Dzisiaj jest wtorek, 28 marca 2017 r., 87 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[WIDEO] Premier Beata Szydło w Goździe. Otworzyła Urząd Pocztowy
Dodał: JaW, 07-12-2016 14:01, odsłon: 1501
Fot. Urząd Gminy Gózd
Fot. Urząd Gminy Gózd

1 grudnia oficjalnie przywrócono funkcjonowanie Urzędu Pocztowego w Goździe z pełnym zakresem usług. Otworzono go w obecności premier Beaty Szydło, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, prezesa Poczty Polskiej Przemysława Sypniewskiego, członków Zarządu Poczty Polskiej Grzegorza Kurdziela i Pawła Skoworotko, wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza oraz kierownika Radomskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztofa Murawskiego.

Urząd Pocztowy funkcjonował w gminie Gózd od kilkudziesięciu lat. Obsługiwał petentów przez pięć dni w tygodniu 8 godzin dziennie, przyjmował i wydawał przesyłki oraz dawał pracę kilku listonoszom. Wszystkie czynności związane z przyjmowaniem przesyłek i rozdzielaniem ich pomiędzy listonoszy odbywały się w miejscowej placówce.

 

W 2011 roku w wyniku reorganizacji Poczty Polskiej zlikwidowano placówkę w Goździe, tworząc Filie Urzędu Pocztowego w Jedlni-Letnisko. Jednocześnie zmniejszono zatrudnienie oraz godziny otwarcia, a listonoszy przesłano do Urzędu Pocztowego w Jedlni-Letnisko. Listonosze musieli jeździć po przesyłki najpierw tam, potem dopiero rozwozili je mieszkańcom Gozdu i okolic. Nie wszystkie sprawy można było też załatwić w filii, bo godziny pracy były ograniczone. Takie rozwiązanie było bardzo niekorzystne dla petentów i pracowników poczty.

 

 

Premier Beata Szydło na konferencji prasowej w towarzystwie wójta gminy Gózd, Pawła Dziewita.

 

Symbolicznego otwarcia placówki dokonano dzięki współpracy Poczty Polskiej i samorządu. Jak zaznaczyła premier Beata Szydło, lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa, stabilności i tego, że ich instytucje są blisko ich domów.

 


Obecny na otwarciu minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powiedział, że kilkadziesiąt placówek pocztowych, które kiedyś były zlikwidowane w niewielkich miejscowościach, będzie reaktywowanych dzięki współpracy rządu z samorządami.

 

Zgromadzeni przed Urzędem Gminy w Goździe mieszkańcy brawami i dobrym słowem podziękowali premier za przybycie do gminy. - Przywrócenie Urzędu Pocztowego to być może i drobna sprawa, ale nasze życie składa się z drobnych spraw – podsumowała jedna z mieszkanek Gozdu.

 

 

Urząd Pocztowy w Goździe został przywrócony po pięciu latach.

 

Mazda
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Beata spadaj
01-01-2017, 18:54:04
+ 8
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
NAUCZYCIEL W PRZEDSZKOLU KOLOROWE PUDEŁKO
NAUCZYCIEL W PRZEDSZKOLU KOLOROWE PUDEŁKO
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach poszukuje do pracy nauczyciela z wykształceniem pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, mile widziana znajomość języka...
SPRZEDAM DWIE DZIAŁKI 900 METRãW
SPRZEDAM DWIE DZIAŁKI 900 METRãW
Sprzedam działki 2x 900 metrów, położone koniec ulicy Kościuszki, początek Kamyka, działki graniczące ze sobą, media w drodze, przy zakupie całości cena ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook