Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
(Zdjęcia, wideo) Rozśpiewane obchody Dnia Edukacji Narodowej w PSP 2
Dodał: MarBas, 17-10-2017 10:09, odsłon: 17363
fot. PSP 2
fot. PSP 2

W piątek 13 października, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Pionkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

 

Uroczysta akademia odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początku głos zabrała dyrektor szkoły Magdalena Deszczka, która złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty. Wiele ciepłych słów i podziękowań padło pod adresem odchodzącego na emeryturę Władysława Abramczyka, który pracował w szkole 25 lat jako woźny.

 

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród dyrektora wyróżniającym się nauczycielom. Nagrody te otrzymały panie: Grażyna Pachocka, Beata Kiraga oraz Magdalena Gregorczyk. Głos zabrała także Przewodnicząca Rady Rodziców Wioleta Grzywacz, dziękując nauczycielom w imieniu rodziców za trud włożony w pracę dydaktyczną i wychowawczą, wręczając na ręce dyrektor bukiet pięknych kwiatów.

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII pod kierunkiem Magdaleny Gregorczyk. Uroczystość uświetnił także występ wokalny uczniów z nowopowstałego zespołu „allegro”.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego oraz zdjęć z uroczystości.

 Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook