Dzisiaj jest środa, 19 lutego 2020 r., 50 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Piękny jubileusz setnych urodzin w gminie Gózd
Dodał: MaG, 17-11-2017 14:38, odsłon: 6843
fot.UGG
fot.UGG

W piątek 10 listopada Stanisława Mordak mieszkanka gminy Gózd obchodziła setną rocznicę urodzin. Z okazji tak pięknego jubileuszu z gratulacjami i życzeniami do pani Stanisławy udali się przedstawiciele Urzędu Gminy w Goździe, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu pan Krzysztof Morawski oraz kierownik Placówki Terenowej KRUS Oddział w Radomiu pani Monika Pachniewska.

Pani Stanisława urodziła się w miejscowości Kłonówek. Po ślubie zamieszkała wraz z mężem Antonim w Kłonowie. Dochowała się trójki dzieci, siedmiorga wnucząt i dziewięciorga prawnucząt. Obecnie mieszka  ze swoją córką Teodorą i zięciem Marianem Bukalskim.

 

Wójt Gminy Paweł Dziewit pogratulował Jubilatce pięknego wieku oraz złożył życzenia jeszcze wielu lat życia w zdrowiu i  szczęściu. Do gratulacji i życzeń przyłączyła się sekretarz gminy pani Joanna Tkaczyk oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pani Zofia Walczak. Oprócz życzeń pani Stanisława od lokalnych władz samorządowych otrzymała również kwiaty i prezenty.

 

Pan Krzysztof Morawski obdarowując Jubilatkę pięknymi różami, złożył jej życzenia w imieniu własnym, a także odczytał list gratulacyjny od premier RP pani Beaty Szydło, w którym dziękowała szacownej Jubilatce za wszelkie trudy i owoce minionych lat, a także za  swoistą lekcję życiowej wytrwałości.

 

 Pani Stanisława Mordak jest obecnie najstarszą mieszkanką gminy Gózd

 

Pani Monika Pachniewska wraz z  bukietem życzeń i bukietem kwiatów wręczyła pani Stanisławie decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku emerytalnego, który otrzymuje każdy, kto szczęśliwie ukończył 100 lat życia.

 

O dostojnej Jubilatce pamiętali również mieszkańcy Kłonowa zarówno ci starsi, jak i ci najmłodsi. W ich imieniu gratulacje i życzenia złożył pani Stanisławie radny sołectwa Kłonów pan Sławomir Węgliński oraz sołtys pan Ryszard Tomaczak.  Życzenia od najmłodszych tj. podopiecznych świetlicy wiejskiej przekazała Jubilatce pani Oksana Stępień. Pani Stanisława od mieszkańców otrzymała ponadto kwiaty oraz okolicznościowy tor urodzinowy.

 

„Dziś żyje mi się lepiej niż kiedyś...” - mówi pani Stanisława. I pewnie mówi prawdę, bo z racji swojego wieku była świadkiem wielu wydarzeń w dziejach naszego kraju, wydarzeń, które bezpośrednio wpływały na życie zwykłych ludzi, w tym na życie pani Stanisławy. Nasza Jubilatka urodziła się podczas I wojny światowej, a więc w czasach kiedy Polska była jeszcze pod zaborami. Kilka miesięcy przed wybuchem drugiej wojny światowej, mając 22 lata, wyszła za mąż. Niestety wojenna zawierucha zabrała jej na pewien czas męża. W trakcie okupacji nie ominęła jej bieda i strach przed utratą zdrowia i życia. Po wojnie wraz mężem, któremu udało się szczęśliwie z niej powrócić, ciężko pracowała na roli, budując powoli zabezpieczenie dla swojej rodziny. Pracowała  ciężko na 11 hektarowym gospodarstwie i w nielekkich czasach, bo w czasach „komuny”. Mąż pani Stanisławy zmarł 36 lat temu.

 

 

Dziś pani Stanisława odpoczywa po trudach życia, ciesząc się na co dzień bliskością swojej rodziny, rodziny która otacza ją wielką miłością i szacunkiem. Dla swoich najbliższych jest skarbnicą życiowych doświadczeń i wiedzy. Jest mentorką rodu, ze zdaniem której wszyscy się liczą.

 

Szacowna Jubilatka mimo sędziwego wieku jest w bardzo dobrej formie fizycznej i intelektualnej. Cieszy się dobrą pamięcią i świeżością umysłu. Żywo interesuje się polityką, słucha radia, czyta gazety, ma swoje ulubione programy telewizyjne, jak np. Jeden z dziesięciu. Jeszcze do niedawna, bo do ubiegłego roku piekła dla swoich wnuków i prawnuków pyszne ciasta.

 

Stulatka na pytanie o receptę na długowieczność odpowiada: „pogoda ducha i modlitwa”. Pani Stanisława jest uroczą, ciepłą i pogodną osobą obdarzoną dużym poczuciem humoru.  Osobą, z której emanuje dobro, spokój i  wewnętrzne piękno. Jeżeli załączone zdjęcia tego nie oddają, to możecie nam Państwo wierzyć na słowo, że tak jest w rzeczywistości. Wystarczy trochę poprzebywać w jej towarzystwie, aby się o tym przekonać, aby się przekonać, że jest po prostu …pięknym człowiekiem.

 

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Długich lat w zdrowiu dla Pani Stanisławy !


A wy PISowskie łobuzy - emeryturę porządną jej dać i leki darmowe !

27-11-2017, 20:07:05
+ 15
- 2
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook