Dzisiaj jest czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 116 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Akcent, Playboys i zabawa do północy. Powiatowo-Gminne Dożynki Gózd 2016
Dodał: JaW, 19-09-2016 12:45, odsłon: 19590

Gmina Gózd była gospodarzem tegorocznych Powiatowo-Gminnych Dożynek. W niedzielę na placu szkolnym w Klwatce Królewskiej nie zabrakło tradycji, nie zabrakło też zabawy. Na imprezie do późnych godzin wieczornych bawiły się setki mieszkańców powiatu radomskiego. Muzycznymi gwiazdami dożynek byli zespół Playboys oraz Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Świetną rozrywkę zapewnili aktorzy z serialowego Rancza, którzy wystąpili w kabarecie KaŁaMaSz. Zapraszamy do fotorelacji z imprezy.

Dożynki rozpoczęły się od dziękczynnej mszy świętej, którą odprawił ksiądz biskup Henryk Tomasik. Rolę gospodarzy powiatowo-gminnego święta plonów pełnili wójt Gozdu Paweł Dziewit oraz starosta radomski Mirosław Ślifirczyk. Korowód prowadzili starostowie dożynek, Kazimierz Adamczyk i Agnieszka Żaczek, w towarzystwie kapeli Zdzisława Kwapińskiego Gozdowianki.

 

Ważną częścią święta plonów był tradycyjny konkurs na wieniec. Mieszkańcy trzynastu gmin powiatu radomskiego prezentowali piękne wieńce. W tym roku komisja konkursowa pod przewodnictwem znanego regionalisty Adolfa Krzemińskiego przyznała pierwsze miejsce gminie Gózd. Wieniec wykonały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Gózd/Karszówka.

 

 

Tradycyjny obrzęd dzielenia się chlebem. Z lewej starostowie dożynek, Agnieszka Żaczek i Kazimierz Adamczyk. Chleb trzymają gospodarze święta plonów, starosta radomski Mirosław Ślifirczyk oraz wójt gminy Gózd Paweł Dziewit.

 

Dożynki były też okazją do wręczenia szeregu odznaczeń państwowych i powiatowych. Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali: Paweł Dziewit, Tomasz Skoczek, Sławomir Węgliński, Joanna Tkaczyk i Waldemar Trelka. Medale "Zasłużony dla Rolnictwa" odebrali Artur Żaczek, Andrzej Kamiński i Daniel Kobylarczyk, a "Zasłużony dla Powiatu Radomskiego" Krzysztof Deja, Lech Zahorski, Adolf Krzemiński, Krzysztof Molendowski oraz Jan Wasiak.

 

 

Mszą świętą dziękczynną za plony odprawił ksiądz biskup Henryk Tomasik.

 

Święto plonów to też tradycyjne konkursy młócenia zboża cepem (nagrodzeni zostali Danuta Rychel i Marek Janiec z gminy Jedlińsk, Elżbieta Kiraga i Mieczysław Krawczyk z gminy Kowala oraz Anna Bednarek i Józef Witek z gminy Jastrząb), robienia masła w maselnicy (wśród zwycięzców był Grzegorz Bąk z Pionek) i pieczenia chleba w piecu. Mieszkańcy powiatu, którzy przyjechali do gminy Gózd mogli zwiedzać stoiska o tematyce rolniczej. Pokaz miodobrania dali Lukasz Murawski i Adam Pysiak.

 

 

Na scenie kabaret KaŁaMaSz. Bogdan Kalus (z lewej) znany lepiej, jako Hadziuk z serialu Ranczo.

 

Po godzinie 15:00 rozpoczęła się część artystyczna. Wśród prezentujących się na scenie zespołów ludowych z wszystkich gmin powiatu radomskiego byli też artyści z miasta i gminy Pionki, które reprezentowali Promyk Nadziei i Kontrast z Pionek oraz Półborzanki z Augustowa.

 

Super rozrywkę zapewnili aktorzy znani z serialowego Rancza. Filmowy Hadziuk – Bogdan Kalus oraz Solejuk – Sylwester Maciejewski zadbali o dobre humory przed występami gwiazdy wieczoru.

 

 

Jakub Urbański z zespołem Playboys zaśpiewali "Lejde" i inne swoje największe przeboje.

 

Wszyscy najbardziej oczekiwali na wieczorne koncerty muzyczne. Najpierw po godzinie 20:00 zespół Playboys zagrał "Lejde" i inne swoje największe przeboje. Prawdziwe szaleństwo zaczęło się, gdy na scenę wszedł Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Oczywiście nie mogło zabraknąć "Przez Twe Oczy Zielone" i innych znanych hitów w wykonaniu jednej z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd muzyki disco-polo w Polsce.

 

Dożynki Powiatowo-Gminne w Goździe zakończyły się grubo po godzinie 23 pokazem sztucznych ogni.

 

 

Na dożynkach do póżnych godzin wieczornych bawiły się setki mieszkańców powiatu radomskiego.

 

 

Jeden z wieńców dożynkowych przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Augustowa w gminie Pionki.

 

 

Dożynki zakończyly się pięknym pokazem ogni sztucznych.

 

/Aleksandra Janik, Olga Grudzień/


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Panie Zawodnik, Wyroślak i cały "prężny" wydział promocji to kolejny przykład wzorowo zorganizowanej imprezy w Gminie Gózd dla mieszkańców. Proszę jak najszybciej udać się na warsztaty do Gminy Gózd i przestać nas mieszkańców karmić żenyjącym, nudnym i tragicznym poziomem czegoś, czego na pewno nie można nazwać fajną imprezą miejską - bo takiej u nas w Pionkach za waszej kadencji jeszcze nie było.
Z drugiej strony kłuł w oczy nachalny lans organizacji która mam nadzieję nie przekroczy progu wyborczego.
19-09-2016, 14:53:00
+ 16
- 4
odpowiedz
A ja zapytam Pana redaktora czy był na tych dożynkach?
Moje stare oczy nie widziały Solejuka tylko serialowego Staśka-Pałę Policjanta.
Szkoda też ,że nie zobaczył seniorów z naszego miasta z pięknym wieńcem dożynkowym.
19-09-2016, 20:18:46
+ 8
0
odpowiedz
w takim gożdzie grają gwiazdy w okolicznych miejscowościach wszedzie znani a u nas co ?a nic mniej niż zero mamy za to piekny zagrzybiony stadnion wake park ostatni raz to chyba pamieta się weekend jak grał i tyle tu jakieś kawiarnie kultury elektorwnie chca sprowadzać a nawet prozadnego festynu nie mogą zorganizować przecież za roczną pensję koordynatora to by przecież można zaprosić nei jedną gwiazdę ....... ale przecież koordynacja wazniejsza niz jakiś tam kmoncercik SZacun za BMWRA ale przecież to tylko blogoslawieństwo bylo ze strony miasta nic wiecej
21-09-2016, 09:43:44
+ 4
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook