Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Region: PSP w Klwatce Królewskiej świętowało 100 lat swojego istnienia
Dodał: MaG, 07-10-2016 15:06, odsłon: 15300

Na zaproszenie odpowiedziało wielu uczniów, którzy spotkali się, by wspominać i wspólnie świętować 100 lat istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej w Klwatce Królewskiej. Na uroczystych obchodach nie zabrakło również naszej redakcji, która również odpowiedziała na przesłane zaproszenie. Dla czytelników mamy galerię zdjęć.

Uroczystą mszą świętą celebrowaną przez ks. kan. mgr Józefa Jana Jarosza rozpoczęły się setne obchody powstania szkoły podstawowej w Klwatce Królewskiej.

 

Po mszy w oficjalnym wystąpieniu dyrektor szkoły Doroty Adamskiej nie brakowało wspomnień, podziękowań i gratulacji. Uczniowie z tej okazji przygotowali również odświętną akademię podczas, której przedstawiono historię szkoły.

 

Podziękowania za lata pracy na rzecz społeczności lokalnej, za niezliczoną ilość smutków i radości w trakcie trwania nauki oraz wielu wykształconych uczniów złożył wójt gminy Gózd Paweł Dziewit. Na ręce dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego przekazał również wyrazy uznania za dotychczasową działalność szkoły.

- W historii szkoły są chwile niezwykle, które pozostają w pamięci nie tylko nauczycieli ale również w całej społeczności. Jej historia jest ściśle związana z losami kraju. Tu rodziły i się najbardziej niesamowite marzenia – mówił wójt gminy Gózd Paweł Dziewit.

 

Z okazji 100-nej rocznicy powstania szkoły uroczysta msza odbyła się murach szkoły.

 

Na koniec swojego przemówienia wójt Paweł Dziewit zaskoczył wszystkich deklaracją o wpisaniu w przyszłorocznym budżecie kwoty pieniędzy na projekt budowy

sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia.

 


 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook