Dzisiaj jest wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 114 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Region: Minister Anna Zalewska z wizytą na 100-lecie istnienia szkoły w Małęczynie
Dodał: MaG, 17-10-2016 15:58, odsłon: 16438
Fot.Mariusz Grotkowski©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski©Arpass

[Wideo, foto] To było wielkie święto Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Jana Kochanowskiego w Małęczynie, która w miniony czwartek 13 października obchodziła okrągłą rocznicę 100 lat swojego istnienia. Z tej okazji, w czwartek odbyła się uroczystość, której gościem specjalnym była minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Obchody powstania PSP w Małęczynie uroczyście rozpoczęto od mszy świętej, która odbyła się w kościele Parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Po mszy zaproszeni goście, przedstawiciele samorządów, rodzice oraz uczniowie udali się na wspólne świętowanie do rodzimej placówki.  Na zaproszenie wójta gminy Gózd Pawła Dziewita odpowiedziała również MEN Anna Zalewska.

 

Tuż przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości odsłonięta została pamiątkowa tablica 100 lat powstania szkoły oraz patrona Jana Kochanowskiego.

 

Istnienie szkoły z tak dużą tradycją jest ściśle związana z lokalną społecznością. O tym, mówiła w swoim wystąpieniu Jolanta Zięba dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małęczynie

 

- Na przełomie lat szkoła zmieniała swoje oblicze. Jej obecny wygląd to lata starań rodziców i ogromne zaangażowanie włodarzy tej gminy. Nasza szkoła, nigdy nie była samym budynkiem czy instytucją ale zawsze społecznością tworzoną przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników, którzy oddali tej szkole swoje umiejętności entuzjazm i serce – zapewniała Jolanta Zięba

 

 Program artystyczny przygotowany został przez uczniów i nauczycieli. W trakcie występów nie zabrakło elementów ludowych, prezentacji słowno muzycznych oraz wspaniale prezentujący się występ szkolnego chóru.

 

Minister Anna Zalewska zapewniała, że z radością przyjęła zaproszenie na setny jubileusz szkoły.

 

- Sto lat to dużo i mało. Na tyle dużo, by wiedzieć, że jestem w miejscu w którym dzieci mogą powiedzieć, że tutaj chodził ich rodzic, babcia, dziadek prababcia. Jestem również szczęśliwa, że jestem w szkole, która nosi imię Jana Kochanowskiego. To właśnie ten, który w dobie  braku Internetu Twittera, Facebooka był powszechnie znany w Europie – mówiła minister Zalewska

 

 Obchody powstania PSP w Małęczynie uroczyście rozpoczęto od mszy świętej, która odbyła się w kościele Parafii pw. św. Andrzeja Boboli.

 

Wśród gości obecnych na uroczystości, obok władz samorządowych i reprezentacji innych szkół z gminy, była też duża grupa rodziców, którzy w sposób szczególny wspominali istnieje ich placówki.

 

 W części oficjalnej jubileuszu dokonano również uroczystego pasowania na uczniów. Minister Zalewska symbolicznym ołówkiem pasowała pierwszaków na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook