Dzisiaj jest wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 114 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Minister cyfryzacji odwiedziła Szkołę Podstawową w Podgórze w gminie Gózd
Dodał: JaW, 30-06-2016 10:33, odsłon: 2485

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Konopnickiej w Podgórze miało w tym roku wyjątkowy charakter. Szkołę z gminy Gózd odwiedziła minister cyfryzacji Anna Streżyńska, której towarzyszył wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Wizyta minister Streżyńskiej w szkole w Podgórze miała związek z inauguracją pilotażowego programu pod nazwą "Ogólnopolska Sieć Edukacyjna". Uczestniczy w nim po 10 szkół z Mazowsza i Podlasia, a wśród nich placówka oświatowa z gminy Gózd. Głównym celem programu jest zapewnienie wszystkim szkołom w Polsce dostępu do internetu szerokopasmowego.

 

Szkoła w Podgórze została objęta programem i jako jedyna spośród wybranych została wyposażona w internetowe łącze satelitarne. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele już od miesiąca mogą cieszyć się szybkim internetem, który dostępny jest w każdej sali dydaktycznej.

 

Podczas konferencji minister Anna Streżyńska wspomniała również o zmianach, jakie szykuje dla uczniów Ministerstwo Edukacji. Do polskich szkół zostaną wprowadzone lekcje programowania. Realizacja tych dwóch celów, szerokopasmowy internet dla wszystkich szkół oraz lekcje programowania od pierwszej klasy szkoły podstawowej, mają wprowadzić Polskę do ścisłej czołówki.

 

 

Pamiątkowe zdjęcie uczestników konferencji.

 

W specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej udział wzięli też: posłanka na Sejm RP Anna Kwiecień, Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie Aurelia Michałowska, dyrektor Delegatury Kuratorium w Radomiu Krzysztof Szewczyk, ekspert Departamentu e-Państwo Ministerstwa Cyfryzacji Paweł Deyka, dyrektor Instytutu Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej NASK Wojciech Kamieniecki, prezes firmy KBTO Jung Byung-chun, wójt gminy Gózd Paweł Dziewit, dyrektor ZEAS w Goździe Józef Drab, radni, mieszkańcy gminy Gózd oraz społeczność szkolna.

 

 

Minister Anna Streżyńska na zdjęciu z uczniami Szkoły Podstawowej w Podgórze.

 

Na zakończenie spotkania dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórze Krystyna Głuszek serdecznie podziękowała minister Streżyńskiej za włączenie szkoły do programu, wójtowi gminy Gózd Pawłowi Dziewitowi za wszelkie starania, jakie poczynił w tym kierunku oraz prezesowi firmy KBTO Jung Byung-chunowi, który podarował szkole 15 laptopów.

 

Zwieńczeniem konferencji było pamiątkowe, wspólne zdjęcie.

 

 

Podziękowania minister Streżyńskiej składał wójt gminy Gózd, Paweł Dziewit.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook