Dzisiaj jest czwartek, 09 kwietnia 2020 r., 100 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Finał okręgowego etapu konkursu „Orzeł Biały – nasza duma” w Małęczynie
Dodał: MaG, 23-03-2018 15:12, odsłon: 3707
fot.Gmina Gózd
fot.Gmina Gózd

20 marca Publiczna Szkoła Podstawowa w Małęczynie gościła uczestników okręgowego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Konkurs zorganizowała Kancelaria Senatu RP, a patronat nad nim objął Marszałek Stanisław Karczewski.

 

Przedsięwzięcie to jest jednym z wielu działań podejmowanych w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. I etap w naszym regionie został przeprowadzony przez Wicemarszałka Senatu Adama Bielana.

Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Uczestnicy konkursu mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła. Prace były bardzo zróżnicowane. Na zorganizowanej przez szkołę wystawie można było obejrzeć orły malowane, wyklejane różnymi materiałami, szkicowane, na kartonie, szkle, rzeźbione w glinie, gipsie i wiele innych. Wyeksponowano ich ponad sto pięćdziesiąt.


Uroczystość rozpoczęła Dyrektor PSP w Małęczynie Jolanta Zięba, która przywitała zaproszonych gości oraz uczestników konkursu. Następnie Dyrektor Biura Senatorskiego Zuzanna Waniek-Sałek zwięźle przedstawiła ideę konkursu.


- Najważniejszym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli naszej państwowości, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa od początku jego dziejów do czasów obecnych – mówiła  Zuzanna Waniek-Sałek

 


Kolejnym punktem programu była inscenizacja przygotowana przez gospodarzy

 

Artyści w ciekawy sposób zaprezentowali historię polskich symboli narodowych. Opowieść o legendarnych i dawnych czasach wzbogaciły piękne, patriotyczne utwory w wykonaniu chóru szkolnego.


Po części artystycznej głos zabrał Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który podziękował dzieciom i młodzieży za wysiłek, jaki podjęli, wykonując swoje dzieła, a także wyraził uznanie dla ich talentu i pomysłowości. W konkursie zostało wyróżnionych ponad 30 prac.

 

 

Laureatem w kategorii szkół podstawowych została Natalia Łyga z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iłży, a w kategorii szkół ponadpodstawowych -  Daniel Szczepański z Zespołu Placówek Oświatowych w Policznej.

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook