy zrobić to z klasą. Zawsze mogą pojawić się nieprzewidziane sytuacje, w których od pracownika wymaga się zachowania zimnej krwi. Tylko wtedy można skutecznie pochylić się nad problemem klienta. Osoby, które nadmiernie się stresują, mogą zdecydować się na porzucenie takiej pracy. Występuje u nich też większe ryzyko wypalenia zawodowego.

Kreatywność.

To nic innego, jak umiejętność znajdowania nowych rozwiązań, do dyspozycji mając określone zasoby. Nie da się wszystkiego ująć w regulaminie postępowania. Czasem trzeba improwizować. Najlepiej zrobić to tak, by wyglądało naturalnie. Praca na stanowisku doradcy może wymagać wyjścia poza schematy. Trzeba być na to przygotowanym. Dobrze, jeśli taka osoba jest w stanie w krótkim czasie, kojarząc fakty znaleźć nieszablonowe rozwiązanie, które będzie optymalne z punktu widzenia zarówno korzyści firmy, jak i potrzeb klienta.

Komunikatywność.

Kluczowa umiejętność w tej dziedzinie. Polega na jasnym wyrażaniu się w mowie i w piśmie. To również zdolność słuchania i rozumienia wypowiedzi oraz dostosowania się do nich. Trzeba wsłuchać się w to, co mówi klient, a następnie potrafić konstruktywnie przekazać mu wszystkie niezbędne informacje w taki sposób, aby było one łatwe do przyswojenia.

Empatia.

Bez tej cechy trudno byłoby pracować na stanowisku doradcy. Konieczne jest tu bowiem skuteczne współodczuwanie, rozumienie uczuć innych ludzi. Należy spojrzeń na problem oczami klienta, przyjąć jego sposób myślenia. Krótko mówiąc, trzeba umieć zrozumieć potrzeby klienta. Człowiek empatyczny, nie będzie podchodził do problemu z punktu widzenia swoich przyzwyczajeń, lecz będzie starał się udzielić pomocy, znaleźć rozwiązanie będące najlepsze zarówno dla firmy, jak i dla klienta.

Entuzjazm.

To pozytywne nastawienie i zaangażowanie w to, co się robi. Dzięki temu łatwiej skupić się na szukaniu skutecznych rozwiązań, niż na przejmowaniu się przeszkodami. Dla osób dysponujących tą cechą wszystko będzie wyzwaniem, a nie problemem. Pozytywne myślenie wpływa budująco na cały zespół i tworzy dobry wizerunek firmy.

Warto jednak spróbować.

Oferty pracy dla doradców są tak liczne nie bez powodu. Ten segment rynku może wiele pracownikowi zaoferować. Jeśli dostrzegamy u siebie choć niektóre, spośród wyżej wymienionych cech, warto spróbować. Może to praca właśnie dla nas.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Po...
fot.Kolorowe Pudełko
6 grudnia to długo wyczekiwany dzień przez wszystkich przedszkolaków. Już...
Fot.PPL/obsługa lotniska
PPL Porty Lotnicze nawiązały współpracę z Szkołami Zakładu Doskonalenia Z...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice
W niedzielę 5 grudnia odbyła się już 13 edycja „Mikołajkowego Nordic Walki...
Fot. 6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Mazowieccy terytorialsi złożyli ostatnią w tym roku przysięgę wojskową. 22 ochot...
Fot. archiwum
To ostatnie dni Świątecznej Zbiórki Darów dla Zwierzaków&nb...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbył się X Memoriał Władysława ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozie...
Fot. www.lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na imprezę plenerową „Mikołajkowy Nordic W...
fot.PPL
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, kt&o...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z awar...
Fot/wideo: czytelnicy, OSP Pionki/Facebook
W Pionkach, na jednej z działek mieszczących się przy ulicy Aleje Lipowe spalił ...
Fot. archiwum
W poniedziałek, 6 grudnia w krwiobusie na parkingu pod budynkiem Miejskiego Ośro...
fot/wideo:czytelnik
Pożarem została dotknięta jedna z działek, które znajdują się przy ulicy ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Protest, który wystosował radny Zbigniew Belowski, a w następstwie słowa ...
Fot. czytelnik
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 27 listopada na terenie gminy Pionk...
Fot. czytelnik
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza ...
Fot. esesja.tv
W piątek, 26 listopada odbyła się Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Jednym z jej p...
Fot. www.rozpn.pl
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbędzie się X Memoriał Władysła...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W poniedziałek 22 listopada odbyło się uroczyste otwarcie pawilonu zabiegowego n...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Polsce. Teraz dzięki nowo otwartej plac&oa...
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze. Jest to 52 m2, 2 pokoje z kuchnia, hol, łazienka i oddz...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
nr 60/67. Powierzchnia działki 1896 m 2 ( 25x76m) można podzielić na dwie działki o pow. 950 m2. Działka znajduje się przy nowo budowanej drodze Aleja Jagielońska w Pionkach. Telelefon kontaktowy 601 264 900.
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992