Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Całe rodziny bawiły się na festynie z okazji otwarcia boiska w Kuczkach Kolonii
Dodał: JaW, 14-06-2016 09:30, odsłon: 2765
Wstęgę na boisku w Kuczkach przecinał też wójt gminy Gózd, Paweł Dziewit
Wstęgę na boisku w Kuczkach przecinał też wójt gminy Gózd, Paweł Dziewit

Niedziela 5 czerwca była wielkim świętem w Zespole Szkół w Kuczkach Kolonii w gminie Gózd. Tego dnia uroczyście otwarte zostało boisko. Wydarzeniu towarzyszył festyn rodzinny, którego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Były zawody sportowe, występy artystyczne, a na koniec rozegrany został piłkarski mecz towarzyski Górnik Łęczna – kadra Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

- Sport to szkoła charakteru. Uczy cierpliwości, wytrwałości, współpracy i zasad fair play - tymi słowami dyrektor Zespołu Szkół w Kuczkach Kolonii, Dorota Rogala, powitała gości na festynie rodzinnym.

 

Impreza połączona była z bardzo ważnym dla szkoły wydarzeniem, jakim było oficjalne otwarcie i poświęcenie szkolnego boiska sportowego. Wśród zaproszonych gości byli: Marcin Brychczy – naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji w Ministerstwie Sportu, Artur Standowicz – wicewojewoda mazowiecki, Radosław Fogiel i Zbigniew Gołąbek – radni Sejmiku Mazowsza, nadkomisarz Witold Krawczyk – zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu czy radni gminy Gózd na czele z przewodniczącym Krzysztofem Molendowskim.

 

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, proboszcz parafii w Kuczkach ksiądz kanonik Wiesław Kudła poświęcił obiekt i wszyscy udali się na trybuny, żeby podziwiać wspaniały koncert przygotowany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą "Grandioso" z Radomia.

 

Kolejnym punktem bogatego programu festynu były biegi o Puchar Wójta Gminy Gózd, które cieszyły się wielką popularnością zarówno wśród małych, jak i starszych zawodników. Nikogo nie przestraszył nawet pokaz tresury policyjnego psa zaprezentowany na płycie nowo otwartego boiska.

 

Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali też uczniowie Zespołu Szkół w Kuczkach. Zebrani mogli obejrzeć bajkę o królewnie Śnieżce i występy wokalne najmłodszych.

 

 

Jedną z atrakcji festynu w Kuczkach Kolonii był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Grandioso" z Radomia.

 

Atrakcji nie brakowało przez całą imprezę. Wielką popularnością cieszyły się ścianka wspinaczkowa i dmuchana zjeżdżalnia, a najmłodsi tłumnie ustawiali się w kolejce, by przejechać się na kucyku. Nie zabrakło także amatorów na piękne obrazy malowane na twarzach.

 

Szkolne Koło Caritasu zorganizowało zabawę z nagrodami, w której obok dzieci, z ogromnym entuzjazmem brali udział dorośli mieszkańcy gminy.

 

Punktem kulminacyjnym zabawy był mecz piłkarski pomiędzy drużyną oldbojów Górnika Łęczna, a zawodnikami Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Kadra ROZPN wygrała 7:4.

 

Na koniec imprezy do zabawy i tańca zagrał zespół Black and White ze świetną wokalistką Kamilą Bednarczyk, nauczycielką szkoły w Kuczkach.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook