Dzisiaj jest środa, 25 kwietnia 2018 r., 115 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[ZDJĘCIA] Uczniowie Dwójki byli na wyciecze w Górach Świętokrzyskich
Dodał: JaW, 24-06-2015 14:26, odsłon: 1751

Dużo wrażeń przywieźli ze sobą do domu czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy 16 czerwca byli na wycieczce klasowej w Górach Świętokrzyskich. Dzieciom towarzyszyli ich rodzice oraz organizatorka wyprawy i wychowawczyni Elżbieta Zagożdżon.

Program wycieczki był bardzo ciekawy i w ciągu jednego dnia udało się zwiedzić wiele interesujących miejsc. Na początek uczniowie PSP2 odwiedzili Park Rozrywki i Miniatur, który znajduje się u podnóża Łysicy w miejscowości Krajno-Zagórze. Dużą atrakcją były zdjęcia w Alei Miniatur na tle miniatur światowej architektury - placu św. Piotra w Watykanie, rzymskiego Koloseum, Statuy Wolności, Wieży Eiffla, Akropolu czy Piramidy Cheopsa. Na koniec pobytu w parku wycieczkowicze obejrzeli dwa filmy w kinie 6D.

 

Drugim punktem wyprawy była Jaskinia Raj, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Potem uczniowie Dwójki odwiedzili jeszcze Skansen w Tokarni, gdzie na terenie o powierzchni 65 hektarów odtworzono klimat dawnej wsi w tych rejonach.

 

Na koniec wycieczki dzieci zobaczyły najsłynniejsze polskie drzewo, czyli stojący w Zagnańsku dąb Bartek. Swoją popularność zawdzięcza nie tyle budowie, co wiekowi. Ze względu na spróchniały pień trudno jest dokładnie oszacować wiek drzewa, ale naukowcy określili, że dąb liczy sobie od 645 do 670 lat. Ze względu na swój sędziwy wiek Bartek uznany został za pomnik przyrody i objęty ochroną prawną.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook